راهنمای انتخاب لباس بارداری در تابستان

انتخاب لباس بارداری یکی از مهمترین بخش های دوران بارداری است. در فصل تابستان اهمیت لباس بارداری بیشتر می شود چرا که باید لباسی انتخاب کنند که هم گشاد و هم خنک و البته زیبا باشد. گهر در این بخش راهنمای انتخاب لباس بارداری در تابستان را منتشر می کند.

راهنمای انتخاب لباس بارداری در تابستان

راهنمای انتخاب لباس بارداری در تابستان

لباس بارداری در تابستان

در دوران بارداری خانم‌ها اضافه وزن پیدا می‌کنند و دیگر نمی‌توانند لباس‌های قبل خود را بپوشند بنابراین باید از لباس‌هایی گشادتر و راحت‌تر استفاده کنند. این موضوع در فصلی، چون تابستان پیچیده‌تر هم می‌شود، زیرا علاوه بر راحتی، گرمای هوا نیز اهمیت می‌یابد. اگر شما هم در دوران بارداری خود به سر می‌برید و نمی‌دانید که چه لباس‌هایی به تن کنید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

لباس‌هایی با الیاف طبیعی به تن کنید

یکی از راه‌هایی که داغی تابستان را در دوران بارداری برایتان قابل تحمل می‌کند، پوشیدن لباس‌هایی با الیاف طبیعی ست؛ بنابراین شما باید به جنس پارچه لباسی که می‌پوشید نیز توجه کنید. بهتر است لباس‌هایی با الیاف طبیعی مثل نخ یا کتان به تن کنید. این الیاف خاصیت خنکی دارند، زیرا هنگام گرما منبسط شده که باعث عبور جریان هوا از میان مولکول‌های آن می‌شود. اما از طرف دیگر، الیاف مصنوعی مانند پلی استر یا ریون موجب عرق کردن شما می‌شوند که در نهایت گزینه خوبی برایتان نخواهد بود.

در انتخاب کفش محتاط باشید

پا‌های شما در دوران بارداری، به خصوص در سه ماه سوم ، ورم می‌کند، بنابراین باید کفشی به پا کنید که اندازه پاهایتان و راحت باشد. مثلا یک جفت کفش اسنیکر می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، از این جهت که راحت است و به سادگی با هر لباسی ست می‌شود. اگر هم فکر می‌کنید که ممکن است پاهایتان عرق کند، از صندل‌های تخت و راحت کمک بگیرید. صندلی انتخاب کنید که بندی باشد، از این جهت به راحتی می‌توانید آن را با سایز پاهایتان تنظیم کنید.

موهایتان را ببندید

اگر چه باز کردن مو‌ها بر زیبایی چهره تان می‌افزاید، اما بهتر است که در دوران بارداری راحتی خودتان را به زیبایی تان ترجیح دهید. یکی از مدل مو‌هایی که برای روز‌های گرم تابستان به شما پیشنهاد می‌شود، مدل موی گوجه‌ای ست. با این روش نه تنها از گرمای هوا خلاص می‌شوید، بلکه خیلی ساده به موهایتان مدل می‌دهید. در واقع نیازی نیست که شما ساعت‌های زیادی را جلوی آینه بگذرانید، حتی اگر موهایتان صاف نیست یا وز دارد، خیلی راحت می‌توانید با این مدل آن‌ها را مرتب جلوه دهید.

لایه‌ای لباس بپوشید

اگر احساس می‌کنید که ممکن است مدام سرد و گرم تان شوید، به جای پوشیدن یک لباس ضخیم، بهتر است که لایه‌ای لباس بپوشید. سعی کنید که لایه‌های نازک‌تر را در زیر و لایه‌های ضخیم‌تر مانند سویشرت را در روی آن‌ها به بپوشید. با این روش حتی اگر گرم تان شد، خیلی راحت می‌توانید آن‌ها را از تن تان در آورید یا حتی هنگام سرما، آن‌ها را بپوشید.

پیراهن بپوشید

آیا شما هم در روز‌های گرم و مرطوب، در انتخاب لباس تان سرگردانید؟ راه حل آن آسان است، پیراهن! یکی از بهترین و کاربردی‌ترین لباس‌هایی که شما می‌توانید در دوران بارداری به تن کنید، پیراهن است. پیراهن‌های بارداری، به این دلیل که گشاد و راحت اند، مانع از عرق کردن شما می‌شوند. علاوه بر آن، شما می‌توانید از روش لایه‌ای نیز استفاده کنید، یعنی هنگامی که سردتان می‌شود، می‌توانید یک ژاکت روی پیراهن تان بپوشید. پیشنهاد ما این است که به دنبال پیراهن‌هایی با راه راه‌های عمودی باشید تا شما را لاغرتر نشان دهد. برای میهمانی هایتان هم می‌توانید آن را با یک لگینگ ست کنید.

از لباس‌های مشکی دوری کنید

شاید فکر کنید که با پوشیدن لباس‌های مشکی در دوران بارداری ، لاغرتر به نظر خواهید رسید، اما آیا حاضرید که راحتی خود را فدای زیبایی تان کنید؟ یکی از چیز‌هایی که هنگام انتخاب لباس باید بدان توجه کنید، رنگ لباس است. به جای لباس‌های مشکی، به دنبال رنگ‌های روشن باشید. از آنجا که لباس‌های رنگ روشن نور آفتاب را کمتر جذب کرده، شما را در طول تابستان خنک نگه می‌دارد. حتی اگر خواستید که از هر دو رنگ تیره و روشن استفاده کنید، لباس‌های بالا تنه تان را روشن و پایین تنه تان را تیره انتخاب کنید.

از اکسسوری‌ها کمک بگیرید

اگر در معرض آفتاب قرار دارید، حتما از اکسسوری‌ها کمک بگیرید. مثلا عینک آفتاب بزنید یا از کلاه‌های بزرگ استفاده کنید تا آفتاب به طور مستقیم به صورت شما نتابد. اکسسوری‌ها نه تنها از شما در مقابل اشعه‌های مضر آفتاب محافظت می‌کنند، بلکه بر جذابیت استایل شما نیز تاثیرگذار است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه