مطالب پيشنهادي

مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

دسته بندي : تغذیه,سلامت
تاريخ : ۱۱ آبان
بازديد : 285

رشد قد کودکان مربوط به عوامل ژنتیکی هم میباشد افرادی که قد بلند هستند هورمون رشد آن ها فعالیت بیشتری نسبت به افراد قد کوتاه دارد ؛ اما مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان عبارتند از: اسفناج، سویا، ماهی، سبزیجات  ، آجیل‌ها و … می باشند . در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

454 مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

۱- تخم مرغ

تخم مرغ جز غذاهایی است که باعث افزایش قد کودکان می‌شود. تخم مرغ منبع بالایی از پروتئین است که به رشد بیشتر کمک می‌کند.

317194 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

همچنین تخم مرغ غنی از کلسیم، ویتامین D، ریبوفلاوین و ویتامین B2 است. همه این مواد مغذی به بهبود و تقویت استخوان‌های قوی در بدن کمک می‌کند و در نهایت باعث افزایش رشد قد کودکان می‌شود.

۲- شیر

173161 Gahar ir e1572696747417 مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

وقتی در مورد مواد غذایی که باعث افزایش قد می‌شوند، صحبت می‌کنیم، نمی‌توانیم شیر و محصولات لبنی را نادیده بگیریم. شیر همراه با سایر محصولات لبنی مانند ماست و پنیر، نقش مهمی در افزایش قد کودکان دارند، زیرا این محصولات دارای مواد مغذی مانند پروتئین، کلسیم، ویتامین D، A، E و B هستند. کلسیم باعث افزایش رشد، حفظ سلامتی و تشکیل استخوان‌های قوی می‌شود. ویتامین D موجود در آن نیز به جذب کلسیم از مواد غذایی مختلف، کمک می‌کند.

بخوانید :   عوارض قرص متوکاربامول چیست؟

۳- اسفناج

016161 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

اسفناج یکی دیگر از موادغذایی است که برای رشد قد کودکان بسیار مفید است؛ زیرا اسفناج مقادیر بالایی از ویتامین‌ها و مواد مغذی ضروری را دارد. افزودن اسفناج به رژیم غذایی می‌تواند روند رشد قد کودکان را تسریع کند.

۴- سویا

444962 Gahar ir e1572696462352 مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

سویا نیز برای رشد قد کودکان بسیار موثر است. سویا حاوی آهن، پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و کربوهیدرات‌ و منبع کامل غذایی برای سلامتی بدن است. پروتئین سویا به رشد و تراکم استخوان ها کمک می‌کند و در نهایت باعث افزایش قد کودکان می‌شود.

۵- مرغ

181813 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

اگر به دنبال غذاهای مفید برای رشد قد کودکان هستید، مرغ یکی از بهترین گزینه‌هاست. مرغ یک منبع طبیعی از پروتئین‌ها است که باعث ساخت عضلات و بافت‌های ماهیچه‌ای شده و در نتیجه به افزایش قد کمک می‌کند.

۶- ماهی

134563 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

ماهی‌ها مانند ماهی تن، سالمون، ماهی ساردین، منابع غنی از ویتامین D و پروتئین هستند. هر دوی این مواد مغذی، باعث افزایش قد در کودکان می‌شود. غذاهای غنی از ویتامین D، جذب کلسیم را از سایر منابع غذایی، افزایش می دهد و در نتیجه باعث افزایش رشد قد کودکان می‌شود.

۷- موز

850169 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

موز یکی ازغذاهای ضروری برای افزایش رشد قد کودکان است. موز دارای کلسیم، پتاسیم، منگنز و باکتری‌های پروبیوتیک (پروبیوتیک‌ها به تحریک رشد باکتری‌های مفید روده و یا به کاهش بیماری‌زایی میکروب‌های مضر کمک می‌کنند) است. این مواد مغذی باعث افزایش رشد قد در کودکان می‌شود.

بخوانید :   مهمترین خواص تخم پرندگان را بدانید

۸- سبزیجات برگ سبز

سبزیجات برگ سبز، همه ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری همراه با فیبر و کربوهیدرات را دارند. این مواد با تحریک هورمون‌های رشد، به افزایش قد کمک می‌کنند. برخی از سبزیجات برگ سبز که برای افزایش قد موثر هستند، شامل کولارد سبز (نوعی کلم)، اسفناج، نخود، کلم بروکلی، بامیه و … است.

789282 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

۹- آجیل ها و مغزها

381410 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

مغزها نیز به افزایش قد کودکان کمک می‌کنند. مغزها مانند بادام زمینی، تخم کتان و دانه‌های کدو تنبل مواد معدنی ضروری بدن، اسیدهای آمینه و چربی‌های مفید بدن را تامین می‌کنند و اینگونه باعث رشد بافت‌های جدید در بدن شده و در نهایت برای رشد قد کودکان موثر هستند.

۱۰- بلغور جو دو سر

900097 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

مانند سویا، بلغور جو دو سر نیز منبع پروتیئن‌های گیاهی است که برای افزایش قد و افزایش حجم عضلات مفید است. غذاهایی مانند جو دوسر، به بهبود استخوان‌ها و بافت‌های بدن کمک می‌کند و با تشکیل بافت‌های جدید، باعث افزایش قد می‌شوند.

۱۱- شلغم

406272 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

شلغم نه تنها دارای مواد مغذی زیادی است، بلکه یکی از غذاهایی است که به شدت برای افزایش قد توصیه می‌شود،‌شلغم است. شلغم یک منبع غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، چربی، فیبر و پروتئین است. همه  این مواد مغذی، هورمون رشد در بدن را تحریک کرده و برای رشد قد کودکان مفید هستند.

بخوانید :   گیاه یوغورت اوتی چیست و چه استفاده ای دارد؟

۱۲- هویج

296325 Gahar ir مواد غذایی موثر در افزایش رشد قد کودکان

هویج یک منبع شگفت انگیز از ویتامین A و C است. ویتامین A برای حفظ کلسیم در استخوان‌ها، بسیار مهم است، باعث تقویت استخوان‌ها می‌شود و سلامتی بدن را حفظ می‌کند. برخی دیگر از منابع ویتامین A شامل کدو تنبل، سیب زمینی شیرین، زردآلو، فلفل قرمز، خربزه و انبه است.


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي