ضیافت شام والیبالیست ها با اشکهای ولاسکو / عکس

تاريخ : 15 فوریه

خولیو ولاسکو که در حاشیه نشست خصوصی با بازیکنان اشک ریخته بود و با چشمانی سرخ در ضیافت شام شرکت کرد، در حاشیه این مراسم گفت:امیدوارم والیبالیست‌های ایران راه خود را ادامه دهند و موفقیت‌شان در المپیک را به من هدیه کنند.

ضیافت شام والیبالیست ها با اشکهای ولاسکو / عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

خولیو ولاسکو در مراسم ضیافت خداحافظی‌اش با تیم ملی والیبال ایران اظهار کرد: من غمگین هستم که از تیم ملی والیبال ایران خداحافظی می‌کنم. در هفته‌های گذشته داورزنی تلاش زیادی کرد تا نظرم را عوض کند و از ایران نروم اما من تصمیم خود را گرفته بودم. تصمیمم حرفه‌ای نبود. امیدوارم مردم ایران من را درک کنند. در این سال‌ها متوجه شدم که مردم ایران علاقه زیادی به وطن خود دارند و عشق ایرانی‌ها را به وطن دیدم امیدوارم که آن‌ها هم شرایط من و تعلق خاطرم به وطن را درک کنند.

وی افزود: وقتی که ایران را برای ادامه مسیر مربی‌گری‌ام انتخاب کردم، دلایل زیادی داشتم. مهم‌ترین آن، بحث حرفه‌ای‌گری بود. دوستانی داشتم که در ایران کار می‌کردند، آن‌ها گفتند که توانایی‌ بالقوه‌ای در والیبال ایران وجود دارد، شرایط کاری خوب است و من نیز پذیرفتم. دو عامل مهم برای موفقیت‌های والیبال وجود داشت؛ یکی بازیکنان و دیگری شرایط خوبی که موجب شد هدایت این تیم را بپذیرم.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: همیشه چالش‌هایی وجود دارد که باید بر آن‌ها غلبه کرد. دوست داشتم تا فضای متفاوتی را تجربه کنم و به همین دلیل هدایت تیم ایران را پذیرفتم. خیلی خوشحالم که این تصمیم را گرفتم. نه فقط به خاطر بردهایی که داشتیم بلکه به خاطر اینکه سه سال توانستم در کشور ایران زندگی کنم.

ولاسکو خاطرنشان کرد: تک‌ تک دوستانی که در این سال‌ها در ایران دیدم از همسایه، مردم خیابان و مسئولان، همه به من لطف داشتند. والیبال ایران قابلیت این را دارد که در جایگاه اول جهان بایستد، فقط باید نگاه‌ها را از سطح ملی فراتر ببریم و بالاتر بیندیشیم. امیدوارم که تیم ملی والیبال ایران در المپیک موفق باشد. روزی من باور داشتم که والیبال ایران می‌تواند موفق شود و تنها کسی حرف من را باور کرد داورزنی، رییس فدراسیون بود. امیدوارم بازیکنان، مسیری که با من آغاز کردند را ادامه دهند و حرف‌هایی را که به آن‌ها زدم، بپذیرند. بازیکنان ایران توانایی‌های زیاد و ظرفیت بالایی دارند و قابلیت انعطاف‌پذیری و ویژگی‌هایی دارند که می‌توانند متمایز باشند.

سرمربی سابق تیم ملی خاطرنشان کرد: من ۸ سال برای ایتالیا مربی‌گری کردم، وقتی تصمیم گرفتم تا آنجا را ترک کنم، رییس فدراسیون والیبال ایتالیا مخالفت کرد اما به او گفتم که می‌خواهم بروم. امروز هم تصمیم خود را گرفته‌ام و می‌خواهم چیزی بیش از یک مربی و معلم باشم.

ولاسکو تاکید کرد: امیدوارم که والیبال ایران بتواند این راه را ادامه دهد. من مطمئن هستم که برناردی می‌تواند مربی خوبی باشد. من او را از زمانی که ۱۷ ساله بود می‌شناسم. او شخصیتی دارد که همیشه می‌خواهد موفق باشد و قطعا بازیکنان ایران می‌توانند همراه برناردی موفق شوند. اولین چیزی که بازیکنانم باید به خاطر داشته باشند این است که اعتماد به نفس داشته باشند و آنچه که تاکنون انجام شده، متعلق به گذشته است. ملی‌پوشان والیبال ایران باید به آینده فکر کنند.

وی در پایان گفت: مطمئن هستم که تیم ملی والیبال ایران می‌تواند نتایج قابل قبولی در المپیک کسب کند. به بازیکنانم می‌گویم که نتایج خوبی که در المپیک می‌گیرند هدیه آن‌ها به خولیو ولاسکو است. من امیدوارم که در آینده بتوانم سفرهای بیشتری به ایران بکنم و مثل یک توریست از این کشور شگفت‌انگیز دیدار کنم. تا امروز نمی‌دانستم که چوگان ورزش ایرانی است. همان طور که می‌دانید آرژانتینی‌ها علاقه زیادی به چوگان دارند اما تا امروز من فکر می‌کردم که این ورزش از انگلیس آمده است اما بعدا فهمیدم که انگلیسی‌ها چوگان را از ایران یاد گرفته‌اند و در سایر نقاط دنیا مثل آرژانتین آموزش داده‌اند. ایران کشوری با ظرفیت زیاد است و من امیدوارم که همچنان شاهد موفقیت ورزش ایران باشیم.

منبع: ایسنا

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي