Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

راه حل معمای هرم جیزه

دسته بندي : دانستنیها,سرگرمی
تاريخ : ۶ مهر
بازديد : 392

در این بخش مطلب جدیدی برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

عنوان مطلب جدیدی که در این قسمت از سایت گهر به آن می پردازیم:

راه حل معمای هرم جیزه

solve mysteries giza1 pyramid1 راه حل معمای هرم جیزه

روش حل معمایی دیگر در هرم بزرگ جیزه

این پرسش همواره یکی از بزرگترین معماهای جهان بوده‌ است: چطور جامعه ای در عصر برنز با کمترین میزان امکانات و فناوری موفق به خلق هرم بزرگ جیزه، قدیمی ترین و تنها بازمانده از عجایب هفتگانه جهان باستان شده است؟

باستان شناسان اکنون شواهد قابل توجهی به دست آورده‌اند که نشان می دهند چگونه مصری های باستان در حدود سال ۲۶۰۰ پیش از میلاد  بلوک های سنگ آهک و گرانیتی را از فاصله ۸۰۰ کیلومتری به محل بنای هرم می آوردند تا مقبره فرعون کوفو را بنا کنند. این هرم با ارتفاعی برابر ۱۴۶ متر  بزرگترین هرمی بود که در مصر بنا شده بود،‌ دست کم تا قرون وسطی این هرم بزرگترین سازه دست ساز بشر روی زمین بود. اکنون با کشف پاپیروسی باستانی، یک قایق تشریفاتی و سیستم مبتکرانه راه آب ها محققان زوایای جدیدی از زیرساختاری که سازندگان هرم ایجاد کرده اند را کشف کرده اند.

محققان دریافته اند که هزاران کارگر ماهر با کمک قایق های چوبی روی رود نیل ۱۷۰ هزار تن سنگ آهک را که با طناب به یکدیگر بسته شده بودند، از مسیر سیستم ویژه کانال هایی که در نزدیکی محل بنای هرم ها ایجاد شده بودند به محل ساخت و ساز انتقال داده اند. تکه پاپیروسی باستانی نیز که در بندر وادی الجرف کشف شده‌ است، بر نقش قایق ها در ساخت و ساز هرم ها تاکید دارد. این پاپیروس توسط میرر، ناظر مسئول گروهی ۴۰ نفره از کارگران ماهر نوشته شده‌ و اولین گزارش از ساخت و ساز هرم بزرگ جیزه‌ است که جزئیاتی دقیق از چگونگی حمل سنگ های آهک از تو را به جیزه را توضیح داده‌ است.

بخوانید :   پیام تبریک روز مهندس جدید

میرر در یادداشت های خود درباره ایجاد خاکریزهایی برای انتقال آب رود نیل به درون کانال های دست سازی که برای انتقال تکه های غول‌ پیکر سنگ ساخته شده بودند توضیح داده است. اگر چه از گذشته باور براین بود که سنگ های گرانیت اتاقک های داخلی هرم از آسوان در فاصله ۸۵۷ کیلومتری جنوب جیزه به این منطقه آورده شده است،‌ اما سنگ های آهکی از تو را و از فاصله ۱۲ کیلومتری به محل ساخت هرم حمل شده اند و همواره برسر چگونگی حمل این سنگ ها اختلاف نظر بوده‌ است. با کشف کانال های آبی در زیر فلات جیزه توسط باستان‌شناسی به نام مارک لنر، بخش بزرگی از معمای ساخت هرم جیزه حل شد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي