ماجرای برخورد تند علی کریمی با کی روش

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 22 ژوئن

در ادامه به جزییات ماجرای برخورد تند علی کریمی با کی روش می پردازیم.

علی کریمی در مصاحبه اختصاصی با روزنامه خبرورزشی گفته است: «آقای کی‌روش! به جای گرگ و مار و عقرب و رتیل شجاعت داشته باش و اسم بیاور»

ماجرای برخورد تند علی کریمی با کی روش, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

علی کریمی در روزگاری که اغلب چهره های ورزشی و فوتبالی نقاب به به صورت می زنند و حقایق را به خاطر منافع شخصی شان پنهان می کنند غنیمت است. کریمی که سابقه کار با کارلوس کی روش را در تیم ملی داشت، به او انتقاد کرد. کی‌روش برانکو را رهبر مخالفانش دانست و نشست و برخاست با یک سری افراد را باعث حرف های برانکو می داند.

علی کریمی نسبت به این حرف های سرمربی تیم ملی واکنش نشان داد و گفت: از قول من بنویسید آقای کی‌روش، شهامت و شجاعت داشته باش. به جای مار و گرگ و عقرب و رتیل و… اسم منتقدان خودت را بیاور و بعد نظر بده! ضمن آن که یک حرف دیگر هم برای او دارم. شنیدم گفته اگر با عقاب‌ها نشست و برخاست کنید، پرواز را یاد خواهید گرفت. می‌خواهم بگویم آقای عزیز، بلندپروازی هم خیلی خوب نیست، سر آدم گیج می‌رود و با سر زمین می‌خورد!

کریمی در ادامه گفت: اینکه نمی‌شود هرکس انتقاد کرد، بد شود و هرکس تعریف کرد، خوب. آن کسی قابل احترام است که انتقادات را بشنود و بعد بتواند طرف را قانع کند یا اینکه قانع شود.

کریمی درباره لغو اردوی تیم ملی و اینکه مخالفت برانکو باعث لغو این اردو شد گفت: لابد به خاطر من و برانکو! (بدون آن که منتظر جواب بماند، ادامه می‌دهد) اصلاً این طور نیست. اگر به اعتراض برانکو بود که همان‌ روز اول لغو می‌شد. شما بگویید تمرینات پرسپولیس از چه زمانی شروع شده است؟ الان ۹ روز گذشته است. چرا ملی‌پوشان در تمرینات پرسپولیس شرکت نمی‌کنند؟ اگر به استراحت کردن و ریکاوری باشد که دو، سه روز کافی است.

جادوگر سرخ ها درباره اینکه ملی پوشان پرسپولیس از ترس کی روش به تمرین نرفته اند گفت: دوره و زمانه این‌طوری است دیگر. باور کنید من اگر می‌خواستم مثل این‌ها فکر کنم، ۲۰۰ بازی ملی داشتم. اگر با هر کسی می‌ساختم و زیر بار هر حرف زوری می‌رفتم، به این تعداد بازی ملی می‌رسیدم. فقط می‌توان تأسف خورد که بازیکن قرارداد چندصدمیلیونی با باشگاه می‌بندد اما در تمرینات شرکت نمی‌کند.

کریمی درباره شانس صعود تیم ملی به جام جهانی گفت: فقط همین‌قدر بگویم بهترین قرعه نصیب ایران شده است. حداقل روی کاغذ قرعه فعلی ما بهتر است. با توجه به مشکلاتی که با عربستان و برخی کشورهای عربی پیدا کردیم، اگر در گروه مقابل بودیم، کارمان به مراتب سخت‌تر بود. این نظر ماست. خیلی هم رک و صریح آن را بیان می‌کنم و از آقای کی‌روش که خیلی هم آدم شجاعی است، می‌خواهم اسم منتقدان خود را بیاورد.

شماره هشت سابق بایرن مونیخ درباره نقش فدراسیون و مهدی تاج در مدیریت این اختلاف ها گفت: اصلاً علی کریمی چیزی از فوتبال نمی‌فهمد اما تا جایی که می‌دانم فدراسیون برای تیم ملی برنامه‌ریزی می‌کند نه برعکس! تمام تصمیمات کلی را باید فدراسیون بگیرد. مهدی تاج باید مدیریت کند. (کمی مکث می‌کند و سپس ادامه می‌دهد) فکر نمی‌کنم حرف بدی زده باشم. حرف نرمالی زدم. من آدم منطقی‌ای هم هستم. اشتباه کنم، شجاعت و شهامت اعتراف به اشتباه خودم را دارم، البته اگر قانع بشوم. من نظرم را به عنوان یک طرفدار فوتبال اعلام کردم که هیچ پست و مقامی هم ندارم. اتفاقاً دنبال پست و مقام هم در فوتبال نیستم که این حرف‌ها را زدم. به نظرم مصاحبه من حرف دل خیلی از مربیان لیگ برتری است که به هر دلیلی ترجیح می‌دهند سکوت کنند و لام تا کام چیزی نگویند اما حکایت علی کریمی متفاوت است. من به عنوان یک طرفدار کوچک فوتبال به خواسته غیر منطقی آقایان در مورد بازیکنان ملی‌پوش اعتراض دارم و اگر این حرف غیر منطقی است بیایند و بگویند. نکته دیگر در مورد شما رسانه‌هاست. من برای همه شما خبرنگاران و اهالی رسانه احترام قائلم اما از شما می‌خواهم به آدم‌ها به اندازه خودشان بها بدهید. شما تریبون دارید و لطفاً اطلاعات درست و دقیق به مردم بدهید. الکی آدم‌ها را بزرگ نکنید و این حرف من است.

کریمی درباره اینکه چرا همواره خودش را وارد این ماجراها می کند گفت: علی کریمی خریدنی نیست. با پول نمی‌شود مرا خرید. اگر پولکی بودم همین الان هم داشتم بازی می‌کردم! (حرف‌هایی می‌زند که به خواهش خودش و به رسم امانت نزدمان محفوظ می‌ماند) من برای خودم خط قرمز دارم، عقایدی دارم که روی آن می‌ایستم حتی اگر به ضررم باشد. تا روزی که هستم و زندگی می‌کنم این روش زندگی‌ام است. شاید بتوان اعتقادات یکسری را با پول یا پست و مقام خرید و عوض کرد اما با من نمی‌توانند چنین معامله‌ای کنند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي