مطالب پيشنهادي

صبح بخیر ایران از هفته آینده روی آنتن شبکه یک سیما

تاريخ : 2 ژانویه
بازدید : 1403

در این مطلب قصد داریم به جزییات خبر پخش برنامه صبح بخیر ایران از شبکه یک سیما از هفته آینده می پردازیم.

صبح بخیر ایران از هفته آینده روی آنتن شبکه یک سیما, جدید 1400 -گهر

احسان نیلی تهیه‌کننده جدید برنامه «صبح بخیر ایران» از تغییرات این برنامه که بعد از حدود شش ماه دوباره روی آنتن می‌رود سخن گفت. احسان نیلی تهیه‌کننده سری جدید «صبح بخیر ایران» درباره این برنامه که قرار است از هفته آینده روی آنتن شبکه یک سیما برود، گفت: اگر مشکلی پیش نیاید سری جدید برنامه «صبح بخیر ایران» از هفته آینده روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود و ما در این سری از برنامه به فراگیر بودن مخاطب توجه بسیاری خواهیم داشت. وی درباره رویکردهایی که در سری جدید برنامه در نظر گرفته شده است، اعلام کرد: ما در این سری از برنامه به نشاط صبحگاهی توجه داریم و امید را در برنامه لحاظ کردیم و توجه داشتیم که برنامه‌ای ایران شمول داشته باشیم. ما نمی‌خواهیم برنامه‌ای مختص مخاطب تهران و در نهایت شهرهای بزرگ داشته باشیم بلکه به مخاطبان دوردست‌ترین روستاها هم اهمیت می‌دهیم.
البته نه اینکه این رویکرد در سری‌های قبل وجود نداشته باشد اما در این سری از برنامه در نظر داریم در آیتم‌های تولیدی هم به دورترین مناطق کشور برویم و آنها را در قاب تصویر داشته باشیم.
برنامه‌ای نوتر و شاداب‌تر
تهیه‌کننده برنامه «صبح بخیر ایران» به مهر گفت: ممکن است این اتفاقات در گذشته هم رخ داده باشد و اقبال واحدی نیز پیش از این در شهرها و روستاهای مختلف حضور داشته است اما ما می‌خواهیم جا پای گذشتگان بگذاریم و در عین حال برنامه را نوتر، شاداب‌تر و به روزتر روی آنتن ببریم و از مجریان جوان بهره بگیریم. البته به تناوب از مجریان گذشته همچون اقبال واحدی نیز استفاده می‌کنیم. نیلی با اشاره به مجریان جدید این برنامه عنوان کرد: روح‌ا… کمانی یکی از مجریان اصلی برنامه ماست همچنین هومن ستوده و علیرضا آرام از مجریانی هستند که اجرای آیتم‌های برنامه را بر عهده دارند.
ریتم را تند کردیم
وی درباره تفاوت‌های سری جدید برنامه «صبح بخیر ایران» با سری قبلی آن اظهار کرد: ما سعی کردیم ریتم این برنامه تندتر باشد و برای این منظور زمان گفت‌وگوهای کارشناسی و آیتم‌ها را کم کرده‌ایم و این گفت‌وگوها حدود ۱۳ الی ۱۵ دقیقه است. همچنین آیتم‌ها و گزارش‌ها نیز بیشتر از ۶ دقیقه نخواهد بود. تهیه‌کننده سریال «برابر اصل» درباره آیتم‌های برنامه «صبح بخیر ایران» نیز توضیح داد: «صبحانه» یکی از آیتم‌های ماست که در آن با نام آوران صنف‌های مختلف اعم از بازیگر، هنرمند، ورزشکار و… صحبت می‌شود و در این فضا آنها از خوردن صبحانه سخن می‌گویند و به نوعی ترویج فرهنگ میل کردن صبحانه است. همچنین در کنار آن به گرمی خانه و اهمیت در کنار قرار گرفتن خانواده‌ها صحبت می‌کنیم و اینکه فضای مجازی باعث ایجاد فاصله شده است. نیلی با اشاره به آیتم‌های دیگر این برنامه یادآور شد: در آیتم «اینجا کجاست» هومن ستوده به بافت‌های روستایی می‌پردازد.
 این فضاهای روستایی ابتدا از طریق وبلاگ و سایت در برنامه معرفی می‌شود و بعد ستوده به آنجا می‌رود. اقبال واحدی نیز به شهرها و مکان‌های بزرگ‌تر می‌رود و ما از طریق او با مشاغل و مکان‌هایی که کمتر به آنها پرداخته شده است آشنا می‌شویم. آیتمی هم با نام «دلنوشته» داریم که هر روز دلنوشته‌ای از یک نفر راس ساعت ۸ صبح برای امام رضا (ع) قرائت می‌شود. وی در ادامه بیان کرد: آیتمی هم داریم که در آن به معرفی کتاب می‌پردازیم. این آیتم‌ها و همچنین مباحث کارشناسی ما همه به صورت چند دقیقه‌ای در برنامه نمایش داده می‌شوند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر کسی هر زمان خواست برنامه را ترک کند و به سراغ کار خود برود نکته‌ای را از دست نداده باشد و بحثی نیمه تمام نباشد. تهیه‌کننده «صبح بخیر ایران» در پایان گفت: در این سری از برنامه «صبح بخیر ایران» حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از برنامه به صورت زنده روی آنتن شبکه یک می‌رود.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي