مادر قربانی دوست پسر دخترش شد

رییس پلیس فتا غرب تهران گفت: پسر جوانی که پس از برقراری دوستی با دختری در ملارد و بدست آوردن رمز دوم حساب مادر او، مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال به سرقت برده بود، توسط پلیس فتای غرب استان تهران دستگیر شد.

مادر قربانی دوست پسر دخترش شد

به گزارش مرصاد، به نقل از ایسنا، رییس پلیس فتا غرب تهران گفت: پسر جوانی که پس از برقراری دوستی با دختری در ملارد و بدست آوردن رمز دوم حساب مادر او، مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال به سرقت برده بود، توسط پلیس فتای غرب استان تهران دستگیر شد.

سرهنگ اصغر باقریان با اعلام این خبر گفت: ششم آبان ماه سال جاری خانمی سالخورده با مراجعه به شعبه ۱ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملارد مدعی شد از حساب بانکی وی مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال به صورت غیرمجاز برداشت شده لذا پرونده‌ای در این مورد تشکیل و به پلیس فتا غرب استان تهران ارجاع داده شد و در اولین مرحله تراکنش‌های حساب بانکی وی مورد ارزیابی قرار گرفت.

باقریان افزود: با شناسایی تراکنش‌های مربوط به سرقت سایبری روی داده، مشخص شد که برداشت غیرمجاز برای خرید شارژ تلفن همراه استفاده شده به همین جهت شماره تلفن‌هایی که از شارژهای سرقتی استفاده کرده بودند شناسایی و با بازجویی‌هایی که از صاحبان این شماره‌ها به عمل آمد در نهایت متهم نهایی شناسایی و مورد بازجویی‌های تخصصی‌تر پلیس قرار گرفت.

باقریان تصریح کرد: متهم که پسر ۲۲ ساله‌ای به نام «حسین ق» بود با پذیرش بزه انتسابی ابعاد برداشت غیر مجاز انجام شده و همچنین انگیزه خود را توضیح داد.

به گفته رییس پلیس فتا غرب استان تهران، متهم مدعی شد به صورت اتفاقی و از طریق تلفن با دختر شاکی آشنا شده و طی ارتباطات متعدد تلفنی که با او برقرار کرده، پس از مدتی متوجه شده دختر شاکی قصد فریب او را دارد به همین جهت وی نیز جهت فریب او و مقابله به مثل، ابتدا به وی اعلام داشته برای واریز پول نیاز به رمز دوم و شماره حساب بانکی او دارد از همین رو دختر شاکی که خود حساب بانکی مستقل نداشته، اطلاعات حساب بانکی مادرش را برای پسر جوان ارسال کرده است.

وی ادامه داد: متهم با گرفتن اطلاعات حساب بانکی شاکی از دخترش به بهانه واریز پول، اقدام به خرید شارژ تلفن همراه از حساب وی کرده است.

باقریان در پایان عنوان کرد: با توجه به اعتراف متهم و پذیرش بزه انتسابی و پس از جلب رضایت شاکی، پرونده جهت صدور حکم به شعبه یک دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملارد ارجاع داده شد.

 منبع:مرصادنیوز

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه