مطالب پيشنهادي

علل کاهش میل جنسی زنان و راه حل آن

تاريخ : 6 ژوئن
بازديد : 1254

این مطلب از سایت گهر اختصاص دارد به : علل کاهش میل جنسی زنان و راه حل آن
از شما همراهان همیشگی گهر دعوت می کنیم همچنان گهر را همراهی کنید. پیشاپیش از همراهی شما عزیزان سپاسگزایم.

.

lost علل کاهش میل جنسی زنان و راه حل آن

.

میل جنسی کم لزوما چیزی نیست که بخواهد موجب نگرانی شود. چیزی به اسم مرحله طبیعی تمایل جنسی وجود ندارد. این که چقدر و چه مدت به رابطه ی جنسی نیاز دارید در زن ها با هم فرق می کند. در این جا می خواهیم به اوقاتی اشاره کنیم که ممکن است در آن میل جنسی تان کم باشد، در حالی که کاملاً طبیعی است.

– عادت ماهیانه تان نزدیک است (یا این که تازه شروع شده)

چرخه ی قاعدگی یک زن تأثیر زیادی بر میل جنسی اش دارد. در حالی که اکثر زنان درست پیش از تخمکگذاری، تغییرات زیادی را در میل جنسی خود حس می کنند، در مدت زمانی که نزدیک عادت ماهیانه تان است احساس ناخوشایندی خواهید داشت.

– شما باردارید

تهوع و خستگی به طور کلی نمی تواند باعث شود که زن احساس نیاز جنسی داشته باشد و به خاطر همین است که میل جنسی در سه ماهه ی اول بارداری بسیار کم است. اما در سه ماهه ی دوم، وقتی وضعیت هورمون ها تغییر می کند، بسیاری از زنان خواهان رابطه ی جنسی هستند.

بخوانید :   6 روش ابراز علاقه به همسر

– شما یک بچه دارید یا باید به او شیر دهید

دوره ی پس از زایمان، یک رویداد بیولوژیکی است. بعد از آن که زنی بچه ای را به دنیا آورد، هورمون های جنسی او تغییر می کنند و استروژن کمتری تولید کرده که باعث می شود تمایل کمتری به رابطه ی جنسی داشته باشد و به جای آن توجه اش معطوف بچه اش شود. اگر به بچه تان شیر می دهید، بدن تان هم پرولاکتین تولید می کند، هورمونی که به تولید شیر کمک می کند، و بعدها میل جنسی را کم و متوقف می کند.

– شما در حال تجربه ی «یک تغییر» هستید

برخی زنان در دوران پیش از یائسگی به طور مداوم میل جنسی بالایی دارند. اما این سطح برانگیختگی زیاد طول نمی کشد، وقتی میزان استروژن و تستسترون کاهش می یابد، تمایلات جنسی هم کم می شود. به این مسئله، بالا رفتن دمای بدن، بدخوابی و عرق کردن شبانه را هم اضافه کنید.


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي