شروع ماه رمضان 98 چه تاریخی است؟

تاريخ : 29 آوریل

ماه رمضان مهمترین ماه برای مسلمانان است و در قرآن کریم صریحا بدین اشاره شده است. شروع ماه رمضان ۹۸ چه تاریخی است؟ موضوع مطلب امروز ما می باشد. با ما همراه باشید…

شروع ماه رمضان ۹۸ چه تاریخی است؟

شروع ماه رمضان 98 چه تاریخی است؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

با نزدیک شدن به شروع ماه رمضان ۹۸ برای هر چه بهتر آماده شدن جهت روزه داری و انجام بهترین اعمال در ماه رمضان، بهتر است که تاریخ شروع این ماه عزیز را بدانیم و به استقبالش برویم.

تاریخ شروع ماه رمضان سال ۱۳۹۸

روز اول ماه رمضان ۹۸ یا شروع ماه رمضان ۹۸، برابر با روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ شمسی است. همچنین آغاز ماه رمضان سال ۹۸ مصادف با ۷  ماه می ۲۰۱۹ میلادی است.

تاریخ عید فطر یا پایان ماه رمضان سال ۱۳۹۸ 

عید فطر ۱۳۹۸ و یا پایان ماه رمضان ۹۸، برابر با روز چهار شنبه ۱۵ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ شمسی است. همچنین روز آخر ماه رمضان سال ۹۸ مصادف با ۴ ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی است.

شروع ماه رمضان ۹۸

شروع ماه رمضان 98 چه تاریخی است؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

ماه مبارک رمضان

ماه رمضان نهمین ماه از ماه‌های سال قمری است که بین ماه شعبان و شوال واقع است. در قرآن کریم از ماه‌های دوازده گانه غیر از ماه رمضان نام هیچ ماه دیگری نیامده است. «رمضان» در لغت از ریشه «رمضاء» به معنای «شدت حرارت» گرفته شده و به معنای سوزاندن است. به دلیل اینکه در این ماه گناهان انسان بخشیده می‌شود، به آن، ماه مبارک رمضان گفته اند.

فضائل و برتری ماه رمضان

پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: «انما سمی الرمضان لانه یرمض الذنوب؛ ماه رمضان به این نام خوانده شده است، زیرا گناهان را می‌سوزاند.»
ماه رمضان یکی از چهار ماهی است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است. (مگر جنبه دفاع داشته باشد.)
از فضائل و برتری این ماه نسبت به ماه‌های دیگر سال می‌توان به نزول کتب آسمانی، روزه داری، وجود شب‌های پر فیض قدر و … اشاره کرد.
شروع ماه رمضان 98 چه تاریخی است؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
ابن عباس از رسول خدا (ص) روایات کرده است که فرمود: «وقتی شب قدر می‌شود، ملائکه‌ای که ساکن در سدره المنتهی هستند و جبرئیل، یکی از ایشان است، نازل می‌شوند، درحالی که جبرئیل به اتفاق سایر سکان نامبرده، پرچم‌ هایی را، به همراه دارند، یک پرچم، بالای قبر من، و یکی بر بالای بیت المقدس، و پرچمی در مسجد الحرام و پرچمی بر طور سینا، نصب می‌کنند.
و هیچ مؤمن و مؤمنه‌ای در این نقاط نمی‌ماند مگر آن که جبرئیل به او سلام می‌کند، مگر کسی که دائم الخمر و یا معتاد به خوردن گوشت خوک و یا زعفران مالیدن به بدن خود باشد.» (تأویل الآیات الظاهره، استرآبادی، ص. ۷۹۰)
شروع ماه رمضان 98 چه تاریخی است؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

شروع ماه رمضان ۹۸ چه تاریخی است؟

شروع ماه رمضان 98 چه تاریخی است؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
از امام صادق (ع) در درباره ماه مبارک رمضان نقل شده است: « هرگاه روزه گرفتی، گوش و چشمت را از حرام، روزه بدار و همه اعضا و اندامت را از زشتی و پرگویی و اذیت کردن خدمتکارت باز دار.
باید وقار روزه در تو باشد، تا می‌توانی، خاموش باش، مگر از ذکر خدا، و روزی که روزه داری با روزی که روزه نداری، یکسان نباشد، از خندیدن با صدای بلند، دوری کن؛ زیرا خداوند این کار‌ها را دشمن داند.» (بحار/۹۳/۲۹۲)
شروع ماه رمضان 98 چه تاریخی است؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
روزه داری فقط گرسنگی و تشنگی نیست، روزه داری پاک کردن خویش از معصیت در محضر خداست. روزه داری شاد کردن دل دیگران است.
روزه داری حفظ کردن آبرو و نریختن آبروی مومنین است. روزه داری کمک به فقرا و سیر کردن دل یتیمان است و …
بیایید رمضان را بهانه‌ای برای خوب شدن، شناخت خدای خویش و پاکیزه شدن از گناهان قرار دهیم. این لحظات طلایی عمر را بیهوده تلف نکنیم که هرگز باز نخواهند گشت.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي