طرز تهیه خلال پسته در منزل

مغز ها در تزیینات کیک و شیرینی کاربرد زیادی دارند. مغز ها را به صورت خلال در می آورند تا در تزیینات به کار ببرند.خلال پسته به دلیل ترکیب رنگ سبز و زرد جلوه بیشتری دارد و همچنین از گران قیمت ترین خلال ها است.در این مطلب  طرز تهیه خلال پسته را برای شما کاربران عزیز خواهیم گفت.

طرز تهیه خلال پسته در منزل

طرز تهیه خلال پسته در منزل

 

طرز تهیه خلال پسته :

برای تهیه خلال پسته بهتر است از پسته های قزوینی استفاده کنید زیرا پسته قزوین سبز رنگ است ولی بقیه پسته ها رو به رنگ زرد است.

به اندازه مورد نیازتان پسته مغز کنید می توانید هم از پسته تازه و هم از پسته خشک استفاده کنید.

پسته ها را داخل آب مقداری آب جوش بریزید و اجازه بدهید چند قل بخورد تا حدی که پوست آن راحت جدا شود اگر زیاد بجوشد رنگ پسته ها بر می گردد.

پسته ها را داخل آبکش بریزید تا زیاد داخل آب جوش نمانند اگر مقدار پسته ها زیاد است و تا زمانی که بخواهید که پوستشان را بکنید خشک می شوند آن ها را درون آب قرار بدهید تا پوستشان تازه بماند.

بعد از پوست کندن پسته ها آن ها را درون آب یخ قرار بدهید این باعث می شود مغز پسته ها باز شوند و به صورت لپه شوند و رنگ آن ها خوش رنگ شود. سپس مغزهای پسته را با یک چاقوی بسیار تیز و تخته خلال کنید اگر چاقو تیز نباشد هنگام خلال کردن پسته، خلال ها خرد می شوند.

سپس داخل سینی یا سبدی دستمالی نخی و تمیز پهن کنید و خلال پسته ها را روی آن پهن کنید و بعد در مکانی به دور از نور خورشید و در هوای آزاد اجازه بدهید خشک شوند.

نکاتی برای تهیه خلال پسته :

 فراموش نکنید مغز پسته ها را تکان بدهید تا بهتر خشک شوند.

 اگر خلال پسته ها در آفتاب خشک شوند رنگ آن ها زرد می شود.

 دقت کنید که خلال ها وقتی خشک شوند کمی کوچک تر می شوند چون آب درونی آن ها را از دست می دهد.

 خلال بادام را هم به همین روش در خانه تهیه کنید.

 بعضی از خلال پسته های آماده مخلوطی از باقالی خلال شده هستند و قابل اعتماد نیستند. بهتر است برای مصارف خانگی خودتان در خانه تهیه کنید.

 

نگهداری خلال پسته و خلال بادام :

خلال پسته و خلال بادام خشک شده را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

می توانید خلال پسته ها را داخل ظرف دردار و یا در پاکت فریزر قرار بدهید و داخل یخچال یا فریزر نگه داری کنید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه