معامله میلیاردی بابک زنجانی و مرتضوی + جزئیات

معامله میلیاردی بابک زنجانی و مرتضوی + جزئیات

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، با اشاره به قرارداد چهارصد میلیارد تومانی ‌مرتضوی با زنجانی در زمان ریاستش، گفت: در صورتی که وی در دادگاه بار دیگر معامله با زنجانی را کتمان کند، ما سند‌های مرتبط را منتشر می‌کنیم.

معامله میلیاردی بابک زنجانی و مرتضوی + جزئیات

به گزارش خانه ملت سیدحسین دهدشتی با اشاره به بررسی تخلفات سعید مرتضوی رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی در دادگاه انقلاب اسلامی، گفت: یکی از موارد اتهامی مرتضوی در این دادگاه پرونده ارتباط وی با بابک زنجانی و انجام معامله در قالب شرکت شستا بوده است.

 

 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مرتضوی در دادگاه اخیرش ادعا کرده که او حتی یک ریال با زنجانی معامله نکرده است، اما بر اساس اطلاعات واصله وی ۱۳۸ شرکت و کارخانجات مرتبط با شستا را به زنجانی واگذار کرده است. او گفت: بر اساس گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، مرتضوی در قرارداد واگذاری چندین شرکت شستا، برای تضمین قرارداد حدود پنج چک به مبلغ چهارصد میلیارد ین ژاپن را به زنجانی تحویل داده است و بر اساس اطلاعات واصله هنوز این چک‌ها در اختیار زنجانی است.

 

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، ادامه داد: در صورتی که مرتضوی بار دیگر ادعا قبلی خود را مطرح و موضوع انجام معامله با بابک زنجانی را کتمان کند، ما حاضر هستیم که شماره و تاریخ صدور چک‌ها و مکتابات وی با زنجانی درباره این موارد را اعلام کنیم. دهدشتی گفت: بر اساس قانون، مرتضوی هیچ اختیاری برای انجام معامله با افراد دیگر به‌ویژه بابک زنجانی نداشته زیرا این اقدام بدون مصوبه سازمان بوده که این خود یک تخلف بزرگ وی در دوران ریاست سازمان تأمین اجتماعی است، از طرف دیگر ارائه چک به زنجانی برای تضمین قرارداد از طریق سازمان هم از تخلفات مرتضوی است.
منبع: خانه ملت

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند