فعال ترین استارتاپ ها در زمینه هوش مصنوعی کدام است

معرفی فعال ترین استارتاپ ها در زمینه هوش

از آنجایی که هدف از راه‌اندازی یک استارتاپ پیدا کردن مدل کسب‌و‌کار است ؛ عمر آن نمی‌تواند طولانی باشد و معمولا بعد از گذشت چند سال به موفقیت می‌رسد یا بودجه‌ی آن تمام می‌شود و شکست می‌خورد. استارتاپ‌ها برای شروع فعالیت خود لزوما نیازی به ثبت شدن شرکت ندارند و از هرجا و با هر تعداد بنیان‌گذار می‌توانند فعالیت خودشان را آغاز کنند. بودجه‌ی راه‌اندازی استارتاپ‌های معمولا کم است؛ اما اگر ایده‌ی خوبی داشته باشند خیلی زود می‌توانند مورد حمایت سرمایه‌گذاران قرار بگیرند.

فعال ترین استارتاپ ها در زمینه هوش مصنوعی کدام است, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

افرادی که با استارتاپ‌ها درگیر هستند معمولا از اصطلاحات خاصی برای بیان مقاصد خود استفاده می‌کنند. در ادامه به معرفی چند نمونه از این اصطلاحات می‌پردازیم.

متودولوژی لین استارتاپ (Lean Startup) یا نوپای ناب به شما یاد می‌دهد که چگونه یک استارتاپ را هدایت کنید، چه موقع آن را تغییر دهید و از چه راه‌هایی برای رشد آن استفاده کنید. لین استارتاپ یک رویکرد علمی برای ساختن و مدیریت کردن استارتاپ‌ به شما می‌دهد و کمک می‌کند که محصول خودتان را سریع‌تر به دست مشتری برسانید. بسیاری از استارتاپ‌ها با ایده‌ی ساختن محصول مورد نیاز مردم راه‌اندازی می‌شوند. آن‌ها ماه‌ها و حتی سال‌ها زمان صرف می‌کنند که محصول خود را به بهترین نحو شکل دهند بدون اینکه آن را به مشتری نشان بدهند. همین موضوع باعث شکست خوردن بسیاری از آن‌ها می‌شود. زیرا آن‌ها با مشتری‌ها صحبت نمی‌کنند و در مورد محصولات خود از آن‌ها بازخورد نمی‌گیرند. زمانی که مشتری‌ها نتوانند با یک استارتاپ ارتباط برقرار کنند، به ایده‌ی آن اهمیتی نمی‌دهند و درنتیجه استارتاپ شکست می‌خورد.

معرفی  استارتاپ ها

یکی از سرویس‌های جانبی گوگل، این امکان را به کاربران می‌دهد تا در صورت حضور در کشوری دیگر، دوربین تلفن همراه خود را به سمت تابلوی نام خیابان‌ها بگیرند تا نوشته روی این تابلوها به زبان مادری کاربر ترجمه شود.

این امکان، یکی از هزاران قابلیتی است که در این سال‌ها و به لطف رویکردی که «یادگیری عمیق» (Deep Learning) نامیده می‌شود، امکان‌پذیر شده است.

منظور از یادگیری عمیق این است که الگوریتم هوش مصنوعی به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که می‌تواند برخی از نشانه‌هایی را که تا همین اواخر به ما انسان‌ها محدود بود (نظیر خط، زبان، تصویر و…) درک کرده و به این ترتیب بتدریج دانسته‌های خود را تکمیل کند.

همچنین مدتی پیش فیسبوک از الگوریتم متن باز جدید خود به نام «بیگ سور» (Big Sur) خبر داد که برای یادگیری عمیق (ترکیب صدا، تصویر و تشخیص زبان) طراحی شده است.

این حرکت فیسبوک نیز چندان بی‌مقدمه و شگفت‌آور نبود؛ در واقع علاوه بر فیسبوک و گوگل، شرکت‌های دیگری نظیر آی.بی.ام و مایکروسافت نیز طی سال‌های اخیر گام‌های بلندی را به سمت طراحی فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برداشته‌اند.

رقابت بر سر طراحی مدل‌های پیشرفته‌تری از هوش مصنوعی فقط در انحصار غول‌های فناوری دیجیتال سیلیکون ولی نیست و استارت‌آپ‌های گوناگونی نیز تاسیس شده‌اند که هدف از فعالیت آنها، کار روی جنبه‌های گوناگون دیگری از هوش مصنوعی است.

این استارت‌آپ‌ها می‌توانند آینده هوش مصنوعی و فناوری‌های مرتبط با آن را دگرگون کنند. بیایید با هم شش استارت‌آپ برتر دنیا را که در این زمینه فعالیت دارند، مرور کنیم.

ربات حقوقی

درک محتوای متون حقوقی برای بسیاری از افراد کار دشواری است. در این میان، بسیاری از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا در این زمینه با مشکلاتی روبه‌رو هستند و در بیشتر موارد به مشاوره حقوقی با یک وکیل نیاز دارند.

در این میان، یک استارت‌آپ موفق شده الگوریتمی را به‌نام «ربات حقوقی» (Legal Robot) طراحی کند که می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی، زبان پیچیده این متون را درک کرده و به زبانی ساده‌تر و قابل فهم‌تر ترجمه کند.

این استارت‌آپ قصد دارد به‌این‌ترتیب به کسب و کارهای مختلف کمک کند تا در هزینه‌هایی که معمولا برای مشاوره حقوقی می‌پردازند، صرفه‌جویی کنند.

گفتنی است این الگوریتم همچنین می‌تواند قراردادهای مختلف را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و به‌این‌ترتیب، نکات مهم و ابهاماتی را که ممکن است برای طرفین ایجاد شود از بین ببرد.

درک معنی و ارتباط واژگان

الگوریتم «سمانتایل» (Semantile) یک پلتفرم درک معنایی است که می‌تواند از هوش مصنوعی برای تحلیل معنایی واژگان موجود در انواع متون استفاده کند.

کاربران و شرکت‌های مختلف می‌توانند با استفاده از این الگوریتم، معنای واژگان مختلف را بهتر درک کنند. این الگوریتم به کسب‌ و‌کارها و شرکت‌های مختلف کمک می‌کند مفاهیم معنادار را از متون به هم ریخته و دسته‌بندی نشده خود استخراج و آنها را به‌صورت منظم دسته‌بندی کنند.

برای نمونه، اگر واژه «ساندویچ ژامبون» را به این الگوریتم بدهیم، به ما خواهد گفت این نوع ساندویچ چه محتویات مناسبی داشته و با دیگر انواع ساندویچ‌ چه تفاوت‌هایی دارد.

تبلیغات هوشمند روی فیلم‌های سینمایی

اگر اهل موسیقی گوش دادن باشید، احتمالا نام نرم‌افزار و اپلیکیشن «شزم» (Shazem) را شنیده‌اید.

این نرم‌افزار می‌تواند با دریافت الگوی چند ثانیه از صدای یک قطعه موسیقی یا ترانه، آن را با الگوی میلیون‌ها قطعه موجود در بانک داده خود مقایسه کرده و به‌این‌ترتیب اطلاعاتی نظیر نام آلبوم، نام قطعه یا نام خواننده را به کاربر بدهد.

در این میان، سامانه‌ای به نام «شدیو» توسط یک استارت‌آپ طراحی شده که این امکان را برای انواع تصویر و فیلم فراهم می‌کند.

شدیو یک افزونه خودکار تبلیغات درون فیلمی است. این الگوریتم می‌تواند اشیا و مواد مختلفی را که در فیلم وجود دارد شناسایی کرده و امکان تعامل کاربر با آنها را فراهم کند.

برای نمونه، اگر هنگام تماشای یک فیلم، از کت و شلواری که قهرمان فیلم به تن دارد خوشتان آمد، کافی است روی آن کلیک کنید تا این پلاگین شما را به‌صورت خودکار به فروشگاهی که عرضه‌کننده این لباس است، هدایت کند.

به‌این‌ترتیب کاربران امکان جست‌وجو در اینترنت، البته به شکلی متفاوت و خرید موارد مورد نیازشان را خواهند یافت.

تحلیل زندگی واقعی

یکی از جذابیت‌های هوش مصنوعی، قابلیت‌های آن در تحلیل داده‌های بزرگ و استفاده از آن است. این امر به ویژه برای کسب و کارها که به تحلیل رفتار مشتریان اهمیت زیادی می‌دهند، بسیار سودمند است.‌

حال یک استارت‌آپ به نام Real Life Analytics این امکان را فراهم می‌کند که تبلیغات پخش شده در مکان‌های مختلف متناسب با تک تک افراد آنجا باشد.

مثلا فرض کنید وارد یک فروشگاه بزرگ می‌شوید. تجهیزات تشخیص چهره موجود برخی اطلاعات در مورد شما (نظیر جنسیت یا سن) را به دست آورده سپس تبلیغاتی متناسب با آن برای شما پخش خواهد شد.

درج لوگو روی تصاویر زنده

استارت‌آپ ‌ClevAPI‌ الگوریتمی طراحی کرده که امکان درج نشان تجاری و تصویر محصولات شرکت‌های مختلف را روی اشیای گوناگون فراهم می‌کند و به‌این‌ترتیب تبلیغات تجاری برای بینندگان جذاب‌تر خواهد شد.

این فناوری می‌تواند تصاویر مختلف را دریافت و پردازش کند سپس فهرستی از برچسب‌هایی را که توضیح‌دهنده محتوای تصویر و موقعیت دقیق آن است، ارائه کند.

برای نمونه فرض کنید در حال مشاهده یک تصویر یا فیلم مسابقه موتورسواری هستید؛ این سامانه می‌تواند به‌صورت آنی، این تصویر را شناسایی کرده و اطلاعاتی همچون جزئیات نوع لاستیک موتور یا لباس موتورسوار را نمایش دهد.

ریمایندر

ریمایندر (Reminder) نام سامانه‌ای است که احتمالا آینده حوزه کاریابی و استخدام را متحول می‌کند. این سامانه دو کاربرد اصلی دارد؛ نخست این‌که به افراد جویای کار کمک می‌کند بتوانند مسیر شغلی بهتری را بیابند.

این کار با استفاده از اطلاعات دو میلیون شرکتی که توسط این الگوریتم مورد بررسی قرار گرفته امکان‌پذیر شده است.

از سویی دیگر، سامانه ریمایندر به مدیران نیروی انسانی شرکت‌ها کمک می‌کند با استفاده از داده‌های داخلی و خارجی، نیروهایی متناسب با نیازهای شرکت خود را پیداکنند و به این ‌ترتیب جلوی هزینه‌های رایج فرآیند طولانی گزینش و نیز هزینه‌های احتمالی به کارگیری نیروهای نامناسب گرفته خواهد شد.

کنگره جهانی موبایل MWC همایشی است که هر سال در بارسلون برگزار می شود.در این همایش نوآوری های تازه صنعت تلفن همراه برای ارائه در سال آینده در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد. بزرگترین شرکت های جهانی ابزارها و فن آوری های نوین خود را در این نماشگاه عرضه می کنند.

فن آوری های جدید گوشی های هوشمند برای نخستین بار در این مکان معرفی می شود.سامسونگ نخستین نمونه ای از گوشی های گلکسی S۹ را در بارسلون به نمایش گذاشت همانطور که ال جی از این مکان برای معرفی اسمارت فون های مجهز به فن آوری AI استفاده کرد. اما این همایش بین المللی تنها به اسمارت فون ها اختصاص ندارد.

جک دورسی مدیرعامل توییتر خبر این خرید را در وبلاگ این شرکت منتشر کرد ولی از جزییات این معامله زیاد سخن نگفته است. طبق گفته دورسی استفاده از این تکنولوژی قدرت مکالمات تصویری و تعاملات زنده آنلاین این شبکه را بالا برده و علاوه بر این طیف وسیعی از امکانات جالب دیگر را برای کاربران خود فراهم میکند. مسیولان توییتر از صحبت کردن در مورد رقم مورد معامله برای خرید Magic Pony طفره رفتند  اما طبق گفته یک منبع به TechChurch  ، توییتر بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برای خرید این کمپانی هزینه کرده است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي