مطالب پيشنهادي

ملاقات با “همزاد خود” در برنامه تلویزیونی

تاريخ : ۳۰ دی
بازديد : 1946

رویارویی شدن همزادها در یک برنامه تلویزیونی در آمریکا

0 w900 1 768x523 ملاقات با همزاد خود در برنامه تلویزیونی

با دیدن تصاویری که در ادامه وجود دارند ، احتمالا تصور خواهید کرد که افراد زیر به دلیل شباهت بسیار زیادی که دارند، بدون شک دوقلو هستند. اما این طور نیست. آنها همزاد همدیگر هستند.

این افراد که کاملا با هم غریبه بوده و هیچ نسبت فامیلی با یکدیگر ندارند، از طریق یک برنامه تلویزیونی موسوم به «یافتن دوقلوی غیرخونی من» در شبکه ۴ تلویزیون آمریکا یکدیگر را یافته و با هم آشنا شده اند.

1484885903 ملاقات با همزاد خود در برنامه تلویزیونی

شاید شما هم از پدربزرگ یا مادربزرگ های خود شنیده باشید که هر آدمی دست کم یک همزاد دارد. اما جالب است بدانید که به ادعای کارشناسان، هر انسانی روی زمین ۷ همزاد دارد و ممکن است در طول حیات خود موفق به ملاقات با آنها بشود.

البته شبکه های اجتماعی برای تحقق این امر بسیار مفید ظاهر شده اند زیرا افراد گوناگون در گوشه و کنار جهان می توانند با به اشتراک گذاری عکس خود، غریبه هایی که شباهت ظاهری زیادی با آنها دارد را پیدا کنند. به طور مثال، وب سایت به نام «من شبیه تو هستم»، امکان یافتن همزاد خود را برای علاقه مندان این موضوع فراهم نموده است. برای این منظور، کافی است یکی از تصاویر خود را ارسال کنید تا عکس افرادی که بیشترین شباهت را به شما دارند، برایتان نمایش داده شود.

بخوانید :   اکوتوریسم یا بوم گردشگری یا طبیعت گردی چیست ؟

1484884632 ملاقات با همزاد خود در برنامه تلویزیونی

برنامه تلویزیونی یاد شده، ۷ جفت که همانند دوقلوهای همسان به نظر می رسند را یافته و آنها را به مرکز تحقیقات دوقلوها در بیمارستان سن توماس در لندن ارجاع داده است تا بتوانند در مورد دوقلوهای کاملا غریبه و غیرخونی، تحقیق کرده و دانش جدیدی در این رابطه کسب نمایند.

1484866298 ملاقات با همزاد خود در برنامه تلویزیونی

در این برنامه مستند که چهارشنبه ها به مدت یک ساعت روی آنتن می رود، همزادها، در حضور دانشمندان و محققان با یکدیگر ملاقات کرده و سعی می کنند بیشتر با یکدیگر آشنا شوند تا مشخص شود کدام یک از این جفت ها، بیشترین شباهت را به یکدیگر دارند.

1484889432 ملاقات با همزاد خود در برنامه تلویزیونی

بسیاری از همزادهای واقعی، علاوه بر ظاهر، شباهت های دیگری نیز دارند که بسیار عجیب و نفس گیر به شمار می رود. به طور مثال می توان به رفتارهای عادی آنها اشاره کرد که مثلا دو دختر موبلوند، به طور همزمان دست در موهای خود می کنند. یا مردانی که لباس زرد به تن دارند، به شکلی واحد دست های خود را روی هم می گذارند.

1484903102 ملاقات با همزاد خود در برنامه تلویزیونی

کارگردان این شو تلویزیونی در این رابطه بیان داشته که: «در دنیایی که بیشتر مردم به گرفتن سلفی و ارسال عکس های خود در دنیای مجازی مشغول هستند، یافتن همزادهای خود در گوشه و کنار دنیا نمی تواند کار چندان دشواری باشد.»

بخوانید :   راهنمای خرید کیسه خواب + انواع کیسه خواب

1484859914 ملاقات با همزاد خود در برنامه تلویزیونی

در آخر شاید بد نباشد به تفاوت همزاد واقعی و همزادی که در فولکلور و افسانه ها به آن پرداخته شده اشاره کنیم. در افسانه ها، بحث همزاد از قدیم در میان ملل مختلف جهان مطرح بوده و گفته می شود که همراه با تولد هر انسان، موجودی کاملا شبیه به او، از نظر روحی و جسمی، از جنس جن و پری خلق می شود و همگام با او رشد می کند.

گفته می شود تشابه انسان و همزادش به قدری زیاد است که اگر همزاد انسان دچار شادی یا غم شود، در انسان هم تاثیر می گذارد و بالعکس.

در باور عوام، همزاد انسان در جایی به نام دنیای از ما بهتران به طور هم‌ زمان با او زندگی و همگام با وی رشد می کند. اما در دنیای واقعی، انسان های کاملا مشابه که شبیه دوقلوها هستند در همین دنیای فانی ساکن بوده و تقریبا بیشتر آنها از وجود دیگری بی اطلاع است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+