مطالب پيشنهادي

شایعه ظهور حضرت مریم + فیلم

دسته بندي : اخبار,مذهبی
تاريخ : 15 نوامبر
بازدید : 1803

در روزهای اخیر شایعه ظهور حضرت مریم(س) در مصر بازتاب های فراوانی را میان مسیحیان و مسلمانان داشته است.

شایعه ظهور حضرت مریم + فیلم, جدید 1400 -گهر
بروزنامه کویتی القبس روز دوشنبه نوشت: به عقیده مسیحیان مصر (قبطی ها) حضرت مریم در مواقع بروز بحرانها و سختی‌ها ظاهر می‌شود تا مردم را در شرایط دشوار یاری کند؛ براساس این خبر ، یکی از ساکنان مجاور کلیسایی در منطقه الوراق در استان جیزه مصر مدعی شد که حضرت مریم را دیده است که در قالب یک کبوتر بسیار بزرگ در هاله‌ای از نور بر فراز کلیسا پرواز می‌کند.

وی همچنین چند نفر را دیده است که به بالای کلیسا چشم دوخته‌اند و فریاد می زنند :ببینید حضرت مریم چه می‌کند و نور حضرت مریم بر روی صلیب افتاده است.

به نوشته القبس، کمال زاخر فعال سیاسی قبطی چنین رویدادی را با حالات روحی و سیاسی مردم مصر مرتبط دانست وگفت: بخشی از این موضوع به ماوراء الطبیعه مربوط می‌شود که کلیسا باید درباره آن اظهار نظر کند اما از سوی دیگر این موضوع به شرایط سیاسی در مصر باز می‌گردد.
زاخر با اشاره به آنچه در ورای چنین رویدادی نهفته است خاطر نشان کرد که شور و اشتیاق وافر مردم برای دیدن چنین پدیده‌ای مرتبط با احساس عمومی به علت نبود مشارکت سیاسی و دمکراسی در این کشور است و  هنگامی که راههای زمینی را بر روی مردم بسته‌اند جامعه به عنوان راه نجانی از فشارهای موجود که به یک گفتمان جدی نیاز دارد به آسمان دل می‌بندد.
در همین حال نجیب جبرائیل مشاور پاپ شنوده سوم رهبر قبطی‌های مصر درباره این واقعه گفت که کلیسا سرگرم تشکیل کمیته‌ای از اسقف‌های ارشد است تا مساله ظاهر شدن حضرت مریم را بخصوص در دوره کنونی تحلیل وبررسی کند.
به گفته جبرائیل این واقعه یک بار دیگر در سال ‪ ۱۹۶۸‬یعنی درست یک سال پس از ناکامی مصر در جنگ با اسرائیل در سال ‪ ۱۹۶۷‬در کلیسای زیتون و بار دیگر در یکی از کلیساهای شبرا تکرار شده است.
روزنامه مصری الدستور نیز نوشت که در حال حاضر بیش از ده هزار قبطی برای چهارمین روز متوالی برای دیدن حضرت مریم در برابر این کلیسا تجمع کرده اند که این امر رفت و آمد اهالی و عبور ومرور وسایل نقلیه را در این منطقه مختل کرده است.
براساس این گزارش ، تعداد زیادی از نیروهای امنیتی نیز برای جلوگیری از هرج و مرج در اطراف کلیسا مستقر شده اند. تجمع‌کنندگان با رفتن به پشت بام منازل و کوبیدن بر طبل و خواندن دعا از حضرت مریم می‌خواهند که بار دیگر ظاهر شود.
دراین حال، اهالی منطقه با سوء استفاده از این واقعه، پشت بام منازل خود را در اطراف کلیسا برای بهتر دیدن ظهور حضرت مریم به مردم اجاره می‌دهند وکاسبی فروشندگان چای ، مواد خوراکی و اجاره هندگان صندلی نیز رونق زیادی گرفته است.
فرمت فیلم: mp4
منبع: پارسینه
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي