دانلود فیلم خارجی رایگان

معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری

دسته بندي : 💊 سلامت,تغذیه
تاريخ : 25 نوامبر

خوردن آجیل در دوران بارداری به کاهش خطر فشار خون ، استرس اکسیداتیو و دیابت کمک می کند. رژیم غذایی مادران غنی از آجیل در سه ماهه اول بارداری توصیه می شود. در ادامه معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری را می خوانید

معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری

معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تجزیه و تحلیل یک مطالعه نشان داده است گروه کودکانی که مادرانشان در سه ماهه اول بارداری بیشتر آجیل می خورند بهترین نتایج را در کلیه تست های اندازه گیری عملکرد شناختی ، ظرفیت توجه و حافظه کاری کسب کرده اند.

نتایج یک مطالعه جدید تایید می‌کند کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری مغز خشکبار مصرف کرده‌اند، کمتر دچار حساسیت به آجیل و خشکبار می‌شوند.

پزشکان آمریکایی در این مطالعه به بررسی سوابق پزشکی و رژیم غذایی بیش از ۸۰۰۰ کودک و مادران آنها پرداخته و دریافتند: مصرف برخی مواد خوراکی خاص در ماه‌های نخست بارداری، جنین را در برابر این خوردنی‌ها مقاوم کرده و در نتیجه احتمال بروز آلرژی‌ به مغز خشکبار را در آنها کاهش می‌دهد.

معجزه خوردن آجیل در دوران بارداری, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

اما به دلیل یافته‌های ضد و نقیض درباره تاثیر مصرف خشکبار و با توجه به نتایج مطالعات قبلی که نشان داده‌اند مصرف آجیل نه تنها تاثیری بر سلامت ندارد بلکه حتی ممکن است مصرف زیاد آن خطرات احتمالی داشته باشد لذا متخصصان تغذیه هنوز نمی‌توانند به زنان باردار تاکید کنند که حتما در دوران بارداری آجیل مصرف کنند و برای دستیابی به نتایج قطعی‌تر انجام آزمایش‌های بیشتر مورد نیاز است.

دکتر «لیندسای فرازیر» از بوستون گفت: در بررسی‌هایی که روی این تعداد کودک انجام دادیم دریافتیم کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری آجیل مصرف کرده بودند یک سوم کمتر دچار حساسیت به خشکبار شده‌اند. به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، فرازیر همچنین اظهار داشت: البته فاکتورهای دیگری نیز در این زمینه تاثیرگذار هستند. به طور مثال زنانی که در دوران بارداری آجیل را در رژیم غذایی‌شان گنجانده بودند، رژیم غذایی سالم‌تری داشتند و برنامه غذایی روزانه آنها حاوی مقدار قابل توجهی از میوه‌ها و سبزیجات بوده است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي