معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

همه ما مایکروسافت را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده فناوری در دنیا میشناسیم . شرکتی که با نام بیل گیتس رشد کرد و توانست مدت ها در دنیای تکنولوژی به عنوان برترین شرکت فناوری دست پیدا کند .

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

به گزارش ورد آی تی ؛ هرچند این شرکت یکی از بزرگترن توسعه دهندگان نرم افزار و سخت افزار در دنیای دیجیتال می باشد ، اما این شرکت هم در معرفی یعضی از محصولات اشتباه کرده و باعث شده بعضی از محصولات این شرکت در حد و اندازه نام این غول دیجیتالی نباشد . در این گزارش تصمیم داریم به معرفی ۸  مورد از بدترین محصولات مایکروسافت بپردازیم .

 

1- مایکروسافت زون

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

مایکروسافت زون، دستگاهی بود که شرکت مایکروسافت برای دادن پاسخی دندان شکن به آی پاد ساخت، اما خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت در این رقابت شکست خورد. زون هرگز نتوانست چه به لحاظ میزان فروش و چه به لحاظ محبوبیت به گرد پای آی پاد برسد، چراکه این دستگاه پخش موسیقی از همان ابتدا از ایراد نرم افزاری رنج می برد.

 

2- ویندوز ME

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

ویندوز می در ابتدای ورود به دنیای فناوری به نظر می رسید، باید جا پای ویندوز ۹۸ می گذاشت که محوبیت فوق العاده ای میان مصرف کنندگان پیدا کرد، اما اینگونه نشد.

عمر این سیستم عامل تنها یک سال بود و خیلی زود به دلیل انواع باگ ها و اشکالات و نیز عدم ثبات از دنیای فناوری خداحافظی کرد.

 

3- مایکروسافت کین

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

قرار بود مایکروسافت کین تلفن شبکه های اجتماعی باشد، اما تنها دو ماه دوام آورد و هزگر به هدفش نرسید. دردناک تر اینکه مایکروسافت برای تولید این محصول دو سال و مبلغ یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد که به بدترین شکل ممکن ناکام ماند.

کین با هدف ایجاد انقلاب در گوشی ها و به عنوان یک گوشی همراه جوان پسندانه تولید شد، اما رابط کاربری آن طوری بود که حتی امکان ارسال یک عکس به توئیتر را نداشت.

 

4- ویندوز ویستا

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

شاید بزرگترین بدشانسی ویستا این بود که بعد از ویندوز XP به بازار عرضه شد و نه تنها نتوانست جانشین خوبی برای این سیستم عامل محبوب باشد، بلکه با انتقادات شدیدی هم مواجه شد.

مشکلات عدیده ویستا در حریم خصوصی، امنیت، اجرا و فعال سازی محصول باعث ناکامی این محصول مایکروسافت شد.

 

5- ام اس ان مسنجر

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

این سرویس مسنجر هرگز نتوانست میان کاربران جای خود را پیدا کند و با استقبال خوبی از سوی مشتریان مواجه نشد و توانست به تنهایی یکی از شکست های مایکروسافت را در تولید محصول رقم بزند.

 

6- اینترنت اکسپلورر۶

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

این محصول یکی از بدترین تولیدات تاریخ فناوری لقب گرفته است و تنها لکه ننگ مایکروسافت به شمار نمی آید. IE6 به شدت به خاطر مشکلات امنیتی و عدم توانایی در تطبیق با استانداردهای روز وب مورد انتقاد و سرزنش قرار گرفت.

این محصول به دلیل داشتن حداقل امنیت در فهرست بدترین تولیدات فناوری جهان جای دارد.

 

7- مایکروسافت بوب

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

این نرم افزار در سال ۱۹۹۵ عرضه شد و طولی نکشید که سیل انتقادات به سویش روان شد. ماجرا آنقدر جدی بود که خود مایکروسافتی ها  هم عدم کارایی آن را پذیرفتند.

پذیرش افتضاح بودن مایکروسافت بوب زمانی اهمیت بیشتری می یابد که بدانیم مایکروسافتی ها اساسا عادت به اعتراف به اشتباه خود را ندارند.

 

8- ویندوز موبایل

 

معرفی بدترین محصولات مایکروسافت

ویندوز موبایل در واقع پیشمرگ ویندوز فون شد. ویندوز موبایل وقتی آمد با انتقاداتی در باب فقدان نوآوری، پایین تر استاندارد بودن و عدم تطبیق با صفحه های لمسی خانگی مواجه شد. همین دلایل برای محو شدنش کافی که هیچ، تازه زیاد هم بود.

نظر شما درباره این محصولات مایکروسافت چیست ؟؟

گردآوری: گروه فناوری و اطلاعات گهر

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه