زندگینامه «فرگوسن» رکورد فروش در جهان را شکست!

کتاب زندگینامه «آلکس فرگوسن»، سرمربی سابق شیاطین سرخ در رتبه نخست فروش جهانی قرار گرفت.

زندگینامه «فرگوسن» رکورد فروش در جهان را شکست!

زندگی‌نامه خودنوشت «آلکس فرگوسن»، سرمربی پیشین منچستر یونایتد در اولین هفته ورود به بازار جهانی در صدر جدول فروش قرار گرفت.

در هفته اول از عرضه جهانی کتاب فرگوسن تحت عنوان «زندگینامه من»، 115 هزار و 547 نسخه از آن به فروش رفت که بالاتر از رکورد کتاب نخست‌وزیر سابق انگلیس، «تونی بلر» است که در سال 2010 در هفته اول، حدود 92 هزار نسخه فروخت.

به گزارش گاردین، میزان فروش کتاب زندگینامه فرگوسن تاکنون حدود یک میلیون و 400 هزار پوند بوده که براساس قانون انگلیس به طور متوسط پنج پنس از هر جلد با دو نوع صحافی متفاوت با قیمت‌های 13 پوند و 19 پوند به ناشر آن می‌رسد.

انتشار این کتاب واکنش‌های مختلفی را در میان اهالی فوتبال به وجود آورد و خیلی‌ها از فرگوسن به واسطه مطالب مطرح شده در آن انتقاد کرده‌اند. با این وجود فرگوسن در واکنش به انتقادهایی که به کتاب زندگینامه او مطرح شده است، گفت: من این کتاب را برای هواداران فوتبال نوشته‌ام تا بفهمند در طول 27 سال دورانم در منچستر یونایتد چه تصمیم‌هایی گرفته‌ام و چه صحبت‌هایی را به رسانه‌ها نگفته‌ام. این کتاب برای آگاهی هواداران فوتبال است. باید آنها می‌فهمیدند که هدایت تیم منچستر یونایتد چه سختی‌هایی دارد. منچستر باشگاه بسیار بزرگی است. بزرگ‌ترین تیم فوتبال جهان است و همیشه انتظارات زیادی از ما دارند.

در سال 2003 نیز کتاب «زندگینامه دیوید بکام» تحت عنوان «با دو پا روی زمین» در هفته اول انتشار حدود 86 هزار نسخه فروخت.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه