عکس / چهلم هما روستا در آمریکا

مراسم چهلم هنرمند فقید هما روستا ، همسر استاد حمید سمندریان در شهر وَلنسیا در جنوب کلیفرنیا برگزار شد

در ابتدای برنامه نماهنگی از هما روستا نشان داده شد و در ادامه از گوهر خیراندیش دعوت شد تا در مورد هما روستا صحبت كند.

وی پس از ذکر خاطراتی از هما روستا و حمید سمندریان به كارنامه هنری هما روستا پرداخت و گفت: هما روستا از سال ١٣٦٦ كه در فیلم «پرنده كوچک خوشبختی» به كارگردانى پوران درخشنده كه امشب در اینجا حضور دارد، بازى كرد تا سال ١٣٧١ در فیلم هایی چون «تمام وسوسه هاى زمین»، «ملک خاتون»، «مسافران»، «از كرخه تا راین» هر بار بازیش مورد توجه داوران و منتقدان قرار گرفت و نامزد دریافت لوح زرین و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن هم شد.

عکس / چهلم هما روستا در آمریکا

چهلم هما روستا

 

وی یاد آور شد: هما روستا بیشترین دغدغه اش كار ترجمه، كارگردانى و به قول خودش برگشتن به خانه اصلیش تئاتر بود. نهایتا از اینكه هما روستا چهارم مهر ماه بدنیا آمده و چهارم مهر ماه  درست روز تولدش بیماری او را از پاى در آورده و ما را از وجود این هنرمند بی نصیب كرده است، بسیار متاثر هستم.

در ادامه پوران درخشنده و فخری خوروش درباره هما روستا صحبت کردند.

مراسم چهلمین روز درگذشت هما روستا با پخش بخش هایی از نماهنگی كه به همت محمدعلی سجادی تدارک دیده شده بود به همراه اجراى قطعه ای پیانو توسط یكی از هنرمندان آمریكایى به پایان رسید. در این مراسم هنرمندانی چون فخرى خوروش و شاهپور شیبانی، گوهر خیراندیش، مژگان شجریان، سهیلا میرفخراى (همسر مجید میرفخرایی)، پوران درخشنده، پارسا پیروزفر حضور داشتند.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه