X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

دندانهای شیری کودک

دسته بندي : دهان و دندان,سلامت
تاريخ : ۱۱ شهریور
بازديد : 1176

دندانهای شیری کودک، که گاها˝ به آن “دندان کودک” نیز گفته می شود، به اندازه دندان های دائمی در افراد بالغ دارای اهمیت هستند. به طور معمول دندانهای شیری زمانی پدیدار می شوند که کودک بین سن شش ماهگی و یک سالگی می باشد. دندانهای شیری به کودکان در جویدن و صحبت کردن، کمک می کنند. آنها همچنین فضای لازم در آرواره های کودک، که برای رشد دندان های دائمی در زیر لثه قرار دارند را حفظ می کنند. (هنگامی که دندان های شیری در محیط دهان رویش یافتند، جوانه دندان های دائمی در زیر آنها شکل می گیرند و این دندان های شیری “سالم” هستند که فضای لازم را در آرواره های کودک برای رویش دندان های دائمی جایگزین خود، حفظ می کنند تا آنها به موقع و در جای مناسب خود رویش کنند.)

oipppp دندانهای شیری کودک

انجمن دندانپزشکی امریکا ADA توصیه می کند زمانی که کودک به سن شش ماهگی رسید با مراجعه به یک دندانپزشک می توان از مشکلات دندانی احتمالی کودک که در آینده ممکن است با آن مواجه شود، مطلع شد. کودک باید حداکثر تا شش ماه پس از رویش نخستین دندان شیری تحت مراقبت قرار گیرد، و این امر نهایتاً تا یک سالگی کودک امکان پذیرمی باشد

بخوانید :   آموزش مراحل پوشاندن جوش با آرایش

kjkj دندانهای شیری کودک

 

مراجعه به دندانپزشک در سنین پایین باید به طور مرتب و با برنامه ریزی دقیق صورت گیرد. (چون دوران کودکی دوران رشد و تغییرات “سریع” است.) در این معاینات، دندانپزشک علاوه بر چک کردن پوسیدگی دندان و یا بررسی مشکلات دیگر، نحوه درست تمیز کردن دندان و همچنین نحوه ارزیابی هرگونه عادات نامطلوب مانند مکیدن انگشت شست کودک دلبندتان را به شما نشان خواهد داد.

aaaaaaa دندانهای شیری کودک

 

برخی از کودکان هنگامی که برای اولین بار دندان در می آورند، ممکن است لثه های حساس به لمس یا درد داشته باشند. مالش آرام لثه کودک با انگشت تمیز، با یک قاشق سرد و کوچک و یا یک گاز پانسمان مرطوب می تواند تسکین دهنده باشد. شما همچنین می توانید به نوزادتان یک حلقه پلاستیکی تمیز مخصوص دندان درآوردن، برای جویدن بدهید. اگر با وجود همه راه کارها، کودک شما هنـوز از درد رنج می برد و یا بد خلقی می کند، با دندانپزشک و یا پزشک خود مشورت کنید. اکثریت کودکان زمانیکه به سن سه سالگی می رسند یک مجموعه کامل از بیست دندان اولیه “شیری” را دارا هستند. (تعداد دندان های شیری در کل بیست عدد می باشد که از سن شش تا هشت ماهگی شروع به رویش کرده و تا سن حداکثر سه سالگی رویش آن ها تکمیل می گردد.)

بخوانید :   خواص شوید | خواص کرفس و کاربردهای آنها

fdfdfdfd دندانهای شیری کودک

 منبع: ileev.com
loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي