مهم ترین نشانه های خیانت در رابطه زناشویی چیست

مهم ترین نشانه های خیانت چیست ؟

خیانت یک امر اتفاقی و زودگذر نیست. بررسی و واکاوی مهم ترین دلایل در خیانت می تواند منجر به بازیابی رفرنس های عاطفی میان زن و شوهر شود. نشانه های خیانت و شناخت این نشانه ها از اصلی ترین مواردی است که باید به آن توجه نمود.

مهم ترین نشانه های خیانت در رابطه زناشویی چیست

خیانت در رابطه زناشویی چیست ؟

در غیر اینصورت این مساله به یک مشکل غیر قابل جبران تبدیل شده و در خیلی از موارد با استفاده از راهکارهای غلط خود شخص منجر به جدایی و از هم پاشیدگی بنیان خانواده می شود. در این مقاله بارزترین نشانه های خیانت را برایتان ذکر خواهیم کرد. البته اگر همسرتان فقط یکی دو نشانه از نشانه های زیر را دارد لزوماً خیانت کار نیست، ولی اگر می بینید اکثر موارد زیر در همسرتان دیده می شود، باید کم کم نگران شوید.

1– پنهان کاری ناگهانی

اگر شریک زندگی تان در حال تلاش برای مخفی کردن چیزی از شما باشد، احتمالا متوجه خواهید شد. متخصص روابط اجتماعی، ابی رودمن(نویسنده کتاب بدون این حلقه، کتابی در خصوص راهنمایی زن برای موفقیت در طول زندگی زناشویی و یا پس از طلاق ) می گوید: شریک زندگی تان برای پنهان کاری حتی ممکن است تلفن همراهش را به داخل حمام ببرد یا ارسال پیامک را لحظه ای که شما وارد اتاق می شوید متوقف سازد. رودمن می گوید: هنگامی که شما از رایانه مشترک استفاده می کنید یا بر حسب اتفاق از تلفن همراه همسرتان استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید تمام تاریخچه ها حذف شده است. یا پس از استفاده از تلفن همراه همسرتان متوجه خواهید شد که رمز عبور را بدون هیچ توضیحی تغییر می دهد و شما را به فکر وا میدارد که شاید خیانتی در کار باشد.

2- افزایش علاقه به رسانه های اجتماعی و تلفن همراه

ممکن است استفاده شریک زندگیتان از گوشی هوشمند ناگهان افزایش یابد. شاید او قبلا به رسانه های اجتماعی علاقه ای نداشته است و فقط هر چند وقت یکبار به آنها دسترسی داشته اما این رفتار یکباره تغییر کرده است. رودمن می گوید: با این حال، هنگامی که یک مسئله عاطفی وجود داشته باشد، استفاده از این سیستم های دیجیتال ممکن است به عنوان پل ارتباطی اصلی برای برقراری ارتباط عاطفی افزایش بیابد، زیرا خیانت و پنهان کردن یک ارتباط عاطفی از این طریق آسان تر است.

3- اشاره به شخص دیگر به طور مداوم

رودمن می گوید: “وقتی یکی از زوجین با شخص دیگری درگیر احساسات عاطفی می شود، این احساسات در قلمرو زندگیشان وارد می شود” بنابراین شما ممکن است متوجه شوید که شریک زندگی تان به طور مداوم از فردی که با آن ارتباط عاطفی دارد صحبت می کند یا نام آن فرد را در صحبت هایش بیان می کند. به عنوان مثال، شما ممکن است به همسرتان بگویید که آخر هفته قصد رفتن به بازار و خرید محصولات خاصی را دارید و شریک زندگی تان نظرات تعجب برانگیز یک “دوست” را در مورد مصرف غذاهای ارگانیک به شما تحمیل می کند . به گفته الکس هدجر متخصص درمان شناختی- رفتاری، یکی دیگر از علائم خیانت و داشتن ارتباط عاطفی با شخص ثالث این است که شریک زندگی تان جزئیات زندگی و خصوصی بیشتری در مورد آن شخص می داند ،حتی بیشتر از آنچه که شما فکر می کنید معقول و منطقی است.

4- قطع ارتباط کلامی یا فیزیکی با شما

الکس هدجر می گوید هنگامی که شریک زندگی تان درگیری عاطفی با شخص دیگری پیدا می کند، ممکن است از شما فاصله بگیرد. یک نشانه مهم خیانت، صحبت‌های مبهم و غیر شفاف همسرتان در مورد کار است. اگر شریک زندگی تان همیشه عادت داشت در مورد کار صحبت کند و به ناگاه از بیان اتفاقاتی که در کارش رخ داده است خودداری می کند ممکن است خیانت یا رابطه جدیدی در حال شکل گرفتن باشد. شریک زندگیتان ممکن است گفتگو و بحث در مورد مشکلات زندگی، کار یا سایر حوادث تلخ زندگی را با شما متوقف سازد و با این که از مسئله ای ناراحت است اما هیچ نشانه ای از استرس را نشان نمی دهد و به دلیل آن است که او گفتگو در مورد مشکلاتش و نیازهای عاطفی اش را خارج از روابط تان مرتفع ساخته است. دکتر کیمبر شلتون، روانشناس قانونی روابط زناشویی که زوجین را مشاوره می دهد، می گوید: حتی ممکن است بین شما و شریک زندگی تان فاصله فیزیکی رخ دهد، زیرا ممکن است یک ارتباط فیزیکی با شخص دیگری به وجود آید و تبدیل به یک خیانت و مشکل جدی تر شود.

5- انتقاد زیاد از شریک زندگی

علاوه بر فاصله عاطفی یا فیزیکی، ممکن است همسرتان شما را مورد انتقاد های شدید قرار دهد. برطبق گفته های مشاوره ازدواج، لیزا رایان، یک نشانه خیانت این است شریک زندگی تان شما را با شخص دیگر مقایسه می کند و این قیاس ممکن است موجب انتقاد و اعتراض شما شده و در نتیجه به شما آسیب برسد. به گفته میشل کاتز یکی از نشانه های رایج تر خیانت این است که اگر چیزی منفی در مورد شخص ثالث بیان شد. شریک زندگی تان حالت دفاعی شدید می گیرد.

6- تغییر رفتار

رایان می گوید نشانه های دیگر خیانت ممکن است این باشد که ناگهان رفتار شریک زندگی تان تغییر می کند مثلا شیوه لباس پوشیدنش را تغییر می دهد، و یا تغییرات ناگهانی در اخلاقش دیده می شود خیلی خوش مشرب می شود یا شبیه یک شخص نابالغ رفتار می کند که با شخصیت خودش متفاوت است یعنی مانند یک فرد کاملا متفاوت رفتار می کند. “رفتار یک شاخص بسیار خوبی است، زمانی که خیانت در رابطه زناشویی وجود داشته باشد، این تغییر رفتار را نادیده نگیرید. مارنی فیورمن، مشاوره خانواده و ازدواج می گوید:” باید با همسرتان روبرو شوید و بگویید من به تازگی احساس صمیمت و نزدیکی به شما ندارم و این امر مرا نگران ساخته است ” ممکن است یک مکالمه دشواری را با همسرتان شروع کنید اما این صحبت می تواند به شما کمک کند تا ابهامات در مورد خیانت برایتان شفاف شوند.

آیا شما درگیر عواطف با شخص ثالث شده اید؟

ممکن است دچار سردرگمی شوید که آیا شما به شخص دیگری در خارج از رابطه زناشویی تان علاقه مند و نزدیک هستید. “اولین نشانه این است که شما چه چیزهایی را با آن شخص به اشتراک گذاشته اید. اگر آن شخص در مورد اتفاقات روزمره تان بیشتر از شریک زندگی تان می داند، پس شما وارد قلمرو خطرناکی شده اید، مشاوره خانواده و ازدواج آنیتا آ. چلیپالا می گوید:” اگر تعاملات با این شخص را از شریک زندگی تان پنهان می کنید، احتمالا آن تعامل فقط یک دوستی نیست بلکه یک خیانت است“. باید مراقب کلمات یا رفتار دوستتان باشید تا مرزی بین صمیمیت بیش از حد قرار دهید. اگر خانواده از رابطه شما با آن شخص ثالث آگاه نباشد آن شخص می فهمد که به مرز بین شما وهمسرتان تخطی کرده است و حتی ممکن است حس کند که از نظر شما مشکلی نیست و حتی رفتارش منطقی و تحسین برانگیز است. سعی کنید با همسرتان یکدل و همسو و هم پیمان باشید و به موقعیت ها از افق دید همسرتان نگاه کنید. اگر شما دوست ندارید که همسرتان از تعاملات عاطفی و کارهای شما آگاه باشد، پس شما اعتماد در رابطه زناشویی را نقض کرده اید و مرتکب خیانت شده اید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه