فرمانده ربايندگان زوار ايراني در سوریه + عکس

دسته بندي : حوادث,سیاست
تاريخ : 18 مرداد

مشرق:دريادار «عبدالناصر شامير» که تجربه نظامي و امنيتي خود را وامدار دانشکده علوم جنگ ارتش سوريه است، روز شنبه با هماهنگي آمريکا و دولت ترکيه، فرماندهي عمليات آدم‌ربايي را بر عهده گرفت که ربوده‌شدگان آن، ۴۸ زائر ايراني بودند.

«عبدالناصر شامير» که جوانکي از اهالي يکي روستاي نزديک شهر «الرستن» در استان «حمص» است، روز شنبه با هماهنگي آمريکا و دولت ترکيه، فرماندهي عمليات آدم‌ربايي را بر عهده گرفت که ربوده‌شدگان آن، ۴۸ زائر ايراني بودند.

فرمانده ربايندگان زوار ايراني در سوریه + عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

وي تا پيش از جدايي از ارتش سوريه، در اداره امور مالي زاه تسليحات مشغول به کار بود و روز چهارشنبه سوم اسفندماه ۱۳۹۰ بعد از برگزاري جلسه‌اي با حضور جاسوسان ترک و چند تن از سرکردگان گروهک تروريستي موسوم به ارتش آزاد، به عضويت اين ارتش درآمد و از آنجا که در آن برهه، تمرکز جنگجويان مسلح، بر پايتخت اين کشور بود، وي را به عنوان مسؤول جمع‌آوري نيرو براي تجمع در حومه دمشق منصوب کردند.

شامير کار خود را از بخش شرقي منطقه «الغوطه» در حومه دمشق آغاز کرد و در آنجا به جذب تروريست براي ارتش آزاد پرداخت و دستمزد بالايي بابت اين فعاليت خود دريافت کرد.

فرمانده ربايندگان زوار ايراني در سوریه + عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر
آرم هنگ «البراء»

وي با گردهم‌آوردن سرکردگان چند گروهک تروريستي متفرق، گروهي جديد با عنوان هنگ «البراء» تشکيل داد که نام آن برگرفته از «البراء بن مالک» برادر «انس بن مالک» و از مبارزان صدر اسلام است که با هدف مقدس جلوه‌دادن اهداف تروريست‌ها از سوي ارتش آزاد انتخاب شد.

فرمانده ربايندگان زوار ايراني در سوریه + عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

شامير روز شنبه گذشته به پشتيباني ده‌ها نفر از تروريست‌هاي تحت امر خود، با حمله و محاصره يک اتوبوس حامل ۴۸ زائر ايراني که پس از زيارت وداع حرم حضرت زينب(ع) عازم فرودگاه بودند، آنها را به گروگان گرفت.

مسئولان کشورمان اکنون در حال رايزني براي آزادسازي اين افراد هستند.

 

 

گردآوری: گروه خبر گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي