شکست تیم ملی بسکتبال ایران مقابل صربستان

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 2 سپتامبر

شکست تیم ملی بسکتبال ایران مقابل صربستان

تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدارش از جام‌جهانی بسکتبال به مصاف صربستان تیم یازدهم جهان رفت و با نتیجه ۸۳ بر ۷۰ تن به شکست داد. ملی پوشان بسکتبال ایران در این مسابقه شروع خوبی داشتند اما در ادامه این نماینده اروپا بود که توانست برتری را برای خود کند و در نهایت پیروز میدان شود. صربستان در سه کوارتر اول مسابقه با نتایج ۲۱-۱۸، ۲۱-۲۰، ۲۵-۱۳ پیروز شد و در کوارتر چهارم ایران ۱۹ بر ۱۶ به پیروزی رسید.

بچیروویچ در این مسابقه مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی را به عنوان بازیکن‌های شروع کننده وارد زمین کرد.

ایران بعد از یک روز استراحت در مسابقه چهارم خود ساعت ۱۸ چهارشنبه به مصاف مصر خواهد رفت.

شکست تیم ملی بسکتبال ایران مقابل صربستان, جدید 1401 -❤️ گهر

کوارتر نخست: ۲۱ بر ۱۸ صربستان

با اینکه صرب‌ها از همان ابتدای مسابقه شوت‌های سه‌امتیازی را در دستور کار داشتند و موفق هم کار می کردند اما ایران در دفاع و حمله هماهنگی خوبی داشت و با برنامه و استفاده از قدرت حامد حدادی در زیر سبد از حریف اروپایی‌اش پیش افتاد. شاگردان بچیروویچ در همان ابتدای مسابقه ۸ بر ۵ از صربستان پیش افتادند و با دفاع خوب اجازه کار به بازیکنان زیر سبد حریف نمی‌دادند.

صربستان در ادامه فضاسازی برای بازیکنان شوت‌زن خود انجام داد و توانست با شوت‌های پیرامونی فاصله را کاهش دهد و در سه دقیقه مانده به کوارتر مسابقه کار را ۱۳ بر ۱۳ برابر کند. حامد حدادی ستاره ایران در این مسابقه بود و در زیر سبد صربستان قدرتنمایی می کرد. او با ریباندهای خودش نیز موقعیت امتیاز برای دیگر بازیکنان تیم ملی مهیا می کرد اما شوت‌های پیرامونی ایران بی‌هدف بود و به امتیاز تبدیل نمی‌شد.

در ادامه صربستان فشار خودش را بر روی حامد حدادی بیشتر کرد و سعی کرد با مهار کردن او حمله‌های ایران را متوقف کند؛‌آنها در این برنامه خود موفق بودند و با استفاده از اشتباه های فردی بازیکنان ایران و پاس‌های اشتباه تیم ملی ضد حمله بدست می‌آوردند و به امتیاز می‌رسیدند. دقیقه پایانی کوارتر نخست برتری برای صربستان بود و در نهایت این کوارتر با نتیجه ۲۱ بر ۱۸ به سود نماینده اروپا به پایان رسید.

کوارتر دوم: ۲۱ بر ۲۰ صربستان

ملی‌پوشان بسکتبال ایران کوارتر دوم را خوب آغاز کردند و با درخشش حامد حدادی فاصله امتیازی را از بین بردند و از صربستان پیش افتادند. حامد حدادی در دو حرکت پیاپی چهار امتیاز با اسلم دانک برای ایران بدست آورد و باعث شد تا جریان مسابقه برای ایران تغییر کند. در برابر حمله‌های ایران صرب‌ها بازهم شوت زدند و پرتاب‌های سه امتیازی آنها نیز وارد سبد ایران می‌شد تا دوباره نتیجه برابر شود. پنج دقیقه از کوارتر دوم گذشته بود و بازی ۲۸ بر ۲۸ بود که دوباره حامد حدادی ایران را پیش انداخت. در ادامه نفوذ صمد به زیر سبد و پاس بیرون او امتیازی برای ایران نداشت و موقعیت برای صرب‌ها ایجاد شد و آنها با یک شوت سه امتیازی و نفوذ به زیر سبد بازی را ۳۲ بر ۳۰ کردند.

دو تیم در این کوارتر عملکرد پایاپایی داشتند و در دفاع سعی داشتند تمرکزشان را حفظ کنند و از ضد حمله استفاده کنند؛ صربستان ۳۴ بر ۳۰ پیش بود که پرتاب دو امتیازی حامد حدادی وارد سبد آنها شد و فاصله به حداقل رسید. دقایق پایانی کوارتر دوم با اشتباه‌های فردی بازیکنان ایران و پاس‌های بدون هدف همراه بود و همین مساله باعث شد تا صربستان فاصله امتیازی ایجاد کند. در دو دقیقه مانده به پایان این کوارتر نیز حامد حدادی چهار خطا شد و به روی نمیکت نشست و ارسلان کاظمی جای او را در تیم پر کرد؛ با آمدن ارسلان تیم ملی سرعت بیشتری بدست آورد و با نفوذهای او صمد نیکخواه بهرامی فاصله امتیازی را به حداقل رساند اما دوباره شوت سه امتیازی صرب‌ها بدون دفاع وارد سبد ایران شد تا این تیم برتری‌اش را افزایش دهد. ثانیه‌های پایانی کوارتر دوم فرصت برای امتیاز ایران وجود داشت که از دست رفت و در نهایت این کوارتر ۲۱ بر ۲۰ به سود صربستان به پایان رسید.

کوارتر سوم: ۲۵ بر ۱۳ صربستان

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که صربستان ۴۲ بر ۳۸ پیش بود و همان ابتدا نماینده قاره سبز فاصله را به عدد ۶ رساند. ملی‌پوشان در دفاع و حمله انسجام لازم را نداشتند و همین مساله فرصت برای بازیکنان شوت زن صربستان ایجاد می‌کرد که امتیاز کسب کنند.

در دو دقیقه نخست کوارتر سوم ایران به امتیازی نرسیده بود و صرب‌ها ۶ بر صفر پیش بودند. ایران در حمله عملکرد ضعیفی داشت و در دفاع نیز نمی‌توانست برابر حمله‌های صربستان ایستادگی کند؛ چهار دقیقه از این کوارتر گذشته بود و صربستان ۵۴ بر ۳۸ از ایران پیش بود.

مهمد بچیروویچ از عملکرد ملی‌پوشان ایران به هیچ وجه راضی نبود. پنج دقیقه بدون امتیاز نمایش قابل قبولی از بسکتبالیست‌ها نبود و آنها با اشتباه‌های فردی روند ناکامی خود را ادامه می‌دادند. سرمربی تیم ملی هم هرچه در کنار زمین فریاد می زد بازیکنان تمرکز لازم را کسب نمی‌کردند و بدون انجام برنامه کارشان را ادامه می‌دادند.

بازی ۵۷ بر ۳۸ به سود صربستان پیش می‌رفت که بالاخره بعد از ۶ دقیقه صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی طلسم بدون امتیازی ایران در کوارتر سوم را شکست و چهلمین امتیاز را برای تیم ملی کسب کرد و بلافاصله پرتاب سه امتیازی او نیز وارد سبد صربستان شد. ایران به بازی برگشت و با درخشش کاظمی و نیکخواه بهرامی امتیاز تیم ملی را افزایش داد؛ اما هنوز در دفاع ایران نمی‌توانست برابر امتیازآوری صرب‌ها را بگیرد. نبود حامد حدادی در ترکیب که ۴ خطا شده‌ بود نقطه ضعف در دفاع ایران محسوب می‌شد.

در ثانیه های پایانی کوارتر سوم دوباره صربستان در امتیازآوری موفق بود در نهایت این کوارتر با نتیجه ۲۵ بر ۱۳ به پایان رسید.

کوارتر چهارم: ۱۹ بر ۱۶ به سود ایران

کوارتر پایانی مسابقه با امتیاز برای صربستان آغاز و نتیجه ۶۹ بر ۵۱ شد. با آمدن حدادی و کامرانی به میدان تیم ملی شرایط بهتری پیدا کرد اما همچنان در استفاده از موقعیت‌هایش ناموفق بود. صربستان سرعت بازی را بیشتر کرد و سعی می‌کرد با نفوذ به زیر سبد کار را برای دفاع ایران دشوار کند.

صربستان ۷۳ بر ۵۶ از ایران پیش بود که پرتاب سه امتیازی حامد آفاق وارد سبد صربستان شد و سالن گرانادا را به وجود آورد و صمد نیکخواه نیز با نفوذ به زیر سبد حریف دو امتیاز دیگر نیز کسب کرد و فاصله امتیاز را به عدد ۱۴ کاهش داد. ایران در ادامه سعی کرد تا با حامد حدادی در زیر سبد صربستان استفاده کند و در این کار موفق بود، در طرف مقابل هم تیم اروپایی با شوت‌های پیرامونی به امتیاز می‌رسید.

۲ دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود که صربستان ۸۱ بر ۶۳ پیش بود این برتری تا پایان مسابقه هم ادامه داشت و در نهایت کوارتر چهارم با نتیجه ۱۹ بر ۱۶ به سود ایران تمام شد تا صربستان با نتیجه ۸۳ بر ۷۰ برنده میدان شود.منبع:isna.ir
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي