معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

همزمان با فرا رسیدن سال نو شبکه های مختلف تلویزیونی برنامه های و سریالهای متنوعی را ارائه می دهند

طبق رسم هرساله شبکه های تلویزیون هر کدام سریالهایی را به روی آنتن می برند. در ادامه معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 از شبکه های مختلف تلویزیون را مشاهده می کنید.

خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

کارگردان‌هایی مثل سیروس مقدم،علیرضا امینى، احسان عبدى‌پور، سامان مقدم، مازیار میرى سریال هاى نوروز ٩6 تلویزیون را مقابل دوربین بردند و هرکدام به موضوعات و ژانرهاى مختلفى پرداختند تا نگاه‌هاى مخاطب را به سمت دوربین سریال معطوف کنند. در این گزارش به آخرین وضعیت تولید و پخش سریال هاى نوروز سال ٩٧ می‌پردازیم.

«پایتخت ٥» از شبکه اول

سیروس مقدم کارگردان شناخته شده تلویزیون که نوروز ٩٦ هم با پخش سریال «على البدل»موفقیت نسبى را در جذب مخاطب آثار نمایشى تلویزیون کسب کرده بود در نوروز ٩٧ هم با «پایتخت ٥» به تلویزیون باز مى‌گردد.

سریال «پایتخت»یکى از برندهاى معتبر تلویزیون است که مدیران صداوسیما همواره از ساخت فصل‌هاى بعدى آن استقبال کردند. همچنین مخاطبان تلویزیون به قدرى با شخصیت نقى و ارسطو همذات پندارى کردند که در مقطعى سیروس مقدم به دنبال ساخت فیلم سینمایى «پایتخت» افتاد؛ البته تاکنون این تصمیم و تغییر مدیوم جنبه عملیاتى به خود پیدا نکرده است.

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

تصویربرداری پنجمین فصل از مجموعه «پایتخت»ساخته سیروس مقدم به تهیه کنندگی الهام غفوری که از 19 اردیبهشت ماه در استان مازندران آغاز شده بود اوایل مهر ماه سال جارى به پایان رسید. در طول این مدت عوامل این مجموعه به جز تصویربرداری در استان مازندران، بخش‌هایی از این سریال را در شهر تهران و کشور ترکیه جلوی دوربین بردند.

این مجموعه با سرمایه گذاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج تولیده شده و محسن تنابنده، احمد مهران فر، علیرضا خمسه، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبدالهی، بهرام افشاری، سارا و نیکا فرقانی و… از بازیگران آن هستند.

طبق اعلام عوامل سریال «پایتخت٥» در مرحله صداگذاری و تهیه موسیقی قرار دارد؛ بخشی از داستان فصل پنجم به جنگ سوریه و حضور داعش ربط دارد. قرار است این مجموعه در ١٣ تا ١٥ قسمت، نوروز ٩٧ از شبکه یک سیما روی آنتن برود.

رحیم و رستم در «تعطیلات رویایى»

شبکه دو براى ساخت سریال نوروزى سال آینده سراغ علیرضا امینى کارگردان ٤٧ ساله سینما و تلویزیونرفته است. تصویرداری سریال «تعطیلات رویایى» که در ابتدا «افتاده ها» نام داشت از ١١ دى ماه در شهر شیراز با نقش آفرینى محمود عزیزی، محمدرضا شریفی نیا، افسانه بایگان و افسر اسدی آغاز شد و کماکان تصویربردارى این مجموعه نمایشى در جزیره کیش ادامه دارد، البته تدوین همزمان این سریال سبب آسودگى خاطر مدیران شبکه دو براى پخش آن در ایام نوروز شده است.

«تعطیلات رویایى» روایتگر داستان دو برادر به نام‌های رحیم و رستم است که در شیراز سکونت دارند. برادر کوچکتر که وضع مالی بهتری دارد سال پیش برای تعطیلات عید خانواده رحیم را که یک معلم بازنشسته است به ترکیه دعوت کرده و برادر بزرگتر در صدد جبران است و می خواهد امسال خانواده رستم را به هزینه خود به کیش ببرد غافل از اینکه آنها قصد سفر به اروپا را دارند و همین سرآغاز ماجراهای جالب و دیدنی می شود.

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

محمدرضا شریفی نیا، محمود عزیزی، افسانه بایگان، افسر اسدی، علی صادقی، لاله اسکندری، علی اوجی، رضا یزدانی، خاطره حاتمی، سولماز آقمقانی، مریم معصومی، فاطمه هاشمی، فرهاد بشارتی، ارسلان قاسمی، ژاله درستکار، مهدی افشار و مرتضی علی آبادی بازیگران این مجموعه نوروزی هستند.

سریال «تعطیلات رویایی» به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه دوم سیما مقابل دوربین رفته و در 15 قسمت 45 دقیقه ای در حال تولید است.

علیرضا امینى از جمله کارگردانانى است که جدا از فعالیت هاى سینمایى در تلویزیون هم بارها خود را با ساخت تله فیلم و سریال محک زده است، سریال جدید علیرضا امینى تقریبا از بازیگران بسیارى سود مى برد و نکته جالب آن استفاده از نسل هاى مختلف بازیگرى از جوانى تا کهنسالى است. باید دید سریال جدید امینى قادر به رقابت با دیگر سریال هاى ویژه نوروز ٩٧ خواهد بود یا قافیه را به آنها واگذار مىکند.

بلاتکلیفی شبکه 3 میان «آرماندو» و «دیوار به دیوار»

کمتر از یک ماه به نوروز ٩٧ باقى مانده است ولى هنوز مدیران شبکه سوم، تکلیف سریال نوروزى خود را مشخص نکردند. دو سریال «آرماندو» به کارگردانى احسان عبدى پور و «دیوار به دیوار» به کارگردانى  سامان مقدم به سفارش شبکه سوم سیما مقابل دوربین رفته‌اند. شواهد و قرائن به اضافه شنیده‌ها حاکى از این است که سریال «آرماندو» بخت بیشترى براى پخش در ایام نوروز به نسبت فصل دوم سریال «دیوار به دیوار» دارد.

سریال «آرماندو» به تهیه کنندگى ایرج محمدى که در ابتدا قرار بود براى نوروز ٩٦ ساخته شود از اواخر سال ١٣٩٥ کلید خورد و تا اواسط تابستان سال جارى تصویربردارى‌اش طول کشید.

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

حمیدرضا آذرنگ، مرجانه گلچین، الیکا عبدالرزاقى، علیرضا استادى، على مسعودى، سحر ولدبیگى، على اوجى، فریبا طالبى، مجید پتکى، شهربانو موسوی در «آرماندو» به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان «آرماندو» آمده است: آرمان پسر خوش دل و مهربانی است که تلاش می‌کند مشکلات خواهر و فرزندان خواهرش را برطرف کند، او در این  مسیر درگیر موقعیت‌هایی جذاب و نفس‌گیر می‌شود. سریال  «آرماندو» در ٢٦ قسمت به کارگردانى احسان عبدى پور ساخته شده است.

احسان عبدى پور کارگردان خوش ذوق سینما که با ساخت فیلم سینمایى «تنهاى تنهاى تنها» با موج نقدهاى مثبت از سمت منتقدان مواجه شد امسال با فیلم سینمایى «تیک آف»به پرده سینما آمد و فروش بدى هم در گیشه نداشت ولى انتظارات را نتوانست برآورده کند. عبدى پور گام اول در سینما را به درستى برداشت، حال از وى انتظار مى رود «آرماندو» هم با همان فرمان در تلویزیون مقابل رقباى داخلى خود صف آرایى کند و شاهد اولین جرقه ارتباط وى با مخاطبان تلویزیون باشیم.

فصل دوم سریال «دیوار به دیوار» هم یکى از گزینه هاى نوروزى شبکه سوم سیما است، سریالى که فصل اول آن نوروز ٩٦ از تلویزیون پخش شد و تصویربردارى فصل دوم آن از اواسط دى ماه کلید خورد. در حال حاضر عوامل سازنده درگیر ادامه ساخت این مجموعه نمایشى هستند.

«دیوار به دیوار 2» ادامه داستان پنج خانواده را روایت می کند که به خانه جدید نقل مکان کرده اند و پس از مستقر شدن با ماجراهای مختلفی روبرو می شوند.

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

فرهاد آئیش، ویشکا آسایش، یاسمینا باهر، رویا تیموریان، پژمان جمشیدی، میترا حجار، گوهر خیراندیش، حسن زارعی، علی شادمان، آزاده صمدی، مهسا طهماسبی، علی قربان زاده، رضا ناجی و سام نورى گروه بازیگران سریال «دیوار به دیوار ٢» را به تهیه کنندگى حمید رحیمى نادى تشکیل دادند.

در فصل دوم «دیوار به دیوار» تنها امیرمهدی ژوله به واسطه حضور در سریال «گلشیفته» به کارگردانی بهروز شعیبی از این گروه جدا شده است.  تصویربردارى «دیوار به دیوار» به مرحله یک سوم پایانى رسیده است و در حال حاضر مراحل فنى این مجموعه نمایشى همزمان با تصویربردارى در حال انجام است. پخش فصل اول این مجموعه از ٣� اسفندماه 95 به صورت منظم از شبکه سوم سیما آغاز شد و تا پایان بهار ادامه داشت.

«هیات مدیره» از شبکه پنج

سریال «هیات مدیره» به کارگردانى مازیار میرى هم تاکنون به عنوان سریال نوروزى شبکه پنج سیما معرفی شده است. این سریال در ابتدا قرار بود  در ٣� قسمت تهیه شود ولى اواخر بهمن ماه رسول رسام تهیه کننده این سریال از ١� � قسمتى شدن این مجموعه نمایشى خبر داد.

 داستان سریال «هیات مدیره» به مشکلات امروز جوانان متاهل و خانواده‌دار مى پردازد. «هیات مدیره» قصه زوج جوانی است که با نقل مکان به ساختمانی جدید درگیر اتفاقات تازه‌ای می‌شوند.

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

حدیث میرامینی، احسان کرمی، امیررضادلاوری، رابعه مدنی ، الیکا عبدالرزاقی، لیلی رشیدی ، زهرا داوود نژاد، کمند امیرسلیمانی، رحیم نوروزی، فرید سجاد حسینی، ثریا قاسمی، مریم امیرجلالی ،فریده سپاه منصور  ومسعود کرامتی از جمله بازیگرانى هستند که این روزها مقابل دوربین «هیات مدیره» مى روند.

اما در میان اسامى بازیگران سریال «هیات مدیره» نقش آفرینى لیلى رشیدى و زهرا داود نژاد با توجه به حضور پر رنگى که در جشنواره فیلم فجر امسال و سال گذشته داشتند هم قابل توجه است، هرچند که از نقش آفرینى احسان کرمى هم در این سریال نمى توان به سادگى عبور کرد.

وضعیت نامشخص پخش کلاه قرمزى

شاید بدترین خبر براى مخاطبان تلویزیون در ایام اسفند سال ٩٥ عدم پخش سریال «کلاه قرمزى» در نوروز 96بود.بحث و جدل هاى بسیارى میان حمید مدرسى تهیه کننده این سریال با محمدرضا جعفرى جلوه مدیر شبکه دوم سیما صورت گرفت، حال برخى از رسانه ها از برطرف شدن مشکلات و اختلافات مالى میان تهیه کننده و مدیر شبکه خبر دادند که هنوز هیچکدام از طرفین واکنش رسمى به این خبر نشان دادند. اما به هر جهت سریال «کلاه قرمزى» پاى ثابت برنامه‌هاى سیما در ایام نوروز به جز نوروز ٩٦ بوده است و از تصمیم گیرندگان توقع مى رود بستر پخش این سریال پرطرفدار را برای نوروز 97 فراهم کنند.

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

سرى جدید سریال «کلاه قرمزى» در ١٥ قسمت ساخته شده است، حال باید دید با پایان اختلافات تعداد قسمت هاى این مجموعه نمایشى اضافه خواهد شد یا خیر؟

«شب عید» با آی‌فیلم

سعید آقاخانی که چند سالی در تلویزیون کمتر دیده میشد، سال 97 را با «شب عید» آغاز می‌کند، سریالی که همانطور که از نامش پیداست مخصوص نوروز ساخته شده است.  تولید و مراحل ساخت این مجموعه تلویزیونی در سکوت خبری انجام شد و در حال حاضر مراحل فنی و تدوین آن هم به پایان رسیده است.

داستان «شب عید» به طور کامل در شهر مشهد می‌گذرد و قصه‌های زائران مختلفی را روایت می‌کند که هر کدام با حاجت و نیتی در شب عید و آستانه تعطیلات نوروز، خودشان را تا مشهد و حرم نورانی امام رضا(ع) رسانده‌اند. «شب عید» مجموعه فضای طنز و جدی را توئمان دارد و در لحظاتی شاهد موقعیت‌های کمدی در آن هستیم.

معرفی و خلاصه سریالهای نوروز 97 تلویزیون

جواد فرحانی در کنار سیدکمال طباطبایی تهیه‌کنندگی این مجموعه را بر عهده دارند و بازیگرانی همچون حمید لولایی، مرجانه گلچین، نعیمه نظام‌دوست، حسین محب‌اهری، افسانه ناصری، زهره صفوی، سروش جمشیدی و علی هاشمی ادر آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

مرجانه گلچین که پیش از این سابقه همکاری با سعید آقاخانی را در مجموعه‌های گوناگونی تجربه کرده، یکی از بازیگران سریال شب عید است و نقش یکی از زائرانی را بازی می‌کند که همراه با همسرش (حمید لولایی) به شهر مشهد سفر می‌کند. این سریال در ایام نوروز از شبکه «آی فیلم» پخش می‌شود.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه