محسن رضایی اعلام کاندیداتوری کرد

خبرگزاری فارس: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که روزی مصلحت به کنار رفتن بود امروز مصلحت به آمدن، گفت: امثال من باید در صحنه باشیم.

محسن رضایی عصر امروز در دیدار عمومی خود با مردم استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سوال اساسی افکار عمومی در کشور این است که آیا ما توان سر و سامان دادن به اقتصاد و وضعیت معیشتی نیستیم در حالی که کشوری مانند چین با یک میلیارد جمعیت با این پویایی اقتصاد خود را اداره می‌کند ولی ما نمی‌توانیم معیشت 75 میلیون نفر را تأمین کنیم؟

محسن رضایی اعلام کاندیداتوری کرد

محسن رضایی اعلام کاندیداتوری کرد

فرمانده اسبق سپاه پاسداران افزود: پاسخ به این سؤال در فرمایشات مقام معظم رهبری در دیداری که روز گذشته با ایشان داشتیم نمایان است، پاسخی که نکته مهم آن وجود منابع عظیم در این مملکت برای کاهش بیکاری و ایجاد شغل و درآمد برای جوانان و مردم است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری حقیقتا از عدم استفاده از این همه ثروت و فرصت برای اشتغال‌زایی و کمک به معیشت مردم گلایه‌مند هستند گلایه‌های به‌حقی که امروز همه مردم و جوانان را اذیت می‌کند.

* صبوری مردم در تحمل مشکلات نباید موجب سوء‌استفاده مسئولان قرار گیرد

رضایی با اشاره به وفاداری و تحمل بالای مردم ایران تأکید کرد: صبوری مردم در تحمل مشکلات و کوتاهی‌های مدیران نباید موجب سوء‌استفاده مسئولان در عدم توجه به مشکلات اقتصادی مردم شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ باید بپذیریم که امروز بیکاری بر گرده جوانان و گرانی بر گرده قاطبه مردم فشار مضاعفی وارد کرده که موضوعی بسیار نگران کننده است.

رضایی اضافه کرد:‌ یارانه 45 هزار تومانی که اکنون به مردم می‌دهند معادل 15 هزار تومان سال قبل می‌توان با آن خرید کرد که این موضوع نشان از بی‌ارزش شدن پول ملی ایران و فشارهای شدید اقتصادی بر مردم است.

وی ثبات پول ملی، تثبیت قیمت‌ها، مبارزه با گرانی و مبارزه با بیکاری باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر روزی به نفع این مردم از صحنه کنار رفتم امروز رسالتم ایجاب می‌کند که با تمام قدرت به میدان بیایم تا به کمک خود مردم این مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم و البته این وظیفه همه امثال من است.

* ماندن دولتمردان در تأمین مرغ و برنج مردم در شأن انقلابی با این همه دستاورد نیست

وی با اشاره به موضوع تحریم‌های غرب علیه ایران بیان کرد: فکر می‌کنم بعد از سال‌ها مطالعه و تجربه عملی راه شکستن تحریم‌ها و بی‌اثر کردن آن‌ها را یاد گرفتم و موقع آن فرا رسیده است که به صحنه بیایم.

رضایی تصریح کرد: به همه مردم اطمینان می‌دهم سال‌های آینده در انقلاب اسلامی سال‌های درخشیدن دوباره ملت ایران و شکوفایی اقتصاد کشور است به طوری که حتی یک فقیر و بیکار هم در مملکت نباشد و همسایه‌ها حسرت داشتن اقتصاد ایران را داشته باشند.

نامزد انتخابات دوره دهم ریاست‌جمهوری اظهار امیدواری کرد تا ملت ایران به کمک جوانان و عالمان و توده مردمی برای پیروزی‌ها و فتح‌های بزرگ‌تر خود را آماده کند.

رضایی خاطرنشان کرد: باید بپذیریم قدرت خرید مردم پایین آمده و مردم مشکلات شدید اقتصادی را تحمل می‌کنند.

وی راه عملی شدن اقتصاد مقاومتی را سپردن اقتصاد به دست خود مردم دانست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تعجب از برخی رفتارهای دولتمردان یادآور شد: انقلابی با این همه افتخار و دستاورد جای تعجب دارد که چرا  امروز مسئولان در تأمین مرغ و برنج مردم خود می‌لنگند و مشکل دارند.

رضایی تأکید کرد: انقلاب ما باید بتواند هم اخلاق و هم شکم و اقتصاد مردم و جامعه را درست بکند و بدون شک قادر به این کار است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه