دستور پخت دسر شطرنجی

ما در این مقاله از سایت گهر قصد داریم در مورد  دستور پخت دسر شطرنجی  صحبت کنیم. از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله گهر را همراهی کنید.

دستور پخت دسر شطرنجی

مواد لازم

کره نرم شده: ۲۵۰ گرم
شکر: ۱۰۰ گرم
اسانس وانیل: ۱ ق چ
نمک: یک هشتم ق چ
آرد: ۳۲۰ گرم
پودر کاکائو: ۳ ق س
تخم مرغ ریز (برای چسباندن قطعات): ۱ عدد

• مدت زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه
• مدت زمان پخت: ۱۰ الی ۱۲ دقیقه
• میزان سرو: حدود ۳۰ نف

طرز تهیه

۱. کره را به همراه شکر با همزن برقی با سرعت متوسط رو به بالا بزنید تا به صورت کرمی، پوک و سبک درآید سپس اسانس وانیل را اضافه کنید و مجددا هم بزنید، همزمن را خاموش کرده، آرد و نمک الک شده را کم کم اضافه کنید و با لیسک هم بزنید در حدی که خمیر جمع شود و به صورت گلوله ای درآید کافی است. بیش از حد آرد به خورد خمیر ندهید.

۲. خمیر را به دو بخش تقسیم کنید به یک بخش پودر کاکائوی الک شده اضافه کنید و با لیسک، کامل به خورد خمیر دهید تا شکلاتی شود سپس هر دو خمیر را بر روی پلاستیک فریزر جدا جدا به ضخامت تقریبی سه میلی متر باز کنید بعد روی هر کدام به کمک روال بر خطوط طولی با فاصله یک و نیم سانتی متر از هم بدهید. برای آن که نوارها هنگام جا به جایی نشکنند آن ها را از طول به چهار بخش تقسیم کنید به گونه ای که طول نوارهای وانیلی و طول نوارهای شکلاتی با هم برابر باشد.

۳. سپس بر روی پلاستیک فریزر یک برش وانیلی قرار دهید. در کنارش یک برش شکلاتی و مجددا یک برش وانیلی، روی این لایه با قلم مو کمی تخم مرغ بمالید.

۴. سپس خمیرهایی با رنگ های متضاد قرار دهید و این را شش مرتبه ادامه دهید یعنی شش لایه خمیر بر روی هم قرار می گیرند پس از آن که تمامی خمیر را به این شکل به صورت شش لایه درآوردید روی سینی، بین پلاستیک فریزر قرار داده و حدود سی دقیقه در یخچال استراحت دهید.

۵. سپس از یخچال خارج نموده برش هایی عمودی به ضخامت ۵ میلی متر بدهید و در سینی فر کاغذ انداخته بچینید و در فر از پیش گرم شده به دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت تقریبی ۱۰ الی ۱۲ دقیقه قرار دهید در حدی که لبه کوکی ها کمی طلایی شود کافی است.

نکته:

۱. اضافه نمودن آرد مازاد باعث سفت شدن کوکی می شود.

۲. کوکی ها را در ظرف در بسته نگهداری نمایید.

۳. این کوکی ها دارای ماندگاری طولانی هستند.

۴. تخم مرغ به چسبندگی برش ها کمک می کند، در صورت تمایل می توانید کمی روی هر کوکی هم با تخم مرغ رومال نمایید تا طلایی تر شود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه