مطالب پيشنهادي

شرایط وام ازدواج برای زوج های جوان

دسته بندي : اجتماعی,اخبار
تاريخ : ۹ آبان
بازديد : 1682

مدتی است اخباری مبنی بر وام ازدواج شنیده می شود، در ادامه شرایط وام ازدواج برای زوج های جوان را می خوانید

146632272019392390 شرایط وام ازدواج برای زوج های جوان

یکی از مهمترین تسهیلاتی که دولت برای ازدواج جوانان در نظر گرفته، وام ازدواج است که افزایش ۷ میلیون تومانی آن خبری خوشی برای جوانان در شرف ازدواج بنظر می رسد.
البته ناگفته نماند بسیاری از متقاضیان مدت های طولانی را در صف دریافت این این تسهیلات سپری کرده اند؛ تسهیلاتی که با هزینه های فعلی چندان چشمگیر به نظر نمی رسد اما همین مبلغ اندک نیز گره های زیادی را از زندگی جوانان باز کرده است.
مدارک وشرایط
اولین شرط برای دریافت وام ازدواج که برای هریک از زوجین ۱۰ میلیون توان در نظر گرفته شده ،دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران است. همچنین این تسهیلات به کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور است، پرداخت می شود.
طبق قوانین دریافت این تسهیلات متقاضیان سایر ادیان های رسمی که اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابهی که از سوی مراکز اقلیت های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد نیز معادل عقدنامه تلقی شده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود .
در ادامه مدارکی که برای دریافت این وام عنوان شده نیز باید به دارا بودن ، اصل و کپی سند ازدواج، کلیه صفحات شناسنامه های زوجین، شناسنامه های ضامنین، کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین، کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن و کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین اشاره کرد.
لازم به ذکر است که این تسهیلات فقط یکبار و تنها تا یکسال پس از تاریخ وقوع عقد امکان دریافت دارد.
ضامن
یکی از مسائل مهم برای دریافت وام ارائه ضمانت نامه های معتبر است که برای دریافت تسهیلات وام ازدواج نیز اگر متقاضی دریافت تسـهیلات ازدواج ، کارمند رسمی یا پیمانی دولت ، نیروی نظامی و انتظامی ، نـهـادها و مـوسسات عمومی (نظیر شهرداری و بنیاد ، کمیته امداد ، هـلال احمر) باشد، در صورتی که مانده حقوق متقاضی کفایت نماید با ارائه فـیش حقوق و حکم کارگزینی نیازی به اخذ ضامن نیست؛ در غیر این صورت باید ضمانت یک نفر کارمند رسمی ، پیمانی ، بازنشسته دولت ، نــیروی نظامی و انتظامی ، نـــهـادها و مـوسسات عمومی (نظیرشهرداری و بنیاد ، کمیته امداد ، هلال احمر) ، کارگر یا کارمند شرکت های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال ، با ارائـه آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی یا ضمانت کاسب دارای پروانه کسب برای متقاضی وجود داشته باشد، همچنین ضامن می تواند یک نفر مشتری دارای حساب جاری فعال و خوش حساب (به تایید و تشخیص شعبه پرداخت کننده) باشد.

 ثبت نام برای وام ازدواج

افراد واجد شرایط فوق با مراجعه به سایت سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به نشانی www.ve.cbi.ir و با تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری ده رقمی، پس از مشخص شدن شعبه مربوطه با مدارک فوق به بانک عامل مراجعه کرده و نسبت به اخذ وام اقدام کنند.
مدت زمان بازپرداخت وام در نظر گرفته شده برای ازدواج ۴۸ ماه (۴ سال) بوده که سررسید اولین قسط نیز یک ماه پس از دریافت وام است. همچنین نرخ کارمزد برای این تسهیلات ۴ درصد در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است شرایط و مدارک ثبت نام برای ایثارگران (شامل خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد) نیز همانند متقاضیان عادی است اما میزان تسهیلات به میزان دوبرابر افراد عادی است. بدین منظور ارائه معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مورد نیاز است.
لازم به ذکر است پس از تعیین شعبه تنها ۱۲ روز برای مراجعه به شعبه زمان دارید ضمن اینکه اگر متقاضی پس از پذیرش توسط شعب بانک ها ظرف مدت دوماه کلیه مدارک خود را تکمیل ننماید، نام وی از سامانه حذف خواهد شد.

لیست بانک هایی که تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج را پرداخت می کنند در جدول زیر آورده شده است:

بخوانید :   راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار

 

اسامی بانک هاآیا وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی پرداخت می کنید؟توضیحات
 

 

بانک سپه

 

 

پرداخت می شود

در حال حاضر متقاضیان معرفی شده از سهمیه بانک یبشتر شده اند و تا ابلاغ بودجه جدید فعلا پرداخت متوقف شده است
بانک ملتپرداخت می شود—–
بانک تجارتپرداخت می شود—–
بانک انصارپرداخت می شودبعضی از شعب به صورت محدود
بانک سامانپرداخت می شودبعضی از شعب
بانک رفاهپرداخت می شود—–
بانک قوامینپرداخت می شودبعضی از شعب
بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت می شوددر تمامی شعب
بانک ملیپرداخت می شودبشرط تامین بودجه شعب
بانک اقتصاد نوینپرداخت می شودبعضی از شعب
بانک پارسیانپرداخت می شود—–
بانک ایران زمینپرداخت می شودفعلا متوقف شده است
بانک کشاورزیپرداخت می شودصف انتظار دریافت وام طولانی است
بانک توسعه تعاونپرداخت می شود—-
بانک دیپرداخت می شوددر تمامی شعب
بانک پاسارگادپرداخت می شوددر بعضی شعب
بانک آیندهپرداخت نمی شودکلیه تسهیلات تا آبان ماه پرداخت نمی شود
بانک صادراتپرداخت می شود
بانک شهرپرداخت نمی شود—–
بانک حکمت ایرانیانپرداخت نمی شوداسم این بانک به اشتباه در سامانه تسهیلات ازدواج ثبت شده است
بانک مسکنپرداخت می شود—–
بانک قرض الحسنه رسالتپرداخت می شوددر بعضی شعب
موسسه مالی و اعتباری ملل(عسکریه)پرداخت می شود
موسسه کوثرپرداخت می شوددر بعضی شعب
صندوق کارآفرین امیدپرداخت می شودکلیه شهرستان بجز تهران

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+