مطالب پيشنهادي

روش های خانگی برای درمان موخوره

دسته بندي : سلامت,پوست و مو
تاريخ : 3 ژوئن
بازدید : 1082

روش های خانگی برای درمان موخوره

موخوره می‌تواند باعث شکستن مو یا خشک شدنش شودهمچنین می‌تواند در نازک شدن یا تنک شدن مو هم مؤثر باشدما برای رهایی از دست موخوره راه‌های متعددی پیش رویمان هست، از جمله شامپوهای مختلفی که همین خاصیت ضد موخورگی‌شان را تبلیغ می‌کنند.

اما نتیجه‌ی خیلی از این راه‌های درمانی رضایت‌بخش نیستخانم‌ها، راه‌های درمانی خانگی می‌توانند این مشکل را تا حد خوبی کاهش دهنددر این راهنما با برخی از این راه‌های خانگی آشنا خواهید شد.

۱موز و عسل

با ماسک طبیعی موز و عسل، موخوره تان را کم کنیدپوست یک موز را بکنید و لهش کنید، کمی هم عسل به آن اضافه کنید.برای دریافت نتیجه‌ی بهتر، کمی هم شیر به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

روش های خانگی برای درمان موخوره, جدید 1400 -گهر

حالا ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود ۲۰ دقیقه، یا تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنیدسپس سرتان را با شامپوی همیشگی‌تان بشوییداین راه درمان خانگی، باید در حدود ۲ هفته موخوره‌ی شما را کمتر کند.

۲پاپایا و ماست

پاپایا به طور منحصر بفردی موهای شما را مرطوب و نرم می‌کندیک پاپایای کامل را در کاسه‌ای له کنید و به آن نصف فنجان ماست بیفزاییدبه خوبی مخلوطتان را هم بزنید و به پوست سرتان بمالیداجازه دهید که ماسک، حدود ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند.

برای نتیجه‌ی بهتر، سرتان را با آب ولرم بشوییداین ماسک طبیعی نه تنها موخوره‌ی شما را کاهش می‌دهد، بلکه بعنوان نرم‌کننده هم برایتان کار خواهد کرد.

(پاپایا میوه‌ای طالبی سان است که در نواحی گرمسیری رشد می‌کنددر صورتی که به پاپایا دسترسی ندارید، می‌تواند انبه را جایگزین کنید.)

۳آووکادو و بادام

آووکادو هم یک نرم کننده‌ی طبیعی برای موهاستهمچنین برای موخوره هم عالی استمقداری از گوشت آووکادو را له کنید و کمی روغن بادام به آن بیفزاییدخمیر بدست آمده را به موهایتان بمالید و حدود ۳۰ دقیقه، یا تا زمانی که خمیر خشک شود صبر کنید.

حالا با یک شامپوی ملایم، موهایتان را بشوییداگر هر هفته از این خمیر روی موهایتان استفاده کنید، شاهد کاهش موخوره و شکنندگی موهایتان خواهید بود.

۴تخم مرغ و پرتقال

شاید استفاده از تخم مرغ روی موها کمی کثیف کاری داشته باشد، اما نتایجش عالی استماسک طبیعی تخم مرغ، هم موخوره را کاهش می‌دهد و هم موهایتان را نرم می‌کنددو تخم مرغ را بشکنید و کمی هم آب پرتقال به آن بیفزایید تا حالت خمیری به خود بگیردحالا این خمیر را به موها یا به انتهای تار موهایتان بمالید.

سپس موهایتان را با یک کلاه مخصوص حمام بپوشانید، تا بوی تخم مرغ اذیتتان نکندحدود ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد با شامپوی همیشگی‌تان، سرتان را بشوییداین راه درمانی حتی می‌تواند موهای خشک را نیز درمان کند.

۵دانه شنبلیله و ماست

مقداری دانه‌ی شنبلیله را به مدت ۱ ساعت در آب بخیسانیدحالا دانه‌ها را با کمی آب آسیاب کنید تا خمیری بدست بیاید.مقداری هم ماست و آب لیموترش به مخلوطتان بیفزایید تا ماسکتان ساخته شودحالا این ماسک را به موها و پوست سرتان بمالید.

موهایتان را با کلاه مخصوص حمام بپوشانید و ۳۰ دقیقه‌ای صبر کنیدسپس موهایتان را با شامپو بشوییداین ماسک، حتی می‌تواند خشکی موها ناشی از آلودگی هوا را نیز بهبود بخشد.

۶روغن کرچک و رزماری

رزماری گیاهی است که برای جلوگیری از آسیب دیدن مو بخاطر موخوره کمک شایانی می‌کندشما می‌توانید توسط روغن کرچک و رزماری ماسکی طبیعی به همین منظور بسازیدعصاره‌ی گیاه رزماری را بهمراه مقداری آب حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید.هنگامی که این جوشانده خنک شد، از صافی ردش کنید و در کاسه بریزیدش.

حالا مقداری روغن کرچک درون کاسه بریزیداین ترکیب را بخوبی مخلوط نمایید و به موها و پوست سرتان بمالیداین ماسک عالی، در کمترین زمان ممکن مشکل موخور‌ه‌ی شما را کاهش خواهد داد.

آیا شما هم راه درمانی طبیعی برای موخوره می‌شناسید؟ لطفاً آنرا با ما در میان بگذارید.

 منبع: sorkhabsefidab.com

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي