مطالب پيشنهادي

شاید فرهاد مجیدی دوپینگی باشد!

تاريخ : 2 نوامبر
بازدید : 695

پیشکسوت فوتبال استقلال گفت: «کدام بازیکن دو هفته مانده به نیم فصل اول دست به خداحافظی همیشگی از دنیای فوتبال می‌زند.»

شاید فرهاد مجیدی دوپینگی باشد!, جدید 1400 -گهر

حسن روشن مرد صریح‌‌اللهجه‌ای است. او معمولا بدون در نظر گرفتن شرایط موجود حرفش را رک و پوست کننده می‌زند و به عواقبش هم نمی‌اندیشد.
مهاجم سال‌های دور استقلال شاید از معدود افرادی بود که حدود یک‌سال پیش وقتی فرهاد مجیدی می‌خواست به میادین برگردد شدیدترین واکنش را به این تصمیم او نشان داد. روشن در آن روزها با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند مجیدی را خراب کنند سعی در منصرف کردن این بازیکن داشت اما گوش شنوایی در شماره ۷ آبی‌ها وجود نداشت.
حالا قریب به ۱۱ ماه از آن روز می‌گذرد. فرهاد مجیدی در فاصله دو هفته به پایان نیم فصل اول لیگ دوباره از دنیای فوتبال خداحافظی کرده و کسی هم دلیلی برای آن ندارد. عده‌ای این خداحافظی را از روی فشار می‌خوانند و برخی هم پدیده دوپینگ را عاملی مهم برای وداع تلخ مجیدی عنوان می‌کنند.
حسن روشن در گفتگویی اگرچه تاکید می‌کند که نمی تواند کسی را متهم کند اما رخداد هر اتفاقی را در فوتبال ایران طبیعی می‌داند. او می‌گوید شاید مجیدی دوپینگی باشد و در عین حال علی فتح الله زاده را هم مهمترین عامل وداع تلخ مجیدی عنوان می کند. گفتگو با حسن روشن را در زیر بخوانید:
* یادمان هست آن روزی که فرهاد مجیدی بعد از خداحافظی اولش قصد بازگشت به استقلال را داشت شما تاکید کردید عده‌ای با بازگرداندن این بازیکن به دنبال خراب کردن او هستند. چند ماه گذشت و مجیدی ناگهان از میادین خداحافظی کرد. هنوز روی حرف‌تان هستید؟
– صد در صد. این مسئله کاملا واضح بود و من آن را از خودم نگفتم. به نظرم تصمیم اول مجیدی برای خداحافظی از میادین جاودانه‌اش می‌کرد اما تصمیم روز سه شنبه این بازیکن شخصیت او را تحت تاثیر خودش قرار داد. اینکه فرهاد مجیدی ۶ ماه پیش برای چه برگشت را نمی‌دانم اما می دانم او به خاطر پول برنگشت. متاسفانه این بازیکن هرچقدر بار اول زمان خوبی را برای خداحافظی انتخاب کرد، این بار در بدترین موقع این تصمیم را گرفت.
* چرا؟
– واضح است. کدام بازیکن دو هفته مانده به نیم فصل اول دست به خداحافظی همیشگی از دنیای فوتبال می‌زند. سابقه چنین سبک خداحافظی را در کجا می‌بینید؟ استقلال امروز از نظر بازیکنان با کیفیت با مشکل مواجه است و شرایط خوبی هم ندارد. او حداقل می‌توانست از قبل در مورد این تصمیم خود با دیگران صحبت کند تا جایگزینی برایش پیدا کنند. متاسفانه نه من و نه شخصی دیگری از علت تصمیم مجیدی آگاه نیستیم و این قضاوت در مورد آن را سخت می‌کند.
* فتح الله زاده گفته مجیدی را دوباره برمی‌گرداند. نظرتان چیست؟
– ان‌شاا… که این اتفاق نمی‌افتد و او دیگر بر نمی‌گردد.
* چند روز قبل از خداحافظی مجیدی شایعاتی در مورد دوپینگی بودن این بازیکن مطرح شد که البته مدیران استقلال آن را تکذیب کردند. چقدر مسئله دوپینگ در خداحافظی این بازیکن می‌تواند جدی باشد؟
– من به خاطر اینکه خودم یک فوتبالیست بوده‌ام کسی را متهم به دوپینگ نمی‌کنم. اما در فوتبال ما نمی‌شود در مورد هیچ چیزی ۱۰۰ درصد حرف زد و احتمال وقوع هر چیزی در آن وجود دارد. مجیدی شاید دوپینگی هم باشد اما من کسی را محکوم نمی‌کنم.
* مجیدی نمی‌توانست دو هفته دیگر صبر کند و با پایان نیم‌فصل اول لیگ برتر تصمیم به خداحافظی بگیرد؟
– این مسئله شائبه برانگیز است. احتمالا مجیدی بیش از حد تصور تحت فشار بوده که اینقدر برای رفتن عجله داشته. متاسفانه ما در فوتبال به حدی از هم آتو و گاف داریم که نمی‌توانیم در مورد خیلی چیزها صحبت کنیم.
* اگر بگوییم که مسئله دوپینگ مجیدی کاملا منتفی است، چه فشارهایی را عامل این خداحافظی بد موقع می‌دانید؟
– من مقصر اصلی را مدیرعامل باشگاه می‌دانم. او پیش از آغاز فصل وعده می‌دهد، چک می‌دهد و در نهایت هم به هیچ‌یک عمل نمی‌کند. به‌نظرم خود فتح‌ا…‌زاده مهم‌ترین عامل بروز این مشکلات است. او مقصر و مسبب اصلی خداحافظی مجیدی است. مدیرعامل استقلال همان روزی که مجیدی خداحافظی کرده بود و با استقلال مشکلات بسیاری داشت با هزار ترفند این بازیکن را برگرداند و حالا اینچنین بر سر او آورده است. مجیدی خیلی قشنگ‌تر و بهتر از این می‌توانست خداحافظی کند.
* نکته جالب در مورد خداحافظی مجیدی تصمیم پنهان او بود. خیلی از رسانه‌ها چند روز قبل از تصمیم این بازیکن از احتمال خداحافظی‌اش خبر دادند اما مدیران و مسئولان استقلال دائما آن را تکذیب کردند.
– متاسفانه نوع مدیریت استقلال فضایی را درست کرده تا هرکسی ساز خودش را بزند. مدیر روابط عمومی یک حرفی می‌زند. سرپرست یک حرفی و آقای مدیرعامل هم یک حرف دیگر. این‌ها همه به این خاطر است که فتح الله زاده می‌خواهد همه گوش به فرمانش باشند و در این باشگاه تنها یکصدای باشد.
* کمی هم در مورد استقلال صحبت کنید. شرایط این تیم را چطور می‌بینید؟
– من بازی‌های استقلال را ندیده و نخواهم دید. من اصلا این تیم را استقلال نمی‌دانم. تیمی که بازیکنانش فقط برای پول به آن می‌آیند استقلال نیست. کدام بازیکن این تیم از آکادمی این باشگاه به استقلال آورده شده. من بازی‌های این تیم را دنبال نمی‌کنم چون اعصابم خرد می‌شود. آقایان برای یک فصل ۲۰ میلیارد می‌گیرند و عین آب خوردن با آن بازیکن می‌خرند بدون اینکه کمترین توجهی به آکادمی‌شان داشته باشند. استقلال اول بشود یا آخر برایم مهم نیست.

منبع:جام ورزشی

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي