درمان طبیعی جوش چرکی

درمان طبیعی جوش چرکی

درمان طبیعی جوش چرکی

جوش‌های چرکی که همان توده‌های چرکی گاهاً به دلیل عفونت پیازچه مو ظاهر می‌شوند که نشانگر مشکلات مختلف است. یکی از این مشکلات اختلال در عملکرد طبیعی کبد و غدد زیر پوستی است.

 

دلیل دیگر می‌تواند ناشی از کمبود ماده ای به نام بیوتین در بدن باشد که البته علاوه بر این دلایل دلایل دیگری هم وجود دارد که به طور کلی به درمان آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

کمبود بیوتین:

کمبود بیوتین را می‌توان با مصرف جوانه‌ها به خصوص جوانه گندم و ماش تا حدودی درمان کرد اما بعضی اوقات علاوه بر مصرف آن‌ها نیاز به مکمل‌های غذایی هم است.

 

پاک‌سازی کبد:

کبد با مصرف مواد غذایی چرب و از این قبیل دچار مشکل می‌شود که با تغییر رژیم غذایی به سمت مصرف سبزیجات و میوه جات می‌توان در به اصطلاح پاک کردن کبد نقش داشت.

 

ماسک های زیبایی
ماسک جعفری و روغن زیتون:
جعفری را خوب خرد کرده و له کنید و با مقداری نمک و روغن زیتون مخلوط کرده و بر روی پوست صورت بمالید و بعد از چند دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

ماسک اسفناج و سفیدآب:
استفاده از سفیدآب از قدیم در بین زنان برای زیبایی پوست رایج بوده است که متأسفانه امروزه لوسیون های شیمیایی جای آن را گرفته‌اند.برای تهیه ماسک اسفناج پخته شده و له شده را به سفید آب پودر شده مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه آن را بر روی صورت قرار دهید.

نکته:
هرگز جوش‌های چرکی را فشار ندهید به خصوص در نواحی اطراف بینی و لب چرا که باعث افزایش محل عفونت می‌شود.ساده است که باید از مصرف غذاهای چرب به دفعات زیاد خودداری کنید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه