مطالب پيشنهادي

ضرغامی از بی‌پولی در رسانه ملی گفت

دسته بندي : جنگ نرم
تاريخ : 2 مارس
بازديد : 526
رئیس سازمان صدا و سیما در مراسم آغاز به کار رسمی دو شبکه تماشا و سلامت از کمبود بودجه و معطل بودن ساخت برخی پروژه‌ها تا تامین بودجه خبر داد.

به گزارش مهر، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز شنبه دوازدهم اسفند در مراسم افتتاح شبکه‌های تماشا و سلامت رئیس جمهور طی سخنانی ضمن خسته نباشید به دست اندرکاران رسانه ملی گفت: به عنوان فرد اجرایی متوجه هستم که راه‌اندازی یک شبکه و مدیریت آن، چقدر توان می‌خواهد. بنابراین باید از مدیریت رسانه ملی تشکر جدی داشت. امروز رسانه در زندگی مردم، مثل هوا می‌ماند که اگر نباشد همه زندگی را دچار اخلال و اختلال می‌کند.

وی افزود: رسانه دو وجه مشخص دارد که یک وجه آن اطلاع‌رسانی بوده و عنصر ثابت آن است. وجه دیگرش فرهنگ و هنر و زیبایی و نیازهای روحی انسان‌ها است. نقش رسانه عمیق و پیچیده است. از منظر انقلاب اسلامی، نقش رسانه بی‌بدیل و منحصر به فرد است. باید حامل پیامی متعالی در برابر پیام‌های گوناگون دیگر باشد. اگر رسانه ملی حامل این پیام انقلابی نبود، شاید این سختی را نداشت.

احمدی نژاد با بیان اینکه وظیفه رسانه این است که دقیق و عمیق اطلاع‌رسانی کند گفت: در اطلاع‌رسانی باید منافع و امنیت ملی در اولویت قرار بگیرد. بعد دیگر وظیفه رسانه ملی در بخش فرهنگی و انسان‌سازی است. صدا و سیما باید پایگاه اصلی فرهنگ و تفکر در کشور باشدو حتی اهدافش را بالاتر از دانشگاه قرار دهد چون دایره مخاطبش بالاست.

رئیس جمهور تصریح کرد: دانشگاهی بالاتر از صدا وسیما نداریم بنابراین کارها باید دقیق و مکتبی باشد. صدا و سیما باید مردم را از بازار روز سیاست بیرون بکشد. فشار بر صدا وسیما زیاد است که گاه از روی کوتاه‌بینی برخی افراد است. گرچه نباید محدودیت‌های امکانات را نیز نادیده گرفت.

خاموشی فتنه دشمنان در ۱۲ اسفند بهانه نامگذاری ساختمان شبکه‌ها

عزت الله ضرغامی رئیس رسانه ملی نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح این شبکه‌ها در ساختمان تازه تأسیس ۱۲ اسفند جام جم و وجه تسمیه این ساختمان با تاریخ ۱۲ اسفند اظهار کرد: ۱۲ اسفند روزی بود که فتنه دشمنان با تدبیر مقام معظم رهبری خاموش شد. به همین دلیل برای یادآوری این روز از همان ابتدا نام این ساختمان را ۱۲ اسفند گذاشتیم و امروز این مکان با شبکه‌های “سلامت” و “تماشا” نیز افتتاح می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه با وجود امکانات کم در مدتی کوتاه توانسته‌ایم به صورت آزمایشی این شبکه‌ها را روی آنتن ببریم، در خصوص عملکرد فعلی دو شبکه “سلامت” و “تماشا” گفت: شبکه‌های روی آنتن به آرامی مشغول به کار هستند و در واقع چرخش تولیدی به گونه‌ای است که با حداقل انرژی توانستیم آن‌ها را هدایت کنیم.

رئیس صدا و سیما با اشاره به نیاز مردم به این دو شبکه تصریح کرد: افتتاح شبکه‌های “سلامت” و “تماشا” براساس نیازهای مردم است. شبکه سلامت برای ارتقاء حوزه سلامت مردم و اطلاع رسانی در حوزه بهداشت طراحی شده است. در حوزه درمانی، مغز و اعصاب، قلب و مسائل مربوط به سایر اعضا همه متخصصان به صورت تعاملی به این شبکه می‌آیند و اطلاعات درست و به روزی را در خدمت مردم و نیز استان‌ها قرار می‌دهند.

ضرغامی سپس با اشاره به عملکرد کنونی شبکه تماشا اظهار کرد: شبکه “تماشا” براساس آخرین مطالعات ما به شبکه‌ای جذاب با مخاطب بالا مبدل شده است و جذابیت برنامه‌های نمایشی و سریالها نشان داده که نزد مردم از مقبولیت زیادی برخوردار است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به سریال “وضعیت سفید” و پخش مجدد آن از شبکه تماشا اظهار کرد: سریال “وضعیت سفید” شاهکاری در حوزه دفاع مقدس بود که هنگام پخش بسیاری از مخاطبان موفق به دیدن آن نشدند و با افتتاح شبکه تماشا امکان دیدن آن دوباره در اختیار آنان قرار می‌گیرد که این امر یکی از فواید افتتاح شبکه تماشا است.

ضرغامی همچنین در خصوص ظرفیت افتتاح چند شبکه دیگر در ساختمان ۱۲ اسفند تصریح کرد: در حال حاضر رسانه ملی ظرفیت افتتاح حداقل چهار شبکه دیگر را در ساختمان ۱۲ اسفند داشته و حذف نوار و بالا رفتن سیگنال نگهداری سرور روم و تامین برق و بهره مندی از نیروهای انسانی و ایجاد فضایی آرام‌تر برای عوامل فنی از امکانات فعلی این ساختمان است.

چشممان به آگهی‌های بازرگانی است

ضرغامی با اشاره به اینکه به دلیل احتیاج به اعتبار بالا اجازه کلید خوردن به آثاری چون “سلمان فارسی” داده نشده است، اظهار کرد: پروژه خواجه نصیرالدین طوسی نیز منحصر به فرد است. درضمن پروژه‌های نوروزی ما هم که اکنون جلو می‌روند، از ما طلب دارند اما به خاطر اعتمادشان همچنان کار می‌کنند. ما هم قول داده‌ایم به زودی بودجه فراهم شود و طلب آنها را تسویه کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیما با تشکر ویژه از تلاش‌های تقدس‌نژاد معاون امور مالی و اداری سازمان یادآور شد: علی‌رغم همه صرفه‌جویی‌ها، چشممان به دست آگهی‌های بازگانی است و یک یا دو میلیاردی که از این طریق به دستمان می‌رسد را داغ داغ به دست تهیه‌کنندگان می‌رسانیم. با این حال این سختی‌ها مهم نیست و زیرساخت‌ها فوق‌العاده است. من آینده روشنی را پیش رو می‌بینم.

قطع شبکه‌های ایرانی نشاندهنده هراس غرب از اثرگذاری آنهاست

رئیس صدا و سیما درباره قطع شبکه‌های “پرس تی وی”، “العالم” و نیز “شبکه آی” فیلم تصریح کرد: دولت آمریکا چندی پیش این سه شبکه را از روی ماهواره قطع کرد و نشان داد که وحشت بسیاری از شبکه‌های ایرانی و به خصوص آی فیلم دارد. مبارزه استکبار جهانی با شبکه های ما مشخص است و هر روز خبری در خصوص قطع شدن این شبکه‌ها به گوش ما می‌رسد. چند روز پیش به دستور آمریکا شبکه آی فیلم از روی ماهواره قطع شد و این جای سوال است که چرا شبکه “آی فیلم” که فقط به پخش سریال‌های ایرانی و خارجی می‌پردازد قطع می‌‌شود و این نشان دهنده اثرگذاری برنامه‌های رسانه ملی و هراس غرب و خصوصا آمریکا از این اثر گذاری است.

رئیس رسانه ملی اظهار کرد: همکاران ما این شبکه ها را از طریق سیگنال‌های دیگری به روی آنتن برگردانده‌اند و امروزه خوشبختانه رسانه ملی با تنوع و افتتاح این دو شبکه نشان داد که مردم بیشتر خواهان تماشای برنامه های رسانه ملی هستند. رئیس رسانه ملی با بیان اینکه صدا وسیما می‌خواهد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تولیدات ایرانی اش را به صد در صد برساندگفت: اگر از ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم دیگر دشمن نمی تواند از امکانات ما به نفع خود استفاده کند و با پخش برنامه های ضد اخلاقی جوانان ما را منحرف کند.

تقویت توانایی‌ها در عرصه دوبله و رادیو

وی با اشاره به نقش دوبله و رادیو در رسانه ملی گفت: اگر در حوزه دوبلاژ و رادیو بتوانیم توانایی‌های خود را روز به روز بیشتر کنیم موفق خواهیم شد از ظرفیت‌های خود در مقابل دشمن استفاده کنیم که خوشبختانه هنرمندان ما همه تلاش خود را در این راستا می‌کنند.

ضرغامی همچنین از تولید سریال “خواجه نصیر” ، به محض فراهم شدن بودجه آن خبر داد وی خاطرنشان کرد: آینده روشنی را برای کشور می‌بینم که رسانه ملی سهم بزرگی را در خصوص روحیه دادن به مردم و هنرمندان ایفا خواهد کرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي