فیلمهای نفرین شده سینما

تاريخ : 20 تیر

فیلمهای نفرین شده سینما

فیلمهای نفرین شده سینما, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در اين گزارش ۷ فيلم را معرفي مي كنيم كه به فيلمهاي نفرين شده معروف هستند و در طول فيلمبرداي عوامل و بازيگران آن با انواع مشكلات همچون صدمات و آسيب هاي بدني، مرگ، كمبود بودجه و … مواجه مي شوند.
بسياري از فيلمهاي موفق سينما از طريق روند توليد مناسب مي توانند به فيلمهاي پرفروش گيشه تبديل شوند ولي در اين ميان فيلمهايي هستند كه علي رغم گروه بازيگري،‌ كارگرداني و فيلمنامه، حين توليد خوش شانس نبوده و با مشكلات متعددي در لوكيشن  و يا براي عوامل فيلمها مواجه مي شوند.
در اين گزارش ۷ فيلم را معرفي مي كنيم كه به فيلمهاي نفرين شده معروف هستند و در طول فيلمبرداي عوامل و بازيگران آن با انواع مشكلات همچون صدمات و آسيب هاي بدني، مرگ، كمبود بودجه و … مواجه مي شوند.
بنظرمي رسد فيلم«جنگ ستارگان۷» نيز به زودي در اين گروه قراربگيرند چراكه هريسون فورداولين بازيگراين فيلم است كه در صحنه فيلمبرداري دچار حادثه شده و۸ هفته توليدفيلم را به تاخير انداخته است.
«مصائب مسيح»
«مصائب مسيح» (The passion ofchrist) به كارگرداني مل گيبسون و بازي جيم كاويزل در نقش مسيح يكي از اين فيلمهاي نفرين شده است. زماني كه سكانس هاي پاياني اين فيلم و مصلوب شدن مسيح مقابل دوربين رفته بود، كاويزل كه به گونه اي به صليب كشيده شده بود با برق صاعقه راهي بيمارستان شد.
«ماتريكس»
«ماتريكس» از جمله فيلمهايي بود كه بالاترين اتفاقات ناگوار را به همراه داشت. در طول فيلمبرداري قسمت اول چندين نفر از عوامل پشت صحنه از جمله همسر سابق كيانور يوز كشته شدند. بيشتر قربانيان اين فيلم در سانحه رانندگي كشته شدند. خواهر «ريوز» نيز همزمان با اين پروژه سينمايي از بيماري لوكمي درگذشت.
«اينك آخرالزمان»
اين فيلم «كوپولا» يكي از بدشانس ترين فيلمهاي او بود. چرا كه بيماري در ميان عوامل توليد شيوع پيدا كرد و تعدادي از عوامل نيز با حمله قلبي راهي بيمارستان شدند. تدوين اين فيلم يكي از مشكل ترين كارهاي كوپولا بود.
«شهر و حومه»
كمدي شهر و حومه با بازي «وارن بيتي» و «دايان كيتون» نقصهايي در فيلمنامه داشت و همين موجب متوقف شدن پروژه شد. براساس قرارداد منعقد شده استوديو با بازيگران، ستارگان اين فيلم مجاز بودند براي بازگشت به نقش خود، دستمزد خود رادو برابر كنند كه در نهايت اين فيلم با كمبود بودجه مواجه شد.
«طالع نحس»
«گريگوري پك» بازيگر اين فيلم و همچنين «ديويد سلتزر» نويسنده آن كه هريك پرواز جداگانه‌اي به لندن داشتند،‌ با برق صاعقه مواجه شدند. كارگردان اين فيلم «ريچارد وانر» نيز با حمله پرندگان در هتل خود مواجه شد و خودروي او صاعقه خورد.
«مردي كه دون كيشوت را كشت»
اتفاقات عجيب در زمان توليد اين فيلم به حدي بود كه توليد آن متوقف شد. نمونه آن آسيب جدي به كمر كارگردان بود؛ همچنين لوكيشن فيلم نزديك مقر ناتو بود و اجازه فيلمبرداري دريافت نكرد. بودجه فيلم اندك و حق بيمه آن بالا بود.
«دنياي آبها»
اين فيلم علاوه بر كاهش بودجه ۵ ميليوني،‌ مشكلات متعددي را براي بدل كوين كاستنر ايجاد كرد و در نهايت با گزش موجودات دريايي كشته شد.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي