دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود

اين روزها گوشي هاي هوشمند معناي جديدي به كاربرد يك گوشي همراه در زندگي ما بخشيده اند. ديگر گوشي هاي همراه تنها براي برقراري تماس و يا ارسال پيامك استفاده نمي شوند و هر روز قابليت هاي جديدي به آنها اضافه مي شود. مطمئنا دور گوشی هوشمند شما می‌تواند برای چت تصویری و عکاسی استفاده شود، اما کارهای بیشتری هم می‌توان با آن انجام داد که تا به حال به فکر شما نرسیده است!

اپلیکیشن‌های زیر که به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت، تنها مثال‌هایی از بین اپلیکیشن‌های متعدد هستند. مطمئنا اپلیکیشن‌های متنوع دیگری وجود دارند که اینگونه کارها را انجام می‌دهند.

گوشي خود را به يك باركد خوان تبديل كنيد

نگاهی به مشخصات نهفته در محصولات و خرید آنلاین آنها

برای یک فرد، دلایل زیادی وجود دارد که بخواهد قبل از خرید یک محصول، مشخصات آن را زیر و رو کند، اما خرید آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی راه ارزانتری است. اگر شما به صورت فیزیکی در یک فروشگاه حضور دارید و قصد خرید از آن فروشگاه را ندارید، می‌توانید از یک اپلیکیشن نصب شده روی گوشی هوشمند خود برای اسکن بارکد محصول مورد نظر استفاده کنید.

دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود

آمازون چنین اپلیکیشنی را تولید کرده است. اپلیکیشنی که قابلیت نشان دادن قیمت با استفاده از بارکد را داراست. این اپلیکیشن می‌تواند به سرعت قیمت آن محصول را در فروشگاه آمازون یافته و اگر قیمت آن مناسب بود آن را خرید کرد. حتی اگر در فروشگاهی بودید و قیمت آن مناسب بود، می‌توانید اعتماد کنید و همان محصول را از همان فروشگاه بخرید.

لينك آيتيونز براي آيفون

 

باركد خوان شبنم براي آزمون اصالت كالا

کنترل پدیده قاچاق در مرزهای کشور به دلیل گستردگی آن تاکنون اثربخشی مطلوبی نداشته است. لذا استفاده از ظرفیت مردمی برای کنترل قاچاق در سطح عرضه راهکاری است که در قالب طرح شبنم مطرح شده است. پدیده قاچاق کالا سالیان متمادی ذهن مسئولان ارشد اقتصادی را به خود مشغول داشته و عمدتاً روشهایی برای کنترل آن استفاده می شده است که نه تنها کمکی به حل این معضل نکرده، بلکه فرآیند های واردات کالا را مشکل تر کرده است. قاچاق کالا به کشور به نوبه خود به صورت زنجیروار مشکلات دیگری را کلید می زند، به عنوان نمونه، قاچاق کالا باعث ورشکستی بنگاه های تولیدی شده و به تبع آن، نرخ بیکاری افزایش می یابد. اینکه کالایی بدون توجه به قوانین حاکم در بازار کشور به فروش برسد، از جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سلامتی، امنیت ملی و فرهنگی زیانبار خواهد بود.

دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود

از اينرو وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولي اصلي بخش تجارت و شبكه توزيع كالا، براي مبارزه توزيع كالاي قاچاق و جعلي، اقدام به ايجاد سامانه شبكه بازرسی و نظارت مردمي نموده است.
طرح شبكه بازرسي نظارت مردمي در حقيقت ايجاد سامانه‌اي را دنبال مي‌كند كه در آن همه مردم مي‌توانند، تنها با داشتن يك گوشي تلفن همراه داراي دوربين، و با استفاده از نرم‌افزاري كه در اختيار ايشان قرار گرفته است، علاوه بر اطمينان از اصالت كالاي خريداري شده و ياري دولت در شناسايي عوامل توزيع كالاي قاچاق و جعلي، از مشوق‌هاي اعتباري نيز برخوردار گردند. در واقع اين طرح ضريب نفوذ بازرسي و كنترل كالاهاي قاچاق و غير مجاز را گسترش مي‌دهد.

نرم افزار بارکد خوان راهبر
دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود
آندروید
دریافت
دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود
جاوا
دریافت
دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود
سیمبین
دریافت
دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود
ویندور موبایل
دریافت

 

دريافت اطلاعات با استفاده از QR

یکی دیگر از قابلیت‌های دوربین گوشی هوشمند، اسکن کردن QR هایی هست که در اطراف وجود دارند؛ از وسایل مصرفی گرفته تا تبلیغات خیابانی. کدهای QR بسیار کاربردی نیستند ولی مطمئنا گسترده هستند و به وفور یافت می‌شوند. بیشتر این کدها شما را به یک وبسایت مشخص راهنمایی می‌کنند.

دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود

 

از شماره تماس يك كارت ويزيت تا اطلاعات يك محصول يا يك موسسه مي تواند در يك QR خلاصه شود. كافي است كه اين كد دوبعدي رارا به دوربين گوشي خود نشان دهيد.

براي دانلود Barcode Scanner مخصوص اندرويد اينجا را كليك كنيد.

براي دانلود  UpCodeSymbian3 مخصوص سيمبين اينجا را كليك كنيد.

براي دانلود KaywaS60 مخصوص سيمبين سري S اينجا را كليك كنيد.

براي دانلودNeoReader مخصوص ويندوز فون اينجا را كليك كنيد.

براي دانلود NeoReaderمخصوص آيفون اينجا را كليك كنيد.

ترجمه متون خارجی

احتمالا برای شما پیش آمده که در یک کشور خارجی قصد ترجمه یک متن چاپ شده را داشته‌اید. اما کار سختی است که بخواهید آن متن را به آن زبان در گوگل ترنسلیت وارد کنید و سپس ترجمه را دریافت کنید.

دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود

راه ساده‌تری هم وجود دارد. اگر شما از اپلیکیشن گوگل ترنسلیت استفاده می‌کنید، می‌توانید از قابلیت جدید این اپلیکیشن بهره ببرید. شما می‌توانید با استفاده از دوربین گوشی هوشمند خود تصویری از متن تهیه کنید. سپس گوگل آن را تشخیص می‌دهد. این کار به وسیله فناوری تشخیص کاراکتر نوری یا همان OCR صورت می‌گیرد. این قابلیت هنوز مسیر طولانی را برای بهبود در پیش رو دارد، هرچند می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند و بهتر از این است که دنبال کاراکترهای آن زبان عجیب و غریب برای تایپ کردن باشید.

برای دانلود اپلیکیشن مترجم گوگل مخصوص گوشی های اندروید اینجا را کلیک کنید.

دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود برای دانلود نسخه Google Translate 3.2.4 مخصوص گوشی های جاوا اینجا را کلیک کنید.

 

استفاده از فناوری واقعیت افزوده

“واقعیت افزوده” عبارتی است که به تازگی بر سر زبان‌ها می‌چرخد، اما مفهومی ساده دارد. با یک اپلیکیشن واقعیت افزوده، گوشی هوشمند شما به وسیله دوربینش یک تصویر زنده می‌گیرد و با استفاده از نرم‌افزار تغییراتی در آن تصویر ایجاد می‌کند. بیشترین اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده ویدیویی از دوربین دریافت می‌کنند و به طور آنی آن را دستکاری می‌کنند که نتیجه آن، دیدن چیزهای در تصویر است که در واقعیت وجود ندارند.

برای مثال اپلیکیشن IKEA’s Catalog به شما این اجازه را می‌دهد تا از واقعیت افزوده برای دیدن طرز کاربرد یک قطعه استفاده کنید. اپلیکیشن‌های جستجوی مجازی بهترین راه‌ برای جستجو نیستند، اما اپلیکیشن‌های جالبی هستند که امروزه زیاد کاربردی ندارند و شاید بیشتر در آینده به کار بشر بیاید. روی سیستم عامل اندروید، اپلیکیشن Google Goggles به شما امکان تجربه جستجوی مجازی را می‌دهد.

در قسمت زیر هم می توانید برخی از مطالب مرتبط با واقعیت افزوده که تاکنون در صفحه دریچه قرار گرفته است را ببینید:

واقعیت افزوده را در تلفن همراه خود تجربه کنید + دانلود

نقشه هاي مکان يابي با ويژگي واقعيت افزوده چيست؟ + عكس

 

گیتی آرا اولین نرم افزار واقعیت افزوده ی ایرانی + دانلود رایگان

 

گوشي خود را به اسكنر تبديل كنيد

Camscanner نرم افزاری قدرتمند و کاربردی است  که بیش از ۴۰ میلیون کاربر از سراسر جهان دارد و گوشی موبایل و تبلت شما را به یک اسکنر واقعی تبدیل میکند. این نرم افزار به شما این امکان را میدهد تا اسناد و مدارکی را که می خواهید اسکن کنید. نرم افزار به صورت کاملا حرفه ای و دقیق کار می کند و قابلیت اسکن انواع اسناد، مدارک، کارت ویزیت، پوستر، فاکتور، مجله، روزنامه، نامه و … را دارد. از ویژگی های مهم این برنامه می توان به ایجاد فایل PDF و قابلیت به اشتراک گزاری آن اشاره کرد.

دوربين گوشي شما يك ابزار همه فن حريف مي‌شود + دانلود

 

 

ساخت یک دوربین مدار بسته

اگر شما یک گوشی اندرویدی قدیمی دارید که بی‌استفاده در اطراف مانده می‌توانید آن را به راحتی به یک دوربین امنیتی تبدیل کنید. راهی به‌صرفه و قابل دستکاری که به راحتی می‌توانید آن را انجام دهید. گوشی‌ها حتی می‌توانند از دوربین‌های وای‌ فای قدیمی هم پراستفاده‌تر باشند.

برای تبدیل یک گوشی اندرویدی به دوربین مدار بسته اینجا را کلیک کنید.

براي تبديل يك گوشي با سيستم عامل سيمبين به دوربين مدار بسته اينجا را كليك كنيد.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه