دانلود فیلم خارجی رایگان

راهنمای مراقبت از گل بگونیا هلندی

تاريخ : 18 دسامبر

در این بخش مطلب جدیدی برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

عنوان مطلب جدیدی که در این قسمت از سایت گهر به آن می پردازیم:

راهنمای مراقبت از گل بگونیا هلندی

راهنمای مراقبت از گل بگونیا هلندی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آشنایی با روش نگهداری از گل بگونیا هلندی

هر صبح با این عشق از خواب بیدار می شد که گلش را نگاه کند. اگر آبی نیاز داشت، نوری، خاکی یا غذایی، او را سیراب می کرد و مراقب بود تا خم به ابرو نیاورد.

 

گل هم که خوب می‌دانست نازش خریدار دارد، با کوچک‌ترین حسی که داشت خود را خسته و غمگین نشان می داد. گل زیبا، خوب بلد بود که چطور دلبری کند، خانه را غرق حس خوب و رنگ زیبای خود نماید و راه جلب‌توجه صاحب خود را به خوبی می شناخت. سکوی کوچک لب پنجره اتاق مخصوص او بود؛ گل زیبای بگونیا هلندی!

 

شناسنامه‌ای از جنس گیاه

نام: بگونیا هلندی، بگونیا هیمالیس

نام علمی:  Begonia  Hiemalis

نام انگلیسی:  Reiger  Begonia

خانواده:  Begoniaceae،  بگونیا

 

مشخصات کلی بگونیا هلندی

این گیاه، بومی جنوب و مرکز آمریکا، ‌آفریقا و جنوب آسیا است. بگونیا هلندی، گیاهی دو پایه است و گل نر و ماده آن روی یک گیاه قرار دارند. گل نر دارای پرچم های بلند است. ارتفاع این گیاه به طور متوسط حدود ۴۰ سانتیمتر است و درون گلدان نگهداری می شود. بگونیا هلندی جزء دسته ای از گیاهان آپارتمانی گل دار است که از بهار تا پاییز می توان گل هایی زیبا را روی آن دید و اگر شرایط مساعد باشد رشد چند سانتیمتری را می توانید به طور سالانه در ظاهر گیاه مشاهده نمایید.

 

برگ در گیاه بگونیا هلندی، چرمی شکل و براق است و در قسمت لبه، دندانه دارد. ساقه و شاخه های این گیاه، اغلب به رنگ قرمز دیده می شود. گل ها خوشه ای بوده و در قسمت نوک ساقه ها رشد می کنند. گل در این گیاه به رنگ‌های سفید، زرد، قرمز، نارنجی و صورتی دیده‌شده و حالت براق و صدفی رنگ دارند.

 

توجه نمایید که برای تعویض گلدان بعد از دو سال اقدام کرده و تنها یک سایز بزرگتر کفایت خواهد کرد.

 

خاک، آب، نور و مواد غذایی موردنیاز

بگونیا هلندی به نور متوسط و غیرمستقیم نیاز دارد. در صورت امکان آن را در پنجره جنوبی قرار دهید تا بیشترین لذت را ببرد. بگونیا روزکوتاه است. آبیاری گیاه را زمانی انجام دهید که سطح خاک خشک شود. زمانی که گلدهی گیاه تمام شد، بگذارید خاک گلدان کاملاً خشک گردد و گیاه به دوره استراحت وارد شود. مراقب باشید برگ و گل ها خیس نشوند.

 

بهترین دما برای بگونیا هلندی، ۲۴ درجه در روز و ۱۶ درجه سانتیگراد در شب است. رطوبت متوسط برای این گیاه مناسب است.

 

اگر می خواهید بگونیا هلندی در خانه شما سرحال و شاداب باشد،‌ خاک غنی و مغذی با زهکش مناسب را برای آن در نظر بگیرید. اسیدیته بین ۵/۵ تا ۷/۶ برای این گیاه پیشنهاد می شود. همچنین تغذیه و کود دهی کامل را انجام داده و کود گلدهی را دو هفته یکبار فراموش نکنید.

 

چگونه بگونیا هلندی را تکثیر کنید؟

تکثیر این گیاه از راه قلمه برگ و ساقه ممکن است. قلمه ساقه را به سادگی می توانید درون آب نیز ریشه دار کنید. کشت بذر نیز در شرایط مساعد، منجر به سبز شدن گیاه جدید می شود.

گیاه پزشکی در خانه و درمان بیماری ها

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که در گیاهان دیده می شود قارچ های بیماری زا به نام سفیدک است. این لکه های پودری سفید بر روی برگ های بگونیا هلندی نیز ظاهر می شوند و اگر توسط سم قارچ کش سمپاشی نشوند، می توانند گیاه را از بین ببرند. لازم است بدانید که عامل رشد قارچ در گیاهان، فضای گرم و مرطوب است، پس بهتر است گلدان را به فضای خنک تر منتقل کنید.

 

گاهی در زیر برگ، چیزی می بینید که شبیه تار عنکبوت است. در این زمان، سم کنه کش به کمک  شما  می آید.

 

برگ های لوله شده با حاشیه های خشک، نشان از بی آبی گیاه است. آن را سیراب کنید و به فضای خنک تری  ببرید.

 

آبیاری بیش از اندازه برای همه گیاهان مضر است. در بگونیا هلندی، خوبی بیش از حد برای رفع تشنگی، ساقه را می پوساند و یقه گیاه را از بین می برد.

 

بعد از اینکه گل ها خشک شدند، آنها را حذف کنید تا گلدهی تسریع یابد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي