مطالب پيشنهادي

شکلات‌ تلخ توان راه رفتن را در بیماران قلبی تقویت می‌کند

تاريخ : 2 آگوست
بازديد : 940

شکلات‌ تلخ توان راه رفتن را در بیماران قلبی تقویت می‌کند

شکلات‌ تلخ توان راه رفتن را در بیماران قلبی تقویت می‌کند, جدید 1400 -گهر

 

افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری قلبی در راه رفتن مشکل دارند می توانند با خوردن شکلات‌های تیره طولانی‌تر راه بروند. محققان دریافتند افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی با خوردن شکلات تیره در مقایسه با شکلات شیری قادرند کمی طولانی‌تر راه بروند.

دکتر لورنز ولفردو، محقق دانشگاه ساپلنزا در رم و همکارانش در تحقیقات خود به وجود ترکیباتی در پلی فنول‌ها پی بردند که در شکلات سیاه به وفور یافت می‌شود. آنها همچنین اظهار کردند: خوردن مواد غذایی غنی از پلی فنول کمک زیادی به افراد مبتلا به بیماری تصلب شرائین می‌کند.

طی انجام این بررسی بر روی ۱۴ مرد و شش زن آزمایش‌هایی انجام شد. این افراد زمانی را به راه رفتن بر روی تردمیل اختصاص دادند. محققان به گروهی از آنها توصیه کردند شکلات سیاه مصرف کنند و میزان افزایش پیاده‌روی‌شان را بر روی تردمیل اعلام کنند. این افراد اعلام کردند: ۱۷ ثانیه و۳۹ فوت به مسافت پیاده‌روی آنها اضافه شده است.

محققان، همچنین ماده‌ای در خون شناسایی کردند که با افزایش جریان خون مرتبط است و مقدار این ماده را در کسانی که شکلات تیره مصرف کرده بودند و کسانی که شکلات شیری می‌خوردند مقایسه کردند.

محققان به این افراد توصیه کردند از سیگار کشیدن دست بکشند و به جای آن به پیاده‌روی روی آورند.

منبع:ایسنا

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي