قرص ادوالژین + موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین

تاريخ : 13 آگوست

برای کنترل سرماخوردگی قرص ادوالژین که ترکیبی از ایبوپروفن و فنیل آفرین هیدروکلراید و داروی در دسته بندی ضد درد و ضد تب می باشد را با موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین به شما عزیزان معرفی می کنیم.

قرص ادوالژین 

قرص ادوالژین + موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

موارد مصرف و عوارض قرص ادوالژین

 

قرص ادوالژین

ادوالژین فلش ۶۸۴ میلی گرم مسکنی متفاوت و جدید است که از ماده موثره ایبوپوفن لیزین تولید شده است.

این مسکن با ۳ برابر سرعت تاثیر گذاری نسبت به ایبوپروفن در کاهش درد دندان، دردهای قاعدگی و دردهای عضلانی تاثیر به سزایی دارد.

نام تجاری :ادوالژین فلش ® ۴۰۰

نام ژنریک:​ایبوپروفن لیزین ۴۰۰ میلی گرم

دسته دارویی :ضد درد

شکل دارویی:قــرص روکشـدار

موارد مصرف قرص ادوالژین :

ایبوپروفن در تسکین درد و التهاب روماتیسمی، انواع آرتریت (شامل آرتریت جوانان) و دیگر اختلالات عضلانی اسکلتی، قاعدگی دردناک، درد‌های بعد از عمل جراحی، تب مصرف می‌گردد.

 

فارماکوکینتیک

هشدارها :

در بیماران مبتلا به نارسایی کبد یا کلیه، بیماری¬های گوارشی مانند زخم ¬گوارشی، نارسایی قلبی، پرفشاری خون و اختلالات انعقادی با احتیاط فراوان مصرف شود.

 

عوارض قرص ادوالژین : 

در بیماران مبتلا به نارسایی کبد یا کلیه، بیماری¬های گوارشی مانند زخم ¬گوارشی، نارسایی قلبی، پرفشاری خون و اختلالات انعقادی با احتیاط فراوان مصرف شود.

 

تداخل های دارویی

در مصرف همزمان با آنتی اسیدها احتمال کاهش جذب دارو وجود دارد. مصرف ایبوپروفن به -همراه مهارکننده آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE)، سبب معکوس نمودن اثر ضدفشار خون آن ها گردیده و نیز خطر نارسایی کلیه و افزایش پتاسیم خون احتمالاً افزایش می یابد.

اثرات کاهنده فشار خون مدرها در صورت مصرف همزمان با این دارو ممکن است کاهش یابد. اثر انسولین و دارو‌های پایین آورنده قندخون سولفونیل ، احتمالاً‌ به وسیله این دارو افزایش می یابد.

مصرف همزمان با سیکلوسپورین خطر سمیت کلیوی را افزایش می دهد. دفع لیتیم و احتمالاً متوترکسات توسط ایبوپروفن کاهش یافته و سمیت آن ها افزایش می‎ یابد.

مهار تجمع پلاکت توسط این دارو در زخم و خونریزی گوارشی در بیماران تحت درمان با دارو‌های ضدانعقاد یا ترومبولیتیک، ممکن است خطرناک باشد. مصرف همزمان این دارو با آسپیرین توصیه نمی-‌شود. مصرف همزمان اسید والپروئیک با این دارو خطر بروز خونریزی را به دلیل تداخل در عملکرد پلاکت ها افزایش می دهد.

 

نکات قابل توصیه

۱- احتمال بروز تنبلی چشم (آمبلیوپاتی) وجود دارد.
۲- در صورت مصرف این دارو در درمان آرتریت، دوره درمان با این دارو باید کامل شود. جهت دستیابی به پاسخ مطلوب، ممکن است حداقل ۲ هفته زمان نیاز باشد.
۳- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب یا درد عضلانی) قبل یا همزمان با بثورات جلدی، باید به پزشک مراجعه شود.
۴- هر گونه خونریزی غیرعادی مانند استفراغ خونی، خون در ادرار و خون در مدفوع باید گزارش شود.
۵- در تجویز داخل وریدی، رساندن مایعات لازم به فرد قبل از شروع درمان الزامی است.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي