مطالب پيشنهادي

فیلمهای نفرین شده سینما

تاريخ : 11 جولای
بازدید : 1357

فیلمهای نفرین شده سینما

فیلمهای نفرین شده سینما, جدید 1400 -گهر

در این گزارش ۷ فیلم را معرفی می کنیم که به فیلمهای نفرین شده معروف هستند و در طول فیلمبردای عوامل و بازیگران آن با انواع مشکلات همچون صدمات و آسیب های بدنی، مرگ، کمبود بودجه و … مواجه می شوند.
بسیاری از فیلمهای موفق سینما از طریق روند تولید مناسب می توانند به فیلمهای پرفروش گیشه تبدیل شوند ولی در این میان فیلمهایی هستند که علی رغم گروه بازیگری،‌ کارگردانی و فیلمنامه، حین تولید خوش شانس نبوده و با مشکلات متعددی در لوکیشن  و یا برای عوامل فیلمها مواجه می شوند.
در این گزارش ۷ فیلم را معرفی می کنیم که به فیلمهای نفرین شده معروف هستند و در طول فیلمبردای عوامل و بازیگران آن با انواع مشکلات همچون صدمات و آسیب های بدنی، مرگ، کمبود بودجه و … مواجه می شوند.
بنظرمی رسد فیلم«جنگ ستارگان۷» نیز به زودی در این گروه قراربگیرند چراکه هریسون فورداولین بازیگراین فیلم است که در صحنه فیلمبرداری دچار حادثه شده و۸ هفته تولیدفیلم را به تاخیر انداخته است.
«مصائب مسیح»
«مصائب مسیح» (The passion ofchrist) به کارگردانی مل گیبسون و بازی جیم کاویزل در نقش مسیح یکی از این فیلمهای نفرین شده است. زمانی که سکانس های پایانی این فیلم و مصلوب شدن مسیح مقابل دوربین رفته بود، کاویزل که به گونه ای به صلیب کشیده شده بود با برق صاعقه راهی بیمارستان شد.
«ماتریکس»
«ماتریکس» از جمله فیلمهایی بود که بالاترین اتفاقات ناگوار را به همراه داشت. در طول فیلمبرداری قسمت اول چندین نفر از عوامل پشت صحنه از جمله همسر سابق کیانور یوز کشته شدند. بیشتر قربانیان این فیلم در سانحه رانندگی کشته شدند. خواهر «ریوز» نیز همزمان با این پروژه سینمایی از بیماری لوکمی درگذشت.
«اینک آخرالزمان»
این فیلم «کوپولا» یکی از بدشانس ترین فیلمهای او بود. چرا که بیماری در میان عوامل تولید شیوع پیدا کرد و تعدادی از عوامل نیز با حمله قلبی راهی بیمارستان شدند. تدوین این فیلم یکی از مشکل ترین کارهای کوپولا بود.
«شهر و حومه»
کمدی شهر و حومه با بازی «وارن بیتی» و «دایان کیتون» نقصهایی در فیلمنامه داشت و همین موجب متوقف شدن پروژه شد. براساس قرارداد منعقد شده استودیو با بازیگران، ستارگان این فیلم مجاز بودند برای بازگشت به نقش خود، دستمزد خود رادو برابر کنند که در نهایت این فیلم با کمبود بودجه مواجه شد.
«طالع نحس»
«گریگوری پک» بازیگر این فیلم و همچنین «دیوید سلتزر» نویسنده آن که هریک پرواز جداگانه‌ای به لندن داشتند،‌ با برق صاعقه مواجه شدند. کارگردان این فیلم «ریچارد وانر» نیز با حمله پرندگان در هتل خود مواجه شد و خودروی او صاعقه خورد.
«مردی که دون کیشوت را کشت»
اتفاقات عجیب در زمان تولید این فیلم به حدی بود که تولید آن متوقف شد. نمونه آن آسیب جدی به کمر کارگردان بود؛ همچنین لوکیشن فیلم نزدیک مقر ناتو بود و اجازه فیلمبرداری دریافت نکرد. بودجه فیلم اندک و حق بیمه آن بالا بود.
«دنیای آبها»
این فیلم علاوه بر کاهش بودجه ۵ میلیونی،‌ مشکلات متعددی را برای بدل کوین کاستنر ایجاد کرد و در نهایت با گزش موجودات دریایی کشته شد.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي