مطالب پيشنهادي

علل های بروز اختلالات جنسی

دسته بندي : سلامت,سلامت جنسی
تاريخ : 14 جولای
بازدید : 652

علل های بروز اختلالات جنسی

علل های بروز اختلالات جنسی, جدید 1400 -گهر

یک متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار اختلالات جنسی را به دو دسته اختلالات ارگانیک و غیر ارگانیک تقسیم کرد و اظهار داشت: کاهش اختلالات هورمونی بعد از سن یائسگی در زنان و مردان به عنوان شایع‌ترین اختلال ارگانیک منجر به ابتلای مشکلات جنسی می‌شود.

دکتر آتوسا شاداب عفونت‌های لگنی، واژینال و رحم را عامل ایجاد درد حین نزدیکی دانست که درد ناشی از آن عاملی برای کاهش میل و اختلال جنسی می‌شود.

عضو جامعه جراحان ایران و اروپا تصریح کرد: افرادی که از نظر روانی تمایل به انجام فعالیت جنسی دارند اما به ارگاسم (اوج لذت جنسی) نمی‌رسند حاکی از علت غیر ارگانیک است نه ارگانیک که به عنوان یکی از عوامل اختلالات جنسی محسوب می‌شود.

به نقل از سلامانه، شاداب افزود: برخی افراد با کاهش میل جنسی، از شروع روابط جنسی متنفرند، زیرا این افراد وابسته به یکسری اختلالات ارگانیک یا غیر ارگانیک هستند. برای نمونه فردی که در گذشته مورد سو استفاده یا تجاوز جنسی قرار گرفته و یا از نظر جسمانی مناسب نیست از این گروه افراد هستند.

وی اظهار داشت: از آنجا که در کشورهای خاورمیانه، نقاطی از افریقا، برخی مناطق جنوب ایران، کردستان و بلوچستان، کلیتوریس دختران زیر ۵ سال را از نظر اخلاقی برای جلوگیری از خیانت آن‌ها به خانواده‌هایشان می‌برند این امر در بزرگسالی عامل بروز اختلال جنسی آنان به شمار می‌رود.

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار مصرف داروهای فشار خون، ضد افسردگی، ضد استرس و آرامبخش‌ها را عوامل ایجاد کننده اختلالات جنسی بر شمرد و بیان کرد: علت اصلی تجربه تماس جنسی دردناک برای خانم‌ها ابتلا به عفونت‌های لگنی است حال آنکه یکسری از اعمال جراحی مانند عمل‌های ترمیمی که منجر به تنگی واژن می‌شود عامل ایجاد تماس‌های جنسی دردناک و به دنبال آن اختلالات جنسی می‌شود.

به گفته شاداب زخم‌های ناحیه تناسلی نیز از دیگر علل تماس جنسی دردناک محسوب می‌شود.
عضو انجمن جراحان ایران و اروپا گفت: ۱۰۰ درصد عامل سفت و جمع کردن واژن حین دخول اضطراب است، به ویژه در زنانی که به تازگی وارد رابطه زناشویی شده‌اند یا در گذشته مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: به دنبال چنین حالاتی در یک زن، او حین نزدیکی به طور ناخودآگاه واژن را سفت و جمع می‌کند که این امر منجر به بروز اختلال جنسی می‌شود. بنابراین باید زوج درمانی انجام شود و رفتار صحیح جنسی به زن و مرد آموزش داده شود.

متخصص کلیه و مجاری ادرار هشدار داد: شرم و حیا نباید عامل جلوگیری از حل اختلالات جنسی افراد شود زیرا این امر منجر به سستی اساس و بنیان خانواده و حتی فروپاشی آن می‌شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي