مطالب پيشنهادي

نامه روحانی به کارگردان سینما

تاريخ : 27 جولای
بازدید : 747

نامه روحانی به کارگردان سینما

نامه روحانی به کارگردان سینما, جدید 1400 -گهر

همزمان با مراسم افطاری حسن روحانی در جمع هنرمندان، رئیس جمهور سیمرغ بلورینی را که هومن سیدی، به او اعطا کرده بود، به امانت به این فیلمساز بازگرداند.

سیدی در مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره فیلم فجر برای دریافت جایزه ویژه هیئت داوران بخش نگاه نو روی صحنه حاضر شد و سیمرغ بلورینی که به او اعطا شد را به حسن روحانی رئیس جمهور تقدیم کرد. مراسم افطاری رئیس جمهور که جمعه شب سوم مرداد ماه برگزار شد، فرصتی بود تا روحانی این جایزه را همراه متنی به کارگردان جوان سینمای ایران بازگرداند.

سیدی درگفت‌و‌گویی با خبرآنلاین درباره محتوای این نامه گفت: «آقای روحانی با دست‌خط خودشان متنی نوشتند و همراه سیمرغ آن را به من سپردند. ایشان در نوشته‌شان تاکید کردند که سیمرغ را پذیرفتند و آن را به امانت به من بازگرداندند، و همچنین خواستند همه در کنار هم برای دادن امید و لبخند به مردم سرزمین خودمان تلاش کنیم.»

سیدی به عنوان بازیگر فیلم سینمایی «یک تکه نان» کمال تبریزی وارد سینما شد و بعد از حضور در آثار کارگردانانی چون اصغر فرهادی در «چهارشنبه‌سوری» و بهرام توکلی و کاوه سجادی حسینی و چند فیلمساز دیگر، سراغ کارگردانی رفت و «سیزده» در جریان نمایش در جشنواره فیلم فجر با استقبال مواجه شد. او این روزها سرگرم مراحل فنی فیلم تازه‌اش «اعترافات خطرناک ذهن من» است.

منبع: گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي