مطالب پيشنهادي

قبل از شستن موهایمان چه کارهایی انجام دهیم

دسته بندي : سلامت,پوست و مو
تاريخ : 1 جولای
بازدید : 921

قبل از شستن موهایمان چه کارهایی انجام دهیم

یکی از مهم ترین مراحل روتین مراقبت از موها، این است که موهایتان را با استفاده از روغن گرم ماساژ دهیدآیا می‌دانید این کاری عالی است که می‌توانید قبل از حمام کردن انجامش دهید؟

 

این کار نه تنها موهایتان را درخشان می‌کند، بلکه به ارتقای سلامت موهایتان هم کمک خواهد کرددر روتین‌های مراقبتی، برخی از اقدامات، کمی کثیف کاری دارندبعضی اوقات هم از آنجایی که وقت طلاست، دوست داریم تا از وقتمان بهترین استفاده را ببریم.

قبل از شستن موهایمان چه کارهایی انجام دهیم, جدید 1400 -گهر

به همین دلایل، تلاش کردیم تا چند مورد از کارهای مراقبتی که می‌توانید پیش از رفتن به حمام و شستشوی موهایتان انجام دهید را برایتان فهرست کنیم.

  • جدای از اینکه می‌توانید دو نوع روغن، مثلا روغن کرچک و زیتون یا بادام را باهم مخلوط کنید، همچنین می‌توانید یک کپسول ویتامین ای نیز به ترکیبتان اضافه کنید تا ریزش موهایتان هم متوقف شودموهایتان را حداقل به مدت ۲۰ دقیقه با ترکیبی که درست کرده‌اید ماساژ دهید.
  • هیچوقت موهایتان را با آب داغ نشویید، چرا که در آخر موهایتان خشک و زبر خواهد شد.
  • حتی می‌توانید با استفاده از ترکیب ماست و تخم مرغ، قبل از شستن موهایتان، از مزایای نرم کنندگی‌اش بهره ببریداین مخلوط یکی از بهترین نرم کننده‌های طبیعی است، و می‌تواند بلافاصله موهایتان را درخشان کرده و گیسوانتان را قابل کنترل کند.
  • با مخلوط کردن عسل و شیر دلمه شده هم یک ماسک مو بسازیدعسل به موهای شما رطوبت بخشیده و آنرا نرم خواهد کرد.
  • دو موز رسیده را له کنید تا به حالت خمیری در بیایند۲ قاشق غذاخوری سس مایونز و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون به آن بیفزاییدترکیب بدست آمده را به موهایتان بمالید و یک ساعت صبر کنیدسپس موهایتان را با آب ولرم بشوییدبا توجه به اینکه موز تاثیرات نرم کنندگی خوبی روی موها دارد، این ماسک برای آنهایی که موهای خشک و زبری دارند عالیست.
  • ۳ قاشق غذاخوری لوبیای هندی را در طول شب بخیسانید و روز بعد آنرا بکوبید تا حالت خمیری پیدا کندسپس یک تخم مرغ را بزنید و آنرا بهمراه یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک فنجان ماست با خمیرتان مخلوط کنیدمخلوط بدست آمده را به موهایتان بمالید، و اجازه دهید نیم ساعت روی موهایتان بماند، سپس موهایتان را با آب سرد بشویید.

 منبع: sorkhabsefidab.com
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي