دیابت در کمین زنان کارمند که بسیار کار می کنند

تاريخ : 24 جولای

دیابت در کمین زنان کارمند

دیابت که نوعی بیماری به واسطه عدم ترشح انسولین در بدن است بر اثر نارسایی های به وجود آمده در سیستم های داخلی بدن بروز می یابد. این مشکل جدی و مهم در زنان کارمند بیش از دیگر زنان رخ می دهد.

دیابت در کمین زنان کارمند که بسیار کار می کنند, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

مطالعه جدید که توسط محققان مرکز تحقیقاتی FRQS در کبک کانادا انجام شد، نشان می دهد که دست کم ۴۵ ساعت کار در هفته خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در زنان افزایش می دهد اما به نظر می رسد که از مردان در برابر ابتلا به این بیماری محافظت می کند.

این مطالعه که بر روی هفت هزار و ۶۵ کارمند انجام شد، اولین مطالعه ای است که تاثیر ساعات کاری را بر خطر ابتلا به دیابت بر تعداد قابل توجهی از زنان و مردان بررسی می کند.
محققان متوجه شدند، درحالی که ساعت کاری طولانی خطر ابتلای یک مرد به دیابت نوع دو را کاهش می دهد اما بیش از ۴۵ ساعت کار در هفته خطر ابتلای یک زن را تا ۶۳ درصد افزایش می دهد.

آیا دیابت در کمین زنان است ؟

محققان گفتند: به نظر می رسد که دلیل اصلی این موضوع این حقیقت است که کارمندان زن بعد از کار نیز وظایف زیادی در رابطه با کارهای خانه باید انجام دهند.

آنها افزودند: این نتایج ممکن است برای مردانی که در موقعیت های مشابه با زنان قرار دارند صدق کند اما مردانی که بیشترین ساعات کاری را انجام می دهند تمایل دارند که بهترین حقوق را دریافت کنند، در موقعیت های شغلی بالاتری قرار گیرند و کمتر کار خانه انجام دهند، همین موضوع به آنها یک حس شادی بدون استرس می دهد که به نظر می رسد محافظت کننده باشد.

محققان در عین حال تاکید کردند که پرداخت حقوق بهتر و قرار گرفتن در یک جایگاه شغلی بالاتر می تواند به پایین آوردن خطر ابتلای زنان به دیابت کمک کند.مطالعات قبلی نشان داد تغییر شیوه زندگی در برخی افراد مبتلا به دیابت موثرتر از سایرین است و منجر به افزایش حساسیت بدن نسبت به انسولین می شود. تا امروز دلیل این امر ناشناخته بود.

محققان برای روشن شدن این موضوع، بیش از هزار نمونه عضلانی انسان را مورد بررسی قرار دادند. این افراد از پنج رژیم غذایی درمانی متفاوت تبعیت می کردند. نتایج نشان می دهد فقط ۱۶ ژن در بافت ماهیچه به طور مداوم خاموش و روشن می شود و این ژن فقط در افرادی فعال است که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند و به رژیم های درمانی پاسخ مثبت داده اند.

این ژن ها باعث می شوند حساسیت افراد نسبت به انسولین افزایش یابد. فعالیت امضای ژنوم در افرادی که حساسیت پایینی نسبت به انسولین دارند مختل می شود. امضای ژن یا امضای بیان ژن به یک گروه واحد یا ترکیبی از ژن ها در سلول اطلاق می شود که الگوی بیان ژنی منحصربفردی دارند.

این راهکار می تواند در درمان های غیر تهاجمی دیابت نوع ۲ موثر باشد.نتایج این مطالعه در نشریه Nucleic Acids Research منتشر شده است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي