دانلود فیلم خارجی رایگان

درمان سنگینی معده

تاريخ : 8 ژوئن

اغلب مشکل معده پس از خوردن غذا به وجود می آید و فرد دچار بی حالی می شود. درمان سنگینی معده که ناشی از یک نوع ناهماهنگی دستگاه گوارشی است و به علت هضم نشدن درست و به هنگام غذا مانع دفع طبیعی آن می گردد.

درمان سنگینی معده

درمان سنگینی معده, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

نوع مزاج و تاثیر در مشکل هضم غذا

بر اساس مطالعات پزشکی انجام یافته نوع مزاج تاثیر زیادی در هضم غذاها دارد و می تواند فرد سرد مزاج را دچار مشکل کند. به همین خاطر حتی در برخی مواقع ممکن است شخص برای مدت زمان طولانی تری احساس سنگینی کند.

در این مطلب سعی داریم شما را با دمنوش هایی برای رفع این مشکل آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

 

هضم غذا در بدن به چه صورت انجام می گیرد؟

طبق اظهارات محققان در عرصه طب سنتی تمامی مواد غذایی خورده شده در بخش های مختلف بدن ۴ بار هضم، مواد زائد آن دفع و با کیفیت ترین قسمت های آن ها جذب بدن می گردد.

 

مراحل هضم شدن مواد غذایی در بدن انسان

هضم در دهان و معده

اولین هضم غذاها در دهان و معده صورت می گیرد که مواد زائد حاصل از این هضم به شکل مدفوع از روده فرد خارج می گردد. به همین خاطر توصیه می شود که غذا به طور کامل جویده شود تا در مراحل بعدی نیز به خوبی هضم گردد.

 

هضم غذا در کبد

دومین هضم موا غذایی در کبد فرد صورت می گیرد. بدین صورت که مواد زائد حاصل از این نوع هضم به شکل ادرار و چرک از بدن فرد خارج شده و مواد جذب شده به ناخن و مو می رسد.

 

هضم در عروق

بر اساس مطالعات طب سنتی سومین نوع هضم در عروق رخ می دهد و مواد جذب شده از این هضم به خون تبدیل می شود.

هضم مواد غذایی در سلول های بدن

هضم چهارم نیز در سلول ها اتفاق می افتد و مواد حاصل از این نوع هضم به طرف اعضای جنسی حرکت می کنند. لازم به ذکر است که این مواد مناسب ترین پروتئین برای تولید مثل به شمار می روند.

به طور کلی هضم کامل مواد غذایی در مدت زمان دو الی سه ساعت به طول می انجامد و برای برخورداری از سلامتی کامل این هضم بایستی به خوبی انجام گیرد.

 

رایج ترین دردهای معده

اگر بخواهیم رایج ترین دردهای معده را نام ببریم سو هاضمه، سنگینی معده، ترش کردن ، تلخی دهان، حالت تهوع صبحگاهی، بوی بد دهان و هضم ناقص مواد غذایی از مهم ترین آن ها خواهد بود. ولی سوالی که پیش می آید این است که باید برای جلوگیری و سایر مشکلات چه باید کرد؟

 

آسان ترین روش درمان  چیست؟

بهتر است به جای درمان بگوییم پیش گیری نکات زیر را رعایت کنیم. برای این که از بروز مشکلات گوارشی در امان بمانید لازم است کارهای ساده زیر را انجام بدهید یا ندهید که عبارت اند؛

 

راحت ترین روش های درمانی

کسانی که بعد از مصرف غذاهای سنگین و گوشتی با این مشکل روبروی می شوند بایستی از عرق زنیان استفاده کنند.

هم چنین توصیه شدیدی به مصرف سبزیجات تازه همراه غذا به افراد می شود.

خوردن سبزی های تازه هم به سم زدایی بدن و هم بهبود حرکات دودی روده و پیش گیری از یبوست کمک شایانی می کند.

هم چنین دمنوش های گیاهی بابونه، گل گاو زبان، سنبل الطیب، بادرنجبویه و افسنتین در تسکین و درمان اعصاب معده فرد بسیار موثر است.

در این راه درمانی گیاهی تمامی این گیاهان دارویی را به مقدار مساوی با یکدیگر ترکیب کرده و روزی سه لیوان نوش جان کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي