لغو ویزا برای زائران اربعین صحت دارد؟

هر روز خبرهایی از بوی شایعه می رسد که در مرز برای ورود به عراق لغو ویزا شده ولی متاسفانه اینگونه نیست و خیلی از عاشقان کربلا لب مرز متوقف می شوند!

خبرگزاری تسنیم: حسن قشقاوی معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه اظهار داشت: به‌ هیچ‌ عنوان امکان صدور ویزا در گذرگاه‌های مرزی صادر نمی‌شود به جهت اینکه امکانات صدور ویزا در شلمچه وجود ندارد.

وی افزود: صدور و برداشته شدن ویزا بر عهده دولت عراق بوده و از اختیارات جمهوری اسلامی ایران خارج است بر همین اساس دولت عراق تاکنون تنها بر پذیرش زائران دارای ویزا تأکید می‌کند.

معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه، گفت: کسی که بدون ویزا وارد عراق شود به معنای نقض قوانین کشور عراق است، عنوان این جرم تردد غیرمجاز بوده که 6 سال حبس در پی دارد.

وی با تأکید بر اینکه زائران عزیز بدون ویزا به گذرگاه‌های مرزی مراجعه نکنند، بیان کرد: شایعه برداشته شدن ویزا در ساعات آخر خروج زائران کذب است و تحت هیچ شرایطی ویزا برداشته نمی‌شود.

قشقاوی اظهار داشت: اینکه مردم یک کشور همه برای برگزاری همایش بزرگ مذهبی همت کرده و امکانات تغذیه، اسکان و درمان زائران را فراهم کنند در جهان بی‌سابقه و بی‌نظیر است.

وی عنوان کرد: نظر ما بر این است که توریست و گردشگرهای خارجی از نزدیک این اتفاق بزرگ را ببینند و متوجه شوند در این دنیای مادی، عاشقان حسینی با چه عظمت و مهربانی به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه، افزود: متأسفانه این حادثه بزرگ تنها در جهان اسلام مطرح و رسانه‌ای شده در حالی‌که باید این حادثه مهم را به دیگر ملت‌ها با زبان‌های خارجی معرفی کنیم.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه