دانلود فیلم خارجی رایگان

رازهای شگفت انگیز گوجه فرنگی

تاريخ : 27 نوامبر

بیشتر ما گوجه‌فرنگی را دوست داریم، زیرا سالادها و هم غذاهایمان را خوشمزه‌تر می‌کند. بعضی از افراد به دلیل قدرت محافظت از قلب، دوستدار گوجه‌فرنگی هستند. اما بررسی‌های جدید روی این هدیه سلامت که کمتر شناخته شده، نشان می‌دهد باید بیشتر از آن در سفره‌‌هایمان استفاده کنیم. در واقع مطالعات جدید نشان داده، گوجه‌فرنگی خواص زیادی دارد. ما در مورد خواصی مانند محافظت در برابر شکنندگی استخوان‌ها، محافظت از سرطان‌ها و حتی داشتن سپر تدافعی در مقابل اشعه ماورای بنفش صحبت می‌کنیم، پس مهم نیست چطور آنها را ورقه‌ورقه می‌کنید بلکه به یاد داشته باشید که مقدار بیشتری از آن را در ساندویچ‌ها، سالادها و نیز پیتزای خود استفاده کنید.

رازهای شگفت انگیز گوجه فرنگی, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

 

 این گوجه لذیذ

گوجه فرنگی برای بسیاری از بیمار‌ی‌ها مفید است و باید از خاصیت تغذیه‌ای آن نهایت استفاده را ببریم. گوجه‌فرنگی منبع غنی‌ای از لیکوپن، بتاکاروتن، لوتئین، پتاسیم و ویتامین های A  وC است. متخصصان تغذیه آن را ماده‌ای برای مبارزه با التهاب در کل بدن می‌دانند. آنها فواید درخشان گوجه‌فرنگی را در این مطلب به شما یادآوری می‌کنند:

 با پوکی مبارزه کنید

تقویت بیشتر استخوان‌ها 

در بررسی‌های انجام شده در دانشگاه ‌«ام اس‌ای» مشخص شده بهتر شدن توده استخوانی با میزان لیکوپن دریافتی مرتبط است. کمبود این ماده شاید به معنای ضعف استخوانی هم باشد؛ زیرا خانم‌هایی که دچار پوکی استخوان هستند، اغلب میزان لیکوپن در خون آنها پایین است. همچنین برای سلامت بیشتر استخوان‌هایتان نشاسته را نیز به وعده‌های غذایی خود اضافه کنید.

  بیمه عمر

قدرت محافظت در برابر سرطان خاصیت ضد‌سرطانی گوجه‌فرنگی هنوز در دست بررسی است اما پژوهش‌ها حاکی از این است که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی ممکن است رشد تومورهای پروستات را کاهش دهد. براساس طب سنتی چینی و ژاپنی خوردن گوجه در داشتن عمر طولانی مفید است.

 یک سؤال مهم

آیا رب گوجه‌فرنگی هم مفید است؟

گوجه‌فرنگی‌های تازه در طول سال قابل دسترس نیستند. اما حالا در بازار می‌توان گوجه‌های باغچه‌ای پیدا کرد که در گلخانه‌ها می‌رویند. در ضمن رب گوجه‌فرنگی هم برای شما مفید و گاهی حتی بهتر از تازه آن است. روند پخت و کنسرو کردن می‌تواند لیکوپن موجود در آن را افزایش دهد، بنابراین بدن شما مقادیر بیشتری از آنها را دریافت خواهد کرد.‌ همچنین می‌توانید مقداری روغن زیتون نیز به آن بیفزایید تا میزان بیشتری از آن جذب بدنتان شود. حتی پیشنهاد می‌کنیم سس و رب گوجه‌فرنگی را خودتان درست کنید.

یک ضد‌آفتاب طبیعی

SPF بالا برای پوست شما 

بررسی‌ها نشان داده وقتی لیکوپن دریافتی از طریق مصرف گوجه‌فرنگی تازه و رب گوجه فرنگی افزایش یابد، پوست شما در برابر آسیب‌های اشعه UV حساسیت کمتری نشان میدهد. البته این یادتان باشد که می‌توانید مواد غذایی دیگری را نیز بیابید که شما را در برابر نور خورشید محافظت می‌کنند.

 

 

منبع: برترین ها

 

 

گردآوری: گروه سلامت گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي