زمان پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران سال 97

تاريخ : 18 جولای

زمان پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران سال ۹۷

زمان پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران سال 97, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

با اینکه ۴ ماه از شروع سال می گذرد وضعیت پرداخت معوقات بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشور هنوز نامشخص است و بازنشستگان محترم همچنان منتظر واریزی از سوی سازمان می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر، محمدحسن زدا در گفت‌و‌گو با روزنامه «ایران» درباره نحوه پرداخت معوقات بازنشستگان و مستمری‌بگیران گفت: حقوق مردادماه بازنشستگان طبق روال از بیستم این ماه به حساب آنان واریز می‌شود اما مابه‌التفاوت افزایش مستمری دو ماه ابتدای سال (فروردین و اردیبهشت) بازنشستگان و مستمری‌بگیران به‌صورت جداگانه روز ٢٧ مردادماه به حساب آنان در سراسر کشور واریز می شود.

زمان پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران سال 97, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

 پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران سال ۹۷ بالاخره مشخص شد.

وی اظهار داشت: مابه‌التفاوت دو ماه اول سال به ٢ میلیون و ٩٠٠ هزار بازنشسته نزدیک به ٧٠٠ میلیارد تومان برآورد شده است که این مبلغ طبق برنامه‌ریزی و نرم‌افزارهایی که سازمان تأمین اجتماعی آماده کرده، به صورت متمرکز روز ٢٧ مردادماه پرداخت خواهد شد و به این وسیله مطالبات بازنشستگان و مستمری‌بگیران با سازمان تأمین اجتماعی تسویه می‌شود.

با بیان اینکه در حال حاضر حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی ٨١٢ هزار تومان و حداکثر ۵ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان است، گفت: مابه‌التفاوت دو ماه ابتدای سال برای هر بازنشسته متفاوت بوده و متناسب با حقوق او محاسبه می‌شود، اما به طور میانگین بر‌اساس کف و سقف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، رقمی بین ٢٢٧ هزار تا یک میلیون و ۵۶٨ هزار تومان به حساب آنان واریز خواهد شد.

به گفته وی، سازمان تأمین اجتماعی با تحت پوشش داشتن ٢ میلیون و ٩٠٠ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر، ماهانه ٣ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند.

 

زمان پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران سال 97, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی به رشد مستمری‌ها در سال‌های گذشته اشاره و تأکید کرد: در سال‌های ۹۲ و ۹۳ مستمری‌ها ۲۵ درصد، سال ۹۴ مستمری ۱۵ درصد و در سال ۹۵ نیز ۱۴ درصد رشد داشت و در مجموع در دولت یازدهم با افزایش ۷۹ درصد مستمری‌ها روبه‌رو بودیم این درحالی است که در ۸ سال دولت قبل ۴۳ درصد مستمری‌ها‌ها رشد داشت.

زمان پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران سال 97, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

همچنین در ادامه اظهار داشت: رویکرد  سازمان تأمین اجتماعی حمایتی است  و میان بخش‌های بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی آن تفکیکی وجود ندارد چرا که همه بخشهای این سازمان در جهت خدمت به بیمه‌شدگان و بازنشستگان حرکت می کنند لذا امیدواریم با بهبود شرایط اقتصادی کشور و افزایش توان مالی سازمان تأمین اجتماعی وضعیت معیشتی بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان ارتقا یابد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي