X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

نتایج شمارش آراء دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری + روحانی پیروز شد

تاريخ : ۳۰ اردیبهشت
بازديد : 816

نتایج شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری 

سومین و اخرین مرحله شمارش آرا ریاست جمهوری

وزیر کشور با اعلام نتیجه نهای آرای ریاست جمهوری حسن روحانی را دوازدهمین رییس جمهور ایران اعلام کرد.

به گزارش ایسنا ، نتیجه نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بنا به اعلام وزیر کشور به شرح ذیل است :

 کل آرای ماخوذه ۴۱۲۲۰۱۳۱
حسن روحانی ۲۳۵۴۹۶۱۶
ابراهیم رییسی ۱۵۷۸۶۴۴۹
میرسلیم ۴۷۸۲۱۵
هاشمی طبا ۲۱۵۴۵۰

دومین مرحله شمارش آرا ریاست جمهوری

از مجموع ۴۰۷۶۷۲۰ رای ماخوذه ۳۸۹۱۴۴۷۰ رای صحیح قرائت شده

آقای روحانی:۲۲۷۹۶۴۶۸

آقای رئیسی : ۱۵۴۵۲۱۹۴

آقای میرسلیم: ۴۵۵۲۱۱

آقای هاشمی طبا:۲۲۰۵۹۷

57492425 نتایج شمارش آراء دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری + روحانی پیروز شد

این گزارش بروزرسانی می شود…

بلافاصله پس از پایان زمان رای گیری انتخابات۹۶، شمارش آراء با اولویت انتخابات ریاست جمهوری، آغاز شد. در این خبر نتایج رسمی شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری به تدریج و به تفکیک اعلام خواهد شد. وزارت کشور اعلام کرده است نتایج به صورت تدریجی اعلام می‌شود.

رییس ستاد انتخابات کشور نتایج اولیه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را اعلام کرد؛ نتایجی که حکایت از پیشتازی روحانی رییس دولت یازدهم در این انتخابات دارد.

به گزارش ایسنا، علی اصغر احمدی با اعلام آرای اولیه انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: مردم ایران برای تعیین حق سرنوشت خودشان با آزادی بالا تمام برنامه تبلیغاتی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس را پشت سر گذاشتند و با حضور بی نظیر خود در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ حماسه بزرگی را خلق کردند.

بخوانید :   تلگرام به پایان رسید؟

وی افزود: مردم ایران در کنار هم و در تضارب آرا و افکار در فضای امن آرام و پرشور و نشاط بالغ بر ۴۰ میلیون نفر در پای صندوق های اخذ رای حاضر شدند که البته آمار نهایی را امروز با نتیجه نهایی بعد از تایید هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری به ملت بزرگ ایران تقدیم خواهیم کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از نصایح و هدایت رهبر انقلاب، تشکر می کنم، گفت: همچنین از مراجع، احزاب، نامزدها ستادهای نامزدها، طرفداران نامزدها، رسانه ها، هیات های اجرایی و نظارت و مجموعه عواملی که در پای صندوق رای بودند و نیروهایی که در امنیت ایام برگزاری انتخابات ما را همراهی کردند تشکر می‌کنم.

احمدی با اشاره به اینکه نتایج اعلام شده بر اساس تطبیق آماری است، اظهار کرد: این نتایج از شعب به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها ارسال شد و برای جلوگیری از اشتباه باید با گزارش های ناظرین شورای نگهبان نیز مورد تطبیق قرار می گرفت.

رییس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: آرایی که وارد صندوق شدند تا سقف ۴۰ میلیون شمارش شده‌اند و آرای سایر شعب نیز در حال تطبیق است که امیدواریم نتیجه نهایی را حدود ساعت ۱۴ به استحضار ملت ایران برسانیم.

وی تاکید کرد: از صبر و تحمل مردم که ساعت‌ها در صف و در مقابل صندوق‌های اخذ رای قرار گرفتند تشکر می‌کنم اما باید گفت دلیل اصلی این ازدحام برگزاری دو انتخابات بزرگ بود تا جایی که حتی بعضی از عزیزان ساعت‌ها از شب گذشته پشت شعب اخذ رای قرار گرفتند اما متن قانون می گوید ساعت ۲۴ پایان انتخابات است و از آنجا باید مر قانون رعایت شود.

بخوانید :   آدرس نمایشگاه کتاب تهران 97

وی افزود: از اینکه نتوانستیم آرای این بخش از مردم عزیز را بگیریم عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم تا بعد از ظهر امروز یا زودتر نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

به گزارش ایسنا، نتایج اولیه اعلام شده از سوی رییس ستاد انتخابات کشور به شرح زیر است:

کل آرای ماخوذه شمرده شده  ۲۵،۹۶۶،۷۲۹
آرای صحیح ۲۵،۱۸۲،۳۱۰
حسن روحانی  ۱۴،۶۱۹،۸۴۸
ابراهیم رییسی ۱۰،۱۲۵،۸۵۵
مصطفی میرسلیم ۲۹۷،۲۷۶
مصطفی هاشمی‌طبا ۱۳۹،۳۳۱

57492349 نتایج شمارش آراء دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری + روحانی پیروز شد

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي