مطالب پيشنهادي

سرانجام پول های جمع شده در خندوانه و ماه عسل کجاست؟

تاريخ : ۲ تیر
بازديد : 707

در این قسمت از بخش فرهنگی پورتال گهر جزییات خبر سرانجام پول های جمع شده در خندوانه و ماه عسل کجاست؟  را در ادامه می خوانید

علامت تعجب سرانجام پول های جمع شده در خندوانه و ماه عسل کجاست؟

سرانجام پول های جمع شده در خندوانه و ماه عسل کجاست؟

۶۷۰ میلیون تومان در برنامه خندوانه برای کمک به کودکان بی‌بضاعت جمع‌آوی شد. ۲٫۵میلیارد تومان در برنامه ماه عسل برای آزادی ۵۰۰زندانی و کمک به افراد بی‌بضاعت جمع‌ شد و… چه کسی بر این پول‌هایی که مجریان قهار با شگردهای خودشان جمع می‌کنند نظارت دارد؟ در هر برنامه چقدر پول جمع‌آوری شده است؟ کدهایی که این برنامه‌ها اعلام می‌کنند زیر نظر چه نهاد یا سازمان بازرسی است که اطلاعات شخصی و مالی افرادی که به این برنامه‌ها کمک می‌کند فاش نشود؟

نعمت احمدی، وکیل پایه یک دادگستری می‌گوید: «تلویزیون ما تنها نهاد و موسسه‌ای است که برابر اصل ۴۴ قانون اساسی ملی بود و کماکان ملی باقی مانده است. برابر اصل ۴۴ قانون اساسی ۱۳-۱۴ موسسه مثل بیمه، بانک، هواپیمایی، پست و تلگراف و تلفن، صنایع بزرگ و… ملی شدند. اما در طول این مدت همه خصوصی‌سازی شدند به جز تلویزیون و رادیو.»

بخوانید :   گریم متفاوت امیرمهدی ژوله در فیلم ملاقات با جادوگر + جزئیات فیلم

وی با بیان اینکه اصلا مشخص نیست در برنامه دورهمی، خندوانه و… چه میزان پول جمع شده (از شارژها، تبلیغات و اعانه‌ها)، تاکید می‌کند: «چه میزان از این پول‌های جمع شده را به بینندگان هدیه داده‌اند و مابقی آن کجا می‌رود؟ این برنامه‌ها ادعا می‌کنند که این برای بی‌بضاعت‌هاست یا زندانی‌ها و… ولی در کل این شیوه عملکرد به دلیل نبودن نظارت درست و صحیح بر آن به نظر من امکان فساد یا ظن فساد را به وجود می‌آورد و خیلی تعجب برانگیز است و من متعجبم چرا بر این برنامه‌ها نظارت نمی‌کنند.»

نعمت احمدی با اشاره به کمک‌های جمع شده توسط رادیو و تلویزیون می‌گوید: «هر پولی که توسط این نهاد جمع می‌شود باید تحت نظارت باشد. هر چند که من از نظر حقوقی آن را دارای مسئله می‌دانم. اگر رادیو، تلویزیون دولتی است برابر اصل ۵۳ قانون اساسی همه دریافتی‌هایش باید به خزانه برود و هر نوع هزینه‌ای که دارد باید از طریق بودجه سالیانه قانونگذاری شود. اینکه مستقل باشد در صورتی که به عنوان تلویزیون و رادیو دولتی پول دریافت می‌کند و این پول به خزانه نمی‌رود (از نظر من با دانستن قانون اساسی) غلط است. این پول‌ها با چه اذنی گرفته و با چه اذنی خرج می‌شود و چه کسی بر آن نظارت دارد؟ مالیات آن کجا پرداخت می‌شود؟ ارزش افزوده آن چگونه محاسبه و پرداخت می‌شود؟ چه کسی پاسخگوی این پول‌هاست و طرح می‌ریزد که یک برنامه چقدر هزینه دارد، چقدر جایزه بدهد و چقدر به مردم بی‌بضاعت یا زندانیان برسد؟»

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+