مطالب پيشنهادي

معرفی آیفون ۲۰۱۹ اپل

تاريخ : ۹ خرداد
بازديد : 616

معرفی آیفون ۲۰۱۹ اپل 

 با دوربین سه‌گانه و سنسور سه‌بعدی معرفی می‌شود

عصر؛ عصر تکنولوژی هست و مردم بدنبال به روزرسانی وسایل خود می باشند. این روزها شرکت های برند مثل آیفون روز به روز مدل های جدید گوشی را به بازار ارائه می دهد و با تکنولوژی بکار رفته در آن مردم تمایل شدیدی به تعویض گوشی های خود در این برند نشان می دهند.

برخی مشخصات آیفون‌‌های ۲۰۱۸ اپل هنوز به‌صورت رسمی تایید نشده است و در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این وجود خبرهای جالبی درباره آیفون‌های ۲۰۱۹ منتشر می‌شود. براساس اطلاعات غیر رسمی از سوی یک منبع خبری تایوانی، حداقل یکی از آیفون‌های ۲۰۱۹ به دوربین سه‌گانه با سنسور سه‌بعدی برای کاربرد در حوزه‌ی واقعیت افزوده مجهز خواهد شد.

261982 Gahar ir معرفی آیفون ۲۰۱۹ اپل

دو دوربین از سه دوربین آیفون ۲۰۱۹، می‌تواند جسم را از زوایای مختلف مشاهده کرده و تصویری سه‌بعدی از آن جسم ایجاد کند. برخی تحلیل‌گران بر این باورند که این روش جدید، بهتر از ایده‌ی استفاده از فناوری ToF (مخفف time-of-flight) است. در فناوری ToF در فواصل زمانی مشخصی، پالس‌های نور به صورت امواج لیزری به سمت جسمی که می‌خواهیم تصویر سه‌بعدی آن‌ را داشته باشیم، ارسال می‌شود. فاصله‌ی ارسال تا دریافت هر پالس اندازه‌گیری شده و در این بازه‌ی زمانی تصویر سه بعدی نیز شکل می‌گیرد.

بخوانید :   تعبیر خواب ثروتمند شدن ، تعبیر ثروتمند شدن در خواب

863316 Gahar ir معرفی آیفون ۲۰۱۹ اپل

البته برخی از متخصصان نیز برای گرفتن تصاویر سه بعدی، راهکار استریوسکوپیک (Stereoscopic) را پیشنهاد می‌دهند، در این روش تصاویر به‌ گونه‌ای ذخیره خواهند شد که وقتی مجددا بخواهیم آن‌ها را پخش کنیم، شاهد تصاویری سه‌ بعدی خواهیم بود. امکان ایجاد تصاویر سه‌بعدی با روش استریوسکوپیک، امکان پذیرتر است، این روش باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف انرژی در دراز مدت خواهد شد و در فضای باز خروجی بهتری دریافت خواهیم کرد.

گفتنی است بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این خبرگزاری تایوانی، دوربین سوم آیفون ۲۰۱۹، دارای فاصله کانونی بزرگ‌تری است و زوم اپتیکال ۳x را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این ویژگی در گوشی پرچمدار هواوی پی ۲۰ پرو به‌کار گرفته شده است. همان‌طور که احتمالا می‌دانید پی ۲۰ پرو هواوی نیز مجهز به دوربین سه‌گانه است.

059161 Gahar ir معرفی آیفون ۲۰۱۹ اپل

براساس اطلاعات منتشر شده از این منبع خبری تایوانی، کوپرتینویی‌ها در حال حاضر سنسور‌های دوربین خود را از طریق شرکت‌هایی همچون سونی، شارپ، ال‌جی و دالی تامین می‌کنند که در میان این شرکت‌ها، تنها کمپانی دالی می‌تواند دوربین سه‌گانه‌ی مورد نیاز اپل را تامین کند؛ البته این شرایط همیشگی نخواهد بود و ممکن است همه چیز خیلی زود تغییر کند. وقتی ارائه‌ی ویژگی‌های جدید، از مرحله‌ی طراحی قرار است به خط تولید برسد، موضوع جدی‌تر می‌شود و ممکن است تامین‌کنندگان بیشتری بخواهند در این چرخه حضوری فعال داشته باشند.

بخوانید :   علت قطعی اینترنت و زمان وصل شدن اینترنت از زبان آذری جهرمی

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي