قرص ادوالژین + موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین

برای کنترل سرماخوردگی قرص ادوالژین که ترکیبی از ایبوپروفن و فنیل آفرین هیدروکلراید و داروی در دسته بندی ضد درد و ضد تب می باشد را با موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین به شما عزیزان معرفی می کنیم.

قرص ادوالژین 

قرص ادوالژین + موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین

موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین

 

قرص ادوالژین

ادوالژین فلش 684 میلی گرم مسکنی متفاوت و جدید است که از ماده موثره ایبوپوفن لیزین تولید شده است.

این مسکن با 3 برابر سرعت تاثیر گذاری نسبت به ایبوپروفن در کاهش درد دندان، دردهای قاعدگی و دردهای عضلانی تاثیر به سزایی دارد.

نام تجاري :ادوالژین فلش ® 400

نام ژنريک:​ایبوپروفن لیزین 400 میلی گرم

دسته دارويي :ضد درد

شکل دارويي:قــرص روكشـدار

موارد مصرف قرص ادوالژین :

ايبوپروفن در تسكين درد و التهاب روماتيسمي، انواع آرتريت (شامل آرتريت جوانان) و ديگر اختلالات عضلاني اسكلتي، قاعدگي دردناك، درد‌هاي بعد از عمل جراحي، تب مصرف می‌گردد.

 

فارماکوکینتیک

هشدارها :

در بيماران مبتلا به نارسایی كبد يا كليه، بيماري¬هاي گوارشي مانند زخم ¬گوارشي، نارسايي قلبي، پرفشاری خون و اختلالات انعقادی با احتياط فراوان مصرف شود.

 

عوارض قرص ادوالژین : 

در بيماران مبتلا به نارسایی كبد يا كليه، بيماري¬هاي گوارشي مانند زخم ¬گوارشي، نارسايي قلبي، پرفشاری خون و اختلالات انعقادی با احتياط فراوان مصرف شود.

 

تداخل های دارویی

در مصرف همزمان با آنتی اسيدها احتمال كاهش جذب دارو وجود دارد. مصرف ايبوپروفن به -همراه مهاركننده آنزيم مبدل آنژيوتانسين (ACE)، سبب معكوس نمودن اثر ضدفشار خون آن ها گرديده و نيز خطر نارسايي كليه و افزايش پتاسيم خون احتمالاً افزايش مي يابد.

اثرات كاهنده فشار خون مدرها در صورت مصرف همزمان با اين دارو ممكن است كاهش يابد. اثر انسولين و دارو‌هاي پايين آورنده قندخون سولفونيل ، احتمالاً‌ به وسيله اين دارو افزايش مي يابد.

مصرف همزمان با سيكلوسپورين خطر سميت كليوي را افزايش مي دهد. دفع ليتيم و احتمالاً متوتركسات توسط ايبوپروفن كاهش يافته و سميت آن ها افزايش مي‎ يابد.

مهار تجمع پلاكت توسط اين دارو در زخم و خونريزي گوارشي در بيماران تحت درمان با دارو‌هاي ضدانعقاد يا ترومبوليتيك، ممكن است خطرناك باشد. مصرف همزمان اين دارو با آسپيرين توصيه نمی-‌شود. مصرف همزمان اسيد والپروئيك با اين دارو خطر بروز خونريزي را به دليل تداخل در عملكرد پلاكت ها افزايش مي دهد.

 

نکات قابل توصیه

1- احتمال بروز تنبلي چشم (آمبليوپاتی) وجود دارد.
2- در صورت مصرف اين دارو در درمان آرتريت، دوره درمان با اين دارو بايد كامل شود. جهت دستيابي به پاسخ مطلوب، ممكن است حداقل 2 هفته زمان نياز باشد.
3- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب يا درد عضلاني) قبل يا همزمان با بثورات جلدي، بايد به پزشك مراجعه شود.
4- هر گونه خونريزي غيرعادي مانند استفراغ خوني، خون در ادرار و خون در مدفوع باید گزارش شود.
5- در تجویز داخل وریدی، رساندن مایعات لازم به فرد قبل از شروع درمان الزامی است.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه