X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

رفع خستگی در محل کار

دسته بندي : سلامت,سلامت جسمی
تاريخ : ۱۳ شهریور
بازديد : 637

رفع خستگی در محل کار

209277 رفع خستگی در محل کار

کار و تلاش روزانه در کسب و کاری که داریم باعث خستگی میشود. البته خستگی های طولانی مدت و بی انگیزه شدن نسبت به کار و تلاش اغلب ممکن است به دلیل نبود برنامه ریزی و یا نداشتن رضایت شغلی و عدم علاقه ی کافی به نوع کاری که داریم به وجود بیاید. اما خستگی ناشی از کار و تلاش روزانه میتواند با چند راهکار ساده برطرف شود.
در هر شغلی فعالیتها و مسئولیت های مختلفی وجود دارد که این مسئولیت ها و وظایف با داشتن حجم متفاوت گاهی باعث خستگی مفرط میشود. در کنار برنامه ریزی روزانه ای که برای کسب و کار خود داریم توجه به تغذیه و استراحت کافی و همچنین ورزش از عوامل مهم و موثر در ایجاد انرژی برای فعالیت هایی است که روزانه در کار و شغلمان انجام میدهیم.
 
۱ – داشتن استراحت کوتاه
همیشه در کنار مسئولیت های کاری که در طول روز برای انجام آنها تلاش میکنیم استراحت های کوتاه مثلا صرف چای و صحبت و گفت و گو با همکاران و دیگر کارمندان باعث میشود تا انرژی دوباره را برای ادامه فعالیتهای کاری بدست بیاوریم. همین استراحت های کوتاه هم در رفع خستگی موثر است.
۲ – خوش اخلاق باشید
بد اخلاقی و تند خویی به خستگی بیشتر کمک میکند کارمندانی که با علاقه و انگیزه ی زیاد کار میکنند حتی در موقع خستگی باز هم لبخند میزنند و از کار و تلاش خود رضایت دارند بنابراین موفقتر هستند. بد اخلاقی و انرژی منفی باعث میشود تا بیشتر احساس خستگی کنیم.
۳ – افزایش تمرکز
تمرکز نداشتن در کار باعث میشود تا زمان خود را هدر دهیم و به حجم کمتری از کارهای روزانه ی خود بپردازیم. نداشتن تمرکز و هدر دادن زمان باعث ایجاد خستگی و استرس میشود اما داشتن تمرکز کافی در کار روزانه به هم عملکرد ما را در جهت مثبت افزایش میدهد و هم باعث میشود تا سریعتر کارها و وظایف خود را انجام دهیم.
۴ – ورزش، تغذیه و خواب کافی
به همان اندازه که به کار و وظایف خود توجه میکنیم باید به سلامتی و تندرستی خود نیز توجه کنیم قطعا بدون داشتن سلامتی قادر به انجام درست و صحیح کار و فعالیت روزانه نخواهیم بود. ورزش مهمترین عامل در ایجاد انرژی و نشاط است در کنار آن تغذیه ی مناسب و خواب کافی برای افزایش تمرکز در کار مهم است. زمانی که خواب آلودگی بر ما غلبه میکند میزان تمرکز و کارایی هم کاهش می یابد بنابراین انرژی کافی وجود نخواهد داشت تا بتوانیم به کار و تلاش روزانه بپردازیم.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

بخوانید :   چگونه در جاده سفر کنیم
loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي