دانلود فیلم خارجی رایگان

با رشته آهنگسازی بیشتر آشنا شوید

تاريخ : 8 می

آهنگسازی یکی از رشته ها و هنرهایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد و مقاطع مختلفی نیز دارد.

در این مطلب اطلاعاتی در خصوص این رشته جذاب و البته هنری برای شما تهیه کرده ایم که قطعا مفید خواهدبود.

با رشته آهنگسازی بیشتر آشنا شوید

با رشته آهنگسازی بیشتر آشنا شوید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

رشته کارشناسی آهنگسازی

دوره کارشناسی آهنگسازی یکی از دوره ­های آموزش عالی است که هدف آن رشد خلاقیت­ های آهنگسازی با بهره­ جویی از علم موسیقی جهانی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

موسیقی، هنری است که در تمامی مراسم و آیین­ های گوناگون جوامع بشری اعم از مذهبی، جشن و شادمانی، جنگ و ستیز و … همواره در انتقال اندیشه و احساسات انسانی موثر واقع شده است.

فارغ­ التحصیلان دوره کارشناسی آهنگسازی علاوه بر حضور موثر در عرصه فعالیتهای خصوصی مانند ساخت موسیقی متن آثار سینمایی و تئاتر، ساخت موسیقی برای کودکان، ساخت آثاری برای مناسبتهای گوناگون و … می ­توانند در فعالیتهای حرفه­ای آموزشی و مشاوره­ای بخش­های مختلف دولتی نیز شرکت نمایند.

سرفصل دروس رشته آهنگسازی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها :  ۱۲۵ واحد

دروس عمومی : ۲۰ واحد

دروس پایه : ۲۶  واحد

دروس اصلی : ۲۸  واحد

دروس تخصصی : ۶۱ واحد

کارشناسی ارشد آهنگسازی

معرفی رشته :

موسیقی زبان مشترک ملت ها و هنری است که در تمامی مراسم و آیین­ های جوامع بشری اعم از مذهبی، جشن و شادمانی، جنگ و ستیز و … همواره در انتقال اندیشه و احساسات انسانی موثر واقع شده است.

هدف از این رشته پرورش خلاقیتهای آهنگسازی با بهره گیری از علم موسیقی جهانی متناسب با فرهنگ ایرانی است.

فارغ­ التحصیلان رشته آهنگسازی علاوه بر حضور موثر در عرصه فعالیتهای خصوصی مانند ساخت موسیقی متن آثار سینمایی و تئاتر، ساخت موسیقی برای کودکان، ساخت آثاری برای مناسبتهای گوناگون و … می ­توانند در فعالیتهای حرفه ­ای آموزشی و مشاوره ­ای بخش­های مختلف دولتی و خصوصی نیز شرکت نمایند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدها، معرفی سایر رشته های ارشد موسیقی، دانشگاه های دارای رشته ارشد آهنگسازی و معرفی فرصت های شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

برنامه درسی (سرفصل) ارشد آهنگسازی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : ۳۲ واحد

دروس الزامی: ۲۲ واحد

دروس انتخابی : ۴ واحد

پایان نامه : ۶ واحد

بازارکار، وضعیت استخدام و آینده شغلی کارشناسی ارشد آهنگسازی :

فارغ التحصیلان رشته کارشناسی ارشد آهنگسازی می‌توانند در سازمان‌هایی نظیر سازمان میراث فرهنگی‌، سازمان صنایع دستی ایران، اداره کل صنایع دستی در وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ایرانگردی و جهانگردی، بنیاد مستضعفان و جانبازان، اداره کل موزه‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کارهای پژوهشی، تحقیقاتی بپردازند.

در ادامه بازارکار و آینده شغلی رشته کارشناسی ارشد آهنگسازی در قالب  مشاغل مرتبط با این رشته معرفی شده اند. برای اطلاع از توضیحات کامل مربوط به هر شغل می توانید روی آنها کلیک کنید.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي