مطالب پيشنهادي

موهایتان را به راحتی بدون اتوی مو صاف کنید

تاريخ : 8 آگوست
بازديد : 1193

موهایتان را به راحتی بدون اتوی مو صاف کنید

کسانی که بطور طبیعی دارای موهای مجعد یا فرفری هستند، می‌دانند چه حسی دارد که برای داشتن موی صاف همیشه بدنبال اتوی مو باشیداتوی مو، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای داشتن موهای براق و یکدست استولی در دراز مدت می‌تواند به مو آسیب بزند.

حتی زمانی که همراه با محصولات محافظت در برابر حرارت، از آن استفاده کنید، باز هم مو در خطر خشک شدن و از دست دادن بافت طبیعی‌اش قرار دارداگر هفته‌ای یک بار هم از اتوی مو استفاده می‌کنید، باز هم لازم است گاهی اوقات به موهایتان استراحت دهید و اتو را کنار بگذارید.

بیگودی‌های مو به شما این امکان را می‌دهند که بدون اینکه نگران سوختن موهایتان باشید، آنها را کاملا صاف کنیدبطوریکه انگار در آرایشگاه صاف شده‌انداما چگونه باید اینکار را انجام دهیم؟

قدم ۱موهایتان را با یک شامپوی صاف کننده‌ی مو بشویید و کاملا آبکشی کنیدشامپوهای حاوی کراتین و روغن آرگان بهترین نوع شامپو هستند، زیرا کوتیکول‌های مو را برای یک سبک موی با دوام، تقویت و صاف نگاه می‌دارد.

قدم ۲روی موهایتان از ریشه تا نوک، یک نرم کننده‌ی قوی بمالید و بگذارید برای ۵ دقیقه بماندسپس کاملا موهایتان را آبکشی کنیدمحصولی را انتخاب کنید که بر پایه‌ی روغن ساخته شده باشد تا جلوی رطوبت را بگیرد.

موهایتان را به راحتی بدون اتوی مو صاف کنید, جدید 1400 -گهر

قدم ۳از یک حوله‌ی میکروفایبر استفاده کنید و به آرامی موهایتان را با آن فشار دهید تا رطوبتش گرفته شوداین کار بدون اینکه حالت خشکی ایجاد کند، رطوبت اضافی مو را می‌گیرد.

قدم ۴به اندازه‌ی یک سکه سرم ضد وز را از وسط تا انتهای موهایتان بمالید.

قدم ۵موهایتان را از سمت ریشه به نوک با یک شانه دندانه درشت شانه کنید تا گره‌های مو باز شوند و مواد آرایشی بطور یکسان در همه جای مو پخش شود.

قدم ۶یک بخش ۵ سانتی از موهایتان را جدا کنید، یک بیگودی درشت را در انتهای مو قرار دهید و آنرا بسمت پوست سر بپیچیدبرای صاف شدن بهتر از بیگودی های ۵ تا ۸ سانتی استفاده کنید.

قدم ۷اگر لازم است، برای نگه داشتن بیگودی روی سرتان از یک گیره‌ی مو استفاده کنیدموهای ضخیم‌تر برای ثابت ماندن، اغلب به گیره نیاز دارند.

قدم ۸تمام موها را با بیگودی بپیچیداز تقسیم بندی‌های ۵ سانتی استفاده کنید.

قدم ۹اجازه دهید موهایتان در معرض هوا کاملا خشک شودتوجه داشته باشید برای اینکه مو کاملا صاف شود، باید بگذارید تا تمام رطوبت مو تبخیر شود.

قدم ۱۰وقتی که مو خشک شد، بیگودی‌ها را باز کنیدمو را به آرامی با برسی که از الیاف طبیعی ساخته شده است شانه کنید تا صاف و درخشان‌تر شود.

قدم ۱۱یک قوطی اسپری ضد رطوبت را در فاصله ۲۵ سانتی‌متری از سرتان قرار دهید و موهایتان را از ریشه تا نوک با آن بپوشانید تا حالت مو حفظ شود.

هشدار

استفاده‌ی روزانه از سشوار و اتوی مو برای صاف کردن مو، سرانجام باعث آسیب دیدن مو می‌شودعلاوه بر این همیشه قبل از سشوار کشیدن از یک اسپری محافظت در برابر حرارت استفاده کنید.

نکات

موهای ضخیم، دیرتر از موهای نازک خشک می‌شونددر این موارد برای صرفه جویی در وقت، آرایش مویتان را در شب انجام دهیدبرای سرعت بخشیدن به فرایند خشک شدن موها، قبل از پیچیدن بیگودی، ریشه‌ی موهایتان را به آرامی با نوک انگشتان بلند کنید.

وسایل مورد نیاز:

  • شامپوی صاف کننده
  • نرم کننده‌ی عمیق
  • حوله‌ی میکروفایبر
  • سرم ضد وز
  • شانه‌ی دندانه درشت
  • بیگودی
  • گیره‌ی مو
  • و اسپری ضد رطوبت

منبع: sorkhabsefidab.com
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي