علي‌اکبري قهرمان جهان شد

در سومين روز از چهل‌وچهارمين دوره رقابت‌هاي کشتي فرنگي قهرماني جهان که از ساعت 14:30 امروز (يکشنبه) در بوداپست مجارستان آغاز شده است، امير علي‌اکبري نماينده وزن 120 کيلوگرم کشورمان با پيروزي در ديدار ‌نهايي مقابل نماينده استوني مدال طلا را بر گردن آويخت.

 

علي‌اکبري قهرمان جهان شد

وي در فينال با نتيجه 4 بر صفر مقابل هيکي نابي، دارنده مدال نقره المپيک لندن از استوني به پيروزي رسيد و صاحب گردن‌آويز طلا شد.

علي‌اکبري که مدال‌هاي برنز 2009 و طلاي 2010 جهان را در وزن 96 کيلو در کارنامه دارد بعد از 2 سال محروميت بازگشتي طلايي در يک وزن بالاتر داشت.

اين مدال طلا نخستين مدال طلاي تاريخ کشتي فرنگي ايران در مسابقات جهاني است. تنها مدال جهاني کشتي فرنگي در سنگين‌وزن توسط بشير باباجان‌زاده (برنز) در سال 2011 ترکيه بدست آمده بود.

تيم ايران پيش از اين موفق به کسب يک مدال طلا توسط طالب نعمت‌پور در وزن 84 کيلوگرم شده بود.

بدين ترتيب تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان با کسب دو مدال طلا توسط نعمت‌پور و علي‌اکبري به کار خود در مسابقات جهاني پايان داد.

امير علي‌اکبري در 120 کيلو در دور نخست در کمتر از 2 دقيقه با ضربه فني مقابل آلکساندر چرنيتسکي از اوکراين به پيروزي رسيد و راهي مرحله بعد شد. وي در دور دوم نيز با نتيجه 7 بر صفر مقابل يوهان يورن، دارنده مدال برنز المپيک لندن از سوئد به پيروزي رسيد و به يک‌چهارم نهايي رسيد. علي‌اکبري در يک‌چهارم نيز با نتيجه 7 بر صفر از سد ادوارد پاپ، دارنده مدال برنز 2010 جهان از آلمان گذشت و راهي نيمه‌نهايي شد.

وي براي حضور در فينال با نتيجه 4 بر يک مقابل رضا کايالپ، دارنده مدال طلاي 2011 جهان و برنز المپيک لندن از ترکيه به برتري دست يافت و فيناليست شد.

علي‌اکبري در فينال با نتيجه 4 بر صفر مقابل هيکي نابي، دارنده مدال نقره المپيک لندن از استوني به پيروزي رسيد و مدال طلا را بر گردن آويخت.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه